Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CD-DVD írás/olvasás probléma


tibiknight

Recommended Posts

pastics

Sziasztok!

 

Új vagyok itt. AHogy a divatos kezdés szól: lenne egy hatalmas problémám...

A lényeg a következõ: kaptam egy DVD-írót. NEm én választottam, a típusa: Samsung TS-H552. Már gyárilag hibás volt, minden írt lemezt elrontott. Garanciális volt, visszavittem, kicserélték. Az új egy darabig mûködött, most ha audio CD-t vagy CD-romot teszek bele, azt felismeri, a DVD-t azonban nem! Cd-t próbáltam írni, de az üres CD-t sem ismerte fel, mintha nem lett volna benne semmi. Mielõtt visszaviszem az eszközt, nincs valami ötletetek? hátha valami rossz beállítás okozza a problémát.

 

Ja: és ilyet ne vegyetek!!!

 

Cs. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Ati33
@Ati33

 

Szerintem ugorj le bármelyik áruházba, egy kábel pár száz forint lehet, megéri, vagy kérj kölcsön egyet, egy rakás problémád megoldódik egycsapásra.

Feltéve, ha tényleg azzal van a gond...:)

 

Nos, vettem új kábelt és azzal is kipróbáltam... Sajnos nem a kábel volt hibás, mert az új kábellel is ugyanaz

a hiba. :( Nagyon úgy néz ki, hogy a Samsung DVD ROM halt meg. Azért, ha van valakinek még valami

ötlete írjon!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
istván760301

üdv!

új szoftver telepítése után a cd/dvd meghajtók nem látják az üres cd-t, a cd írás varázslója írható lemezt kér, a meghajtók "neve" pedig "dvd-rw meghajtó"-ról cd - meghajtóra változott (ami még nem lenne baj).

többször elõfordult már ilyen probléma , rendszervisszaállítással megoldottam , de a legutóbbinál újra kellett telepítenem az új szoftvert és ugyanoda jukadtam ki ahonnan elindultam.

a nero ír mindent , tulajdonképpen csak "kényelmi" problémáról van szó.

segítségüket elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Ati33

Milyen progiról van szó? Ha valamilyen másolásvédelmet kijátszó programot

telepítettél az okozhat ilyen problémát.

 

Link to comment
Share on other sites

istván760301

üdv!

legutóbb a "MAGIX MUSIC MAKER 2006 DELUXE" nevezetû szoftvert telepítettem fel , innentõl kezdve nem lát a cd írás varázslója cd-t fájlok cd-re írásánál...

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

Ati33

Próbáld meg törölni az Eszközkezelõben a CD meghatót, majd újraindítás.

A Windows új hardvernek fogja érzékelni és újra telepíti a meghajtóprogramot hozzá.

Esetleg töröld a szerinted hibát okozó szoftvert. 8)

Link to comment
Share on other sites

Csabi dr

Van két LG 2166-os íróm. az egyik gyárilag külsõ kivitel, a másik egy USB külsõ házban van.

A gondom, hogy a WinXP látja mindkettõt, az eszközkezelõ szerint hibátlanul mûködnek, csak ha lemezt teszek bele (tök mindegy, hogy írott, vagy gyári, cd, vagy dvd) nem lát semmit belõle az op. rendszer.

Van egy firewire csatlakozós Pio 110-es is az tökélrtesen Mûködik. Próbáltam az USB csatlakozókat, de mindegyikkel ezt a hibát produkálja, mind az otthoni, mind a munkahelyi gépemmel, és mindkét egység.

Más eszközök tökéletesen mûködnek, az összes USB kapuról.

Kérlek benneteket, segítsetek, ilyenkor mi van :?::?::?:

 

Kábelek ellenõrizve, firmware-ek frissítve, nero a legutolsó verzió..... :(

Link to comment
Share on other sites

hajert

Helló!

