Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CD-DVD írás/olvasás probléma


tibiknight

Recommended Posts

sakic

Eltûnt mindkét optikai meghajtó a gépembõl! Amikor bekapcsolom a gépet akkor ott látszik hogy Jmicron mittudoménmi és mindkettõ ott van. De a Sajátgépben nem látszik és a lemezkezelõben sem, de az eszközkezelõben igen sárga felkáltójellel, azt írja ki hogy nem tudja a Windows betölteni az illesztõprogramot. De tudomásom szerint ezekhez nincs illesztõprogi! Tud valaki segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Netkaloz

@sakic

 

Az IDE kábeleket nézted?

Link to comment
Share on other sites

sakic

Persze, többször is kihúztam majd visszadugtam.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Az Eszközkezelõben távolítsd el mindkettõt, majd indítsd újra a gépedet, és hagyd, hogy az XP felismerje õket! ;)

Link to comment
Share on other sites

sakic

Nem vált be. :dühös:

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Az összes IDE vezérlõt próbáld meg eltávolítani. Chipset driverrel mi a helyzet?

Link to comment
Share on other sites

sakic

Hmm ez érdekes: a Vistában látszik mind a 2 meghajtó a Sajátgépben és tökéletesen mûködik. :?::?:

Link to comment
Share on other sites

nascar

Vista és XP egyszerre a gépen? :pislog:

Nem biztos, hogy ez egészséges!

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Mindenféle CD/DVD-író programot, emulátor-bizbaszt távolíts el az XP alól.

Link to comment
Share on other sites

sakic

@nascar: külön lemezen vannak, eddig semmilyen problémát nem okoztak.

@PPeter: Köszi! Leállítottam a Daemon Tools-t(csendben mondom :upsz: ) és megjavult.

Link to comment
Share on other sites

janowolf
...de miután megírom a dvd-t, nincs a lemezen semmi! ...

 

Szia! Szerintem túl gyorsan írtál. Üdv JanowolF

 

Link to comment
Share on other sites

grim

Hello!

Kiírtam neroval egy dvd filmet dvdre, de az asztali lejátszó nem olvassa be. Mi baja lehet?

Link to comment
Share on other sites

Netkaloz

@grim

 

Csak a video_ts és az audio_ts mappákat egyszerûen felírtad?

Mert akkor nem is olvashatja.

Ha DVD-t másoltál a copy funkcióval, akkor nem tudodm, de én nem szoktam használni, egyszerûbb és biztonságosabb szerintem a lemezrõl képfájlt készíteni valamilyen programmal(UltraIso, Alcohol, Magic Iso, vagy akár a Neroval is), aztán azt kiírni.

Ha van egy DVD-d és azt bemásolod a merevlemezedre, akkor azt elõször a Nero Recode-dal át kell kódoltatni és úgy kiírni, különben az asztali lejátszók nem olvasák.

Ha mindezt tudod, akkor bocs, hogy, nem tudtam segíteni.

Link to comment
Share on other sites

grim

Igen, simán kiírtam a 2 mappát.

Amúgy az a baj, hogy csak Nero 6-om van és abban nincs recoder. Van valami jó progi, amivel még át lehet kódolni?

Link to comment
Share on other sites

grim

Igen pont ezt akartam kérdezni, hogy dvd shrink megteszi-e. De akkor ok, ha igen. Na akkor újrakezdem a dolgokat, hátha így sikerül.

Elõre is kösz!

 

Már sikerült is nagyon nagyon köszi! :lol::):D

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Sziasztok! Van egy kis problémám. CD-Írás közben 4 százaléktól nem megy tovább mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Nekem is van egy ilyen gondom laptopnál 17%-nál nem megy tubább az írás!! Cd-t ír és olvas is mindent, csak a DVD írásnál hibázik.

Ja, és meghajtócsere után, másik meghajtóval is!

Link to comment
Share on other sites

atikovi

Hát igen, érdekes, mert nekem is volt már ilyen, hogy egy bizonyos %-nál megáll...

Nem tudom mi okozhatja... talán NERO?? Kétlem! :(

 

Ha a meghajtó(k) okoznák, akkor Soma01 laptopjánál meghajtócsere után nem kéne, hogy ezt csinálja.

 

Vírus? De mindenkinek a gépén...?

 

Hát, mindenesetre elgondolkodtató... :S Amúgy egy registry pucolás talán segít.

RegCleaner

Link to comment
Share on other sites

pepi93

Sziasztok! Egy fél éve vettem Pioneer cd/dvd írót és lassan 1 hónapja nem képes "sima" (cd+r,cd-r, illetve "sima" dvdt) írni...szóval csak újrírható lemezt tudok írni. (nero-t használok az összeállításra, nem tudom ez jelent e valamit) Mi lehet a probléma? Esetleg vírus? Légyszi segítsetek!

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Eggyel feljebbi hozzászólásban linket listát végigbogarásztad?

Link to comment
Share on other sites

Mici

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy vettem egy új alaplapot (p5b-t). De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ugye egy ide van rajta, de nekem két íróm és két rackem van. Így hát vettem egy IDE vezérlõ kártyát, ha a vinyókat rakom rá, azokat látja de az írókat nem. Viszont ha a vinyókról másolok, nagyon lassú, 25-27 ezer körûl másol. Ez normális? Azt se tudom, miért nem látja egyik írót sem ha azt rakom rá. Valaki segítsen légyszi! Elõre is kösz!

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

PPeter

:mérges: Megtisztelõ lenne, ha úgy kérdeznél, hogy megmaradnál a magyar nyelv helyesírási szabályai mellett. Vagy "naon" nagy kérés ez?

 

Az írókat rakd az alaplapi csatolóra, amennyiben ott rendesen látszódnak és mûködnek. A merevlemezek menjenek az utólag vett kártyára, a jobb teljesítmény érdekében tedd õket õket külön-külön kábelre (mind a kettõ menjen a saját kábelének a végére, masterként jumperelve) és telepítsd a lehetõ legújabb drivert amit a kártyához találsz. Az írók azért nem mûködnek a kártyával, mert a legtöbb ilyen kártya csak HDD-vel megy garantáltan, legtöbbször megtalálod a leírásukban is, hogy mivel (nem) kompatibilisek. Lehet hogy a fiókos megoldás miatt veszi le a sebességet a vezérlõ a merevlemezeknél, új kábelek és fiókok használata javasolt, illetve a fiókok rendszeres ellenõrzése, cseréje is indokolt, ha sokat rángatod õket ki-be.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
grim

hello

a gépemen lévõ dvd-ket dvdshrinkkel vagy nero recodedal kódolom, és úgy írom ki. a kódolás után elvileg minden dvd lejátszó le kéne,h játsza ,de nekem néhány film kb egy óra után elkezd akadozni.

ha gépen nézem,semmi akadás,tehát nem az írással van gond hanem szerintem kódolással.

hogy tudnám ezt megoldani?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...