 

Olyan problémám lenne,hogy van 2 TDK DVD+RW lemezem.Az egyik ebbõl tökéletesen mûködik(mindkettõt egyidõben vettem),azonban a másikkkal nincs minden rendben.Akárhányszor próbálom mostanában írni,mindig azt az üzenetet kapom Nero-ban hogy PMA area full.Ez most mit jelent?Se írni,se törölni,se formázni nem tudom a lemezt.Hogy a francba romlott el egy újraírható lemez?Mi ronthatta el ennyire?ugyanúgy és ugyanazzal az íróval használtam ezt is mint a másik lemezt.Most nem az a 400-600ft amibe kerül vág a földhöz,csak érdekelne mi okozhatta ezt a problémát,és esetleg van e rá gyógymód?A válaszokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
hajert

A Pionner-t se vegyétek tutinak!!Egymás után 2 pionieer dvd-íróm volt különbözõ típussal,és egy éven belül mindkettõ behalt....Most LG-m van mert az elromlott pioneerek helyett nem tudtak más meghajtót adni fekete színben akkor a boltban.De ez három év garis,úgyhogy nem számít milyen márka:).

 

Más:

 

 

Olyan problémám lenne,hogy van 2 TDK DVD+RW lemezem.Az egyik ebbõl tökéletesen mûködik(mindkettõt egyidõben vettem),azonban a másikkkal nincs minden rendben.Akárhányszor próbálom mostanában írni,mindig azt az üzenetet kapom Nero-ban hogy PMA area full.Ez most mit jelent?Se írni,se törölni,se formázni nem tudom a lemezt.Hogy a francba romlott el egy újraírható lemez?Mi ronthatta el ennyire?ugyanúgy és ugyanazzal az íróval használtam ezt is mint a másik lemezt.Most nem az a 400-600ft amibe kerül vág a földhöz,csak érdekelne mi okozhatta ezt a problémát,és esetleg van e rá gyógymód?A válaszokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Bata László

Az újraírható lemezek élettartama sokszor csak pár írás, azaz a legmegbízhatatlanabb adathordozók közé tartoznak. Igazából az a gond velük, hogy nagyon sérülékenyek (karcolás, meghajlítás, hõmérsékletváltozások stb.), azaz ha egyszer elromlott, akkor kuka. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

nascar

Az RW-re gyógyír lehet egy teljes törlés. Persze nem tuti tipp, de nekem már 1x-2x bevált.

Egyébként én is sokat használok RW-ket (-,+ is), és folyamatos használat során pár hónap alatt elöregednek, sérülnek egyes szektorok. Otthon asztali DVD-Recorderem van videómagnó helyett.

Link to comment
Share on other sites

morini

Sziasztok!

 

A se :fal: gítségeteket szeretném kérni az alábbival kapcsolatban:

 

Nemrég (1 hete) vásároltam egy Plextor 755 típ dvd írót, amivel a következõ a gondom:

 

A 8x írható lemezeket nagyon szépen megírja 4x sebességgel, ennél nagyobb sebességgel soha nem írok a hibák elkerülése végett.

 

A 16x írható lemezeknél viszont e legkissebb írható sebesség amit felajánl az összes író program 6x. Ezt már nagyon furcsának tartottam, de hát belevágtam, lesz ami lesz. Tehát a Plextor írómmal elkezdtem 6x sebességgel írni, amikor azt tapasztaltam, hogy a tényleges írás sebessége 1x-2x, tehát egy 16x-an írható lemezt 6x sebességgel írva 38 perc alatt ír meg!

 

Nem értem, hogy miért?

 

Kipróbáltam 6x,8x,12x,16x sebességgel is, de akkor is ezt csinálja lemeztípustól föggetlenül (Verbatim, TDK, Ritek stb)

 

 

Amikor a 8x sebességú lemezeket írom 4x sebességgel, akkor minden rendben megy és a lemezeket megírja 14-15 perc alatt, ami normális.

 

nem értem, hogy a 16x lemezeket, miért csak 6x sebessgtõl kezdve akarja megírni? De ha már csak ezt ajánlja fel, akkor miért nem ír 6x sebességgel, miért csak 1x-2x sebességgel?

 

Teljesen érthetetlen számomra, mert a a gyári firew-al és a legûjabb firewal-l is ezt csinálja.

 

Sokm írom volt már, de ez az elsõ Plextor írom és nem tudom, hogy mi lehet a gond?

 

Ha tudtok kérlek segítsetek.

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

aadaam

Hello!

 

DVD-k írásával van gondom a laptopon.

Rettentõen sokáig tart megírni mostanában 1 sima -Res DVD-t. Régebben olyan jó 20 percbe telett, de most 20%-ot ír meg háromnegyed óra alatt - így több órába telik mire elkészül. Már próbáltam több fajta lemezzel, de nem segített. Telepítettem új Nero 7-est. Ez sem segített. Próbáltam Nero Expressel, és Burning ROM-al is, de ugyanúgy sokáig tart.

 

Mi lehet a gond? Régebben ilyet nem csinált.

Észrevettem még ha írja a DVD-t, akkor beremeg a hang a hangszóróba ... pl ha közbe valami zene szól, de az alap windows hangok is rezonálnak a hangszóróban ha DVDt írok.

 

Remélem valaki tud valami megoldást!

 

Köszi: Ádám

Link to comment
Share on other sites

PPeter

És akkor álljon itt jelesül újra a - kicsit frissített - hibakeresési lista, hogy mit kell tenni, ha az író hibázik, lefagy, nem jól ír, nem jól ismeri fel a lemezeket stb.:

 

0. Az esetek többségében, ha az író lefagy írás közben, vagy nem jól ismeri fel az írható/újraírható lemezeket, nem az író a hibás, hanem szoftveres és/vagy felhasználói probléma áll a dolog mögött, esetleg valamit csak elnézel, ezt nem árt észben tartani! Mindenféle további lépés elõtt vegyél vissza minden tuningot. Ha az író látszólag jól megírja a lemezeket, a korongok jól olvashatók, de HIBÁS (tehát szépen olvasható, csak éppen korrupt, elváltozott) adatok kerültek rá, akkor az esetek 99%-ban memóriahiba (esetleg tuning miatti instabilitás) van a háttérben, esetleg hibás kábelek. Ha nem a legújabb firmware van az íróban, azt is érdemes frissíteni - de a frissítés szigorúan kerülendõ instabil, memóriahibás, lefagyásra, adat tévesztésre hajlamos géppel, mert a menet közben megfagyó firmware flashalés egy véglegesen elrontott írót, mehajtót eredményezhet. Mindig próbálj ki többféle lemezt. Érdemes normális lemezekre írni, ésszerûen megválasztott írási sebességgel. Régebbi írókkal elõfordul, hogy nem ismerik fel rendesen a mostani gyors lemezek némelyikét. Erre - ha a firmware frissítés nem segít - nincs orvosság, azon kívül, hogy megpróbálsz olyan lemezt venni hozzá, amit még hajlandó felismerni és megírni rendesen.

 

1. Ha jelenleg 80 eres kábelen van az íród - és így gondok vannak vele -, akkor próbáld ki egy 40 eres, nem hengerelt szalagkábel végén, masterként. Semmiképp ne legyen fiókos merevlemez mellett, a tesztelés idejére mindenképp legyen egyedül egy csatornán. Biztosan hibátlan kábelt használj, a jumperelés legyen direkt, tehát ne Cable Select állásban, hanem Masterként. A modern írók töbsége menet közben többször kalibrál - beállítja a lézert a lemez észlelt paraméteri szerint -, ezért a bufferének folyamatos ugrándozása (ha nem társul megnövekedett írási idõvel és nagy processzor terheléssel) nem hiba, hanem üzemszerû, normális jelenség. Nem kell megijedni: a 40 eres kábel és a vele elérhetõ UDMA-2, ATA-33 átviteli mód is teljesen elegendõ még a 16x-os íráshoz is.

 

2. Ha Intel lapkakészletes alaplapod van és telepítettél külön Intel Ultra Storage drivert, vagy Intel Application Acceleratort (IAA), akkor ezeket feltétlen uninstalláld! Intel lapkakészlethez bõven jó a sima chipkészlet driver (inf update), az újabbakra fel sem megy az IAA.

 

3. Ha VIA, ATI, SiS lapkakészletes alaplapod van, akkor a legújabb alaplapi és IDE/ATA driver segíthet, amit az alaplap gyártójának vagy a chipkészlet gyártójának az oldaláról tudsz leszedni.

 

4. Ha Nvidia Nforce-os alaplapod van és tettél fel alaplapi és/vagy IDE/ATA drivert szedd le (uninstall), menjen inkább azzal, amit az XP magától tenne fel!

 

5. Legújab XP (SP2) nagyon ajánlott, a lehetõ legújabb írószoftverrel, amit csak el tudsz érni.

 

6. Ha véletlenül nem a normál IDE/ATA vezérlõn lenne a meghajtó, hanem valami RAID-es csatornán, akkor tedd a normálra. A külön kapható ATA/IDE kártyák többségével NEM mûködnek jól a CD/DVD drive-ok.

 

7. Mindenféle emulátor, CD/DVD-író, másoló, klónozó program, különös tekintettel a BlindWrite, Alcohol, CloneCD/DVD és hasonló programokra, szigorúan eltávolítandó, amíg nem jössz rá a hiba forrására! A hibakeresés idejére csak a Decrypter, ImgBurn maradjon, melléjük a legújabb Nerot (ne az ultra, ne az enterprise, hanem a sima Premium demó változatát, ami le lehet tölteni a hivatalos oldalról) tedd fel, Daemon Tools is maradhat, de kikapcsolt védelmi emulációkkal (ha piros a tálcán az ikonja, az a jó!). Három-négy évvel ezelõtti CD/DVD-író programok telepítése erõsen kerülendõ, egyrészt nem fogják rendesen felismerni az új íródat, másrészt hanyattvághatják az XP-t!

 

8. InCD-t, DirectCD-t, ''DVD-RAM driver'' és hasonló UDF/packet módban mûködõ programokat is távolítsd el.

 

9. Az XP saját, beépített CD-író szolgáltatását is kapcsold ki, a szolgáltatások (services) alatt találod a computer management alatt ''IMAPI CD burning... blabla'' névvel. Mehet Disabled-re nyugodtan, bár ritkán okoz gondot, cserébe használhatatlan .

 

10. Minden olyan programot, ami beül a tálcára és a háttérben figyeli, piszkálja a meghajtókat (egyes multimédiás lejátszók, képnézegetõk is tesznek fel ilyet), iktass ki, ne menjen semmi olyan program, ami buzerálja a drive-ot írás közben.

 

11. Ha az író látszólag jól felismeri a lemezeket, felajánlja a nagy írási sebességet, de a kiválasztott nagyobb sebesség ellenére feltûnõen lassan ír és fokozottan terheli a rendszert kommunikáció közben, akkor minden bizonnyal nem DMA, hanem PIO módban megy a drive. Ennek jellemzõ tünetei a nagyon belassult adatátvitel és a magas CPU terhelés (DMA, azaz Direct Memory Access hiányában a processzor végez minden munkát ilyen esetben). A kiválasztott nagy sebességû írás/olvasás (pl. 16x-os sebesség) ellenére a meghajtó akár fél órán át, vagy még tovább küszködhet egy teljes lemez kiírásával, olvasásával. Figyelem: nem arról van szó, amikor nem tudod kiválasztani a nagy sebességû írást/olvasást (az más hibára utal), hanem arról beszélek, amikor hiába engedi számodra a program (pl. a Nero) a nagy tempó kiválasztását, ehhez képest mégis túl lassan mûködik a meghajtó (és nemcsak íráskor, hanem minden mûveletnél). Megoldás: Tüneti kezelésként használhat, ha azt az ATA/IDE csatornát, amint az író van, kidobod az eszközök közül az Eszközkezelõben, a restart és (újra)felismerés után viszakapcsolja a DMA módot Windows. Errõl a problémáról bõvebben olvashatsz itt: LINK.

 

12. Ha az a problémád az íróval, hogy nem ajánl fel - neked tetszõ - alacsony írási sebességet egy-egy lemezhez, akkor felesleges más íróprogrammal próbálkozni, nem a szoftver a hibás. Az író annak alapján ajánlja fel az írási sebességeket egy lemezhez, hogy a firmware-ének adatbázisában az adott lemez-azonosítóhoz (MID) milyen írási stratégiák tartoznak (lemezenként, MID-enként minden egyes támogatott írási sebesség egy-egy külön stratégia). Tehát még ha ki is tudnád választani erõszakkal az alapból fel nem ajánlott sebességet, az író az ahhoz legközelebbi, támogatott sebességgel írna, vagy visszadobná az írási parancsot. Ha 2x-esen akarsz írni, vegyél 2x-es vagy 4x-es lemezt.

 

aadaam, a 11-es pontot tanulmányozd.

Link to comment
Share on other sites

bela1978

Szia Mindenki,

 

nekem olyan problémám van, hogy az öcsém vadiúj laptopján Nero 7tel megírtam egy újraírható DVD-t, majd az adatokat átmásoltam a DVDrõl az én gépemre, eddig minden OK is volt. Majd ezután le akartam formázni ami nem sikerült és azóta se beolvasni se formázni nem lehet egyik gépen sem. Ugyanezt kipróbáltam egy vadiúj újraírható DVDvel is és ugyanez a probléma léppett fel, viszont az én gépemmel ezzel soha nem volt probléma. Tudom hogy láttatlanban nehéz bármit is mondani, csak hátha valaki találkozott ezel a problémával. A driver frissitésére gondoltam, csak nem találtam hozzá megfelelõt, most felteszem rá a Nero egy másik verzióját, de szerintem inkáb driveres probléma lehet. Ha valaki tud valami okosat írni, azt megköszönöm.

 

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Driver nem szükséges a CD/DVD-meghajtókhoz, írókhoz. A lehetõ legújabb Nerot tedd fel, a hivatalos oldalon mindig elérhetõ az aktuális demó (mire lejár, lesz újabb). Más telepített CD/DVD-író programok eltávolítása erõsen javallot. Kicsit fentebb beraktam, hogy miket kell átnézni.

Link to comment
Share on other sites

morini

PPeter!

 

 

A következőt csináltam:

 

Kivettem a Plextor írót, majd beraktam egy régebbi gépbe P3-as és abban hibátlanul működik.

 

A kivett Plex író helyére beraktam egy Pioneer 111D írót és az hibátlanul működik.

 

Ezek után felbátorodtam és újra visszacseréltem mindent, hátha csak valami kábel gond volt.

A visszacsere után újra előjött a régi hiba a Plex íróval, tehát megint kicseréltem az írókat.

Ekkor újból a Plex író helyére beraktam a Pio-t és minden tökéletes!

Most tök jó, hogy minden működik, de azért érdekelne a hiba !?

Hozzáteszem, hogy semmit sem állítottam sehol a gépben csak az egyik író ki, a másik be.

 

 

Azért én is lüke vagyok, mert azt elfelejtettem az elején mondani, hogy a Plex írót eredetileg külső íróként használtam Laptophoz (akartam használni usb összeköttetéssel külső rack-ban)

 

Tehát a Plex-et átettem belső írónak a régi p3-as gépembe és ott minden tuti. A P3-asból kivettem a Pio írót és azt tettem a külső rack-ba a Laptobhoz, de az ott is hibátlanul működik.

 

Már csak azt nem értem, hogy a Plex miért nem volt jó ott?

Hangsúlyozom, hogy semmit sem állítottam át sehol a csere közben, előtt, után.

 

Ez az amire nincs magyarázat? :huh:

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Hja, ez azért elég fontos részlet lett volna. A mai írók többsége menet közben oda-vissza kommunikál(na) az írószoftverrel, ahogy az író az írás menete közben újra ás újra bekalibrálja a lézert az észlelt lemezminõséghez, puffereléstõl tájékoztatja a programot stb., ezt a legtöbb író az eredeti alap eszközparancskészlet gyártó- és modellspecifikus kiegészítésével teszi, ami nem feltétlenül "megy át" mindenféle ATA/IDE vezérlõn - ezért nem lehet egy rakás IDE-bõvítõkártyát, RAID-vezérlõt a CD/DVD-írókkal használni -, különösen a külsõ ATA/USB konverterek esetén van olyan, hogy egyik-másik író NEM megy bizonyos külsõ megoldásokkal.

Link to comment
Share on other sites

morini

Hát most már megtanultam, hogy Plextor írót soha többé USB-vel.... :D

 

A másik gépemben tökéletesen múködik, azt leszámítva, hogy a legújabb firewal-al sem hajlandó 16x lemezt 4x sebességgel megírni.

 

De ez már elhanyagolható probléma :oké:

 

Még annyi kérdésem lenne, hogy a Nero7 progiban van egy power rec kapcsoló, ha a Plextor írót akarom használni. Ez tulajdonképpen mire szolgál és van-e valami jelentõsége?

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Van olyan külső USB ház amiben megy hibátlanul, csak előbb kell kérdezni, aztán vásárolni - vagy eleve USB-s külső verziót venni. :) Ugyanígy belefuthattál volna egy olyan külső házba is, ami a másik, vagy egyik íróddal sem megy rendesen, ez nem Plextor sajátosság.

A PoweREC-et ha bekapcsolod, akkor az író az észlelt pillanatnyi lemezminőség függvényében visszaveheti az írási sebességet, ezáltal alkalmazkodni tud a korong gyártási hibáihoz, vagy ha nem egészen optimalizált a firmware-ben lévő írási stratégia (akár sorozatonként is külöbözhetnek az azonosnak tűnő lemezek), akkor ez felülbírálhatja menet közben a sebességet.

Link to comment
Share on other sites

morini

A power rec-et kipróbáltam és mûködik, ez elég klassz dolog!

 

 

Link to comment
Share on other sites

morini

ppeter!

 

A következõben tudsz nekem segíteni:

 

 

Szeretnék összerakni egy olyan gép-szerûséget, amiben egyszerre tudok egy ugyanazon anyagot több dvd íróval írni.

 

Tehát egyfajta másolótornyot akarok csinálni.

 

Pl egy olvasó és 4 író már nagyon jó lenne.

 

Ami fontos, az mindössze annyi lenne, hogy mind a 4 író egyszerre írjon és ne legyen hiba egyik írásban sem.

 

A neten rákerestem és vannak másolótornyok, de horribilis összegegekért.

 

Félreértés ne essék, nem egy illegális filmüzem vagyok, hanem esküvõi operatõr,vágos stb, és nagyon sokszor akad olyan, amikor egy esküvõ létszáma kb 150 fõ, akkor abból 100-120 ember kér egy dvd-t az esküvõi felvételbõl.

 

Na most ennyi dvd külön-külön megírkálása sokáig eltart és persze nem is tudok ott ülni a gépnél éjjel-nappal, ezért gondoltam, hogy össze kéne rakni egy "másolótornyot"

 

de öszintén megvallva fogalmam sincs, hogy ehhez mire lenne szükség stb.

 

Van valami ötleted?

 

 

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Én ilyen célgépeket építek, működtetek, tehát ilyesmivel (a DVD-Video authoring mellett kis példányszámú sokszorosítással, másolásvédelem fejlesztéssel stb.) foglalkozom, így tudok tanácsot adni az ügyben. Nem lehetséges minden buktatót, minden részletet leírni egy lélegzettel, de megpróbálom röviden összefoglalni.

 

Ha négy írót szeretnél egyszerre működtetni, a lehető legolcsóbb és egyben legjobb megoldás, ha olyan alaplapra építesz, amelyen Intel chipkészlet vezérel két ATA/IDE csatornát. Egy (ma már) olcsóbb socket 478-as P4-es alaplap - például i865 vagy i875 lapkakészlettel - ideális a célra, a merevlemez a rendszerrel meg mehet a S-ATA csatlakozóra. Az alaplapi IDE/ATA vezérlőkre illesztheted a négy egyforma írót (két-két író csatornánként, gondosan ügyelve a hibátlan kábelekre, kábelezési sorrendre). Jómagam NEC, Pioneer és Plextor írókat próbáltam ki ilyen környezetben, jelen pillanatban Plextor írókat tartalmazó tornyocskám van itthon, egy NEC-ekre épített másik az irodában. Ha nem tudsz pont egyforma írókat venni, a gyártón (termékcsaládon belül) előfordulhat, hogy jól működnek együtt (például a Plextor 716,755,760 írók jól keverhetők egymással ilyen szimultán íráshoz, de a Pioneer 109, 110, 111 írók is jól megférnek egymással ilyenkor, csakúgy mint a NEC egy sorozatba illeszkedő /azonos sorszámmal kezdődő típusjelű/ írói), de teljesen különböző (gyártmányú) írókat nem lehet, pontosabban nem szabad egyidejű párhuzamos írásra használni, mert eltérő a parancskészletük, más a bufferelés, a kalibráció és a sebesség-léptetés ritmusa, tehát több gond lehet/lesz vele, mint amennyi előnyt - elvileg - nyernél a több író egyidejű használatával. A legjobb, ha veszel négy egyforma írót és ugyanazzal a lehető legfrissebb firmware-rel frissíted őket, hogy még ebből a szempontból is egyformák legyenek.

 

6x-os, legfeljebb 8x-os sebességet lehet elérni az így csokorba kötött írókkal az együttes használat során, de érzékeny lejátszási környezetbe (DVD-Video ennek számít) szánt lemezeknél ennél gyorsabban amúgy sem érdemes írni, ha nem akarunk lejátszási, kompatibilitási problémákat. A Nero Premium változata képes a négy író párhuzamos kezelésére, de ajánlom még a Padus DiscJuggler programot is. Természetesen az ilyen feladatra használt gépre tökéletesen telepített és jól karbantartott operációs rendszer szükséges, ami mentes minden olyan rezidens programtól, kütyütől, amelyek az írási műveletet, a meghajtók kommunikációját megzavarhatják.

Link to comment
Share on other sites

morini

Ok! Köszi!

 

Kb mennyiért tudnál nekem összerakni egy ilyen tornyot?

 

És mennyi lenne a max író, ami elférne egy toronyban?

 

Komolyan érdekel a dolog!

Mindenképpen vennem kell egyet, mert a munkámhoz elengedhetetlen.

 

 

Kérlek mielõbb válaszolj, és ha lehet akkor a morini@freemail.hu emailcímemre.

 

Ennek két oka is van:

 

1. A forumon szerintem nem díjaznák az összeg megjelenítését, üzlet-kötést stb.

 

2. Nincs netem, ezért csak a haveromtól tudok netezni, az email-t telefonon mindíg megnézem.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kirk hammett27

Sziasztok!

 

Az lenne a problémám, hogy dvd-t szeretnék írni! Na most ez idáig simán ment is, de miután megírom a dvd-t, nincs a lemezen semmi! pedig semmilyen hibaüzenetet nem ír ki a gép, sõt a szokásos CD-ÍRÁS KÉSZ szöveget írja ki!!! :pislog: Ha esetleg valakinek volt már ilyen problémája, vagy hallott már ilyenrõl, kérem írjátok le a megoldást, hogy mit lehet ilyenkor csinálni!!!!!

 

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...