Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CD-DVD írás/olvasás probléma


tibiknight

Recommended Posts

tibiknight

Hello mindenki

 

Lenne 1 hatalmas gondom, ma néztem DVD filmet reggel, semmi gond nem volt. Délután írtam vele, no problem. Csak írás közbe kiírta hogy túl hosszú fájlnév vagy mi :S:pislog: én meg leállítottam az írást :Sír: . Na itt kezdõdtek a gondok, azóta nem olvas/ír az író. :mérges: Semmit nem csinál. Ha valakinek valami ötlete van azt szívesen várom. Ja igen már nem garanciás 1 hónapja járt le.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Esetleg egy új firmware még segíthet.

Link to comment
Share on other sites

PPeter

:hááát: Hogyne, a firmware frissítés mindenre jó :pislog:

 

Én inkább betolnám egy másik gépbe (vagy egy frissen telepített rendszer alá), hátha csak valami szoftveres kavarcs van. Ha így sem megy, akkor - vélhetõen ez nincs összefüggésben a korábbi írás leállításával - meghalt szegény.

Link to comment
Share on other sites

tibiknight

kösz de mi az a firmware ? :pislog: és hogy kell frissíteni?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Egyelõre nem kell, ez az utolsó lehetõség. Elõször próbáld meg PPeter módszerét.

Link to comment
Share on other sites

tibiknight
Egyelõre nem kell, ez az utolsó lehetõség. Elõször próbáld meg PPeter módszerét.

Köszönöm a segítséget!

 

Megoldottam, kicsit kipucolásztam és most jó. Ír, olvas szal LOL :lol:

Link to comment
Share on other sites

toogyer
Hello mindenki

 

Lenne 1 hatalmas gondom, ma néztem DVD filmet reggel, semmi gond nem volt. Déltután írtam vele, no problem. Csak írás közbe kírta hogy túl hosszú fájllnév vagy mi :S:pislog: én meg leállítottam az írást :Sír: . Na itt kezdõdtek a gondok, aztóta nem olvas/ír az író. :mérges: Semmit nem csinál. Ha valakinek valami ötlete van azt szívesen várom. Ja igen már nem garanciás 1 hónapja járt le.

Én egy másolásvédelmi eljárásra gyanakszom, az szokott így kibabrálni az író programokkal, hogy túl hosszú(nagy) fájlnevet ad meg, mint ami a valóságos és ezzel megtéveszti a progit. Lehet, hogy ez nyúlt bele a rendszerbe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Unikey

Hali.

Remélem valami tud segíteni.Nemrég vettem egy ASUS DVD írót.Felismeri a gép az oldasó részét a meghajtónak.Szerintem az Író részét is de nem tudok vele írni.A Nero mindig ugyan azt írja ki: A lemezen van adat letöröljem? Na de az üresre is ezt írja. letöltöttem a meghajtóhoz Drivert de az ezt írja ki: Avaliable traget is not found.

Valaki segítsen nekem!

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Rutin kérdések:

- Jumperelés jó?

- Kábel biztos jó?

- Nero másik verzióval is kipróbáltad, esetleg másik programmal?

- Másfajta lemezzel is megpróbálhatod.

- Más Firmware?

Link to comment
Share on other sites

Unikey

Igen kábelezés jó meg a jumperelés is. Más lemezzel is megpróbáltam. Nero 6.6-al probáltam és még 2 cd író progival meg a Windowsossal is. Vagy nem találják a lemezt (amit felismer a gép, hogy üres és a nero is) vagy azt mondják, hogy tele van a vadi új CD vagy DVD.

Link to comment
Share on other sites

zico

Trükkök

Talán van itt olyan ami segít.

Link to comment
Share on other sites

SzKarSz

Helló!

 

Egy teljesen érthetetlen hibajelenséggel találkoztam a gépemen.

 

A gépemben található LG CD-író/DVD olvasó (GCC 4521B), valamint a külön IDE kártyával csatlakoztatott szintén LG DVD-író (GSA 4160B) egyáltalán nem hajlandó CD-t írni. Vagyishát úgy tesznek, mintha minden rendben lenne és írnának, de a folyamat végén csak egy üres CD jön ki a gépbõl. (Vagyis olyan mintha csak egy írás-tesztet futtatnék le, de nem azt teszem.) Próbáltam többféle cd-író programmal (Nero 6.6.0.18, CloneCD 5.2.8.1, Alcohol 120% 1.9.5, UltraISO 7.6.5) is, de az eredmény ugyanaz volt.

 

Ugyanakkor a DVD írás kifogástalanul mûködik. A nyersanyag is hibátlan, mert ugyanarra a CD-re a munkahelyemen simán tudtam írni - TDK-RD-R80.

 

A gépemen Windows XP Professionalt használok és az Internetrõl folyamatosan frissítek.

 

Amikor elõször jelentkezett a probláma a rendszernek egyéb problémái is voltak, és azt hittem, hogy egy újra telepítés meg fogja oldani a gondot. Ám azóta megtörtént az újratelepítés, de a probléma ugyanúgy fennáll, mint korábban.

 

A gépem mûszaki adatai: Processzor: Intel Pentium 4 3.2 GHz

Alaplap: Asus P4C800-E Deluxe

Memória: 2X512 MB RAM

VGA: Asus GeForce FX 5200

Merevlemez:2 db Maxtor (120 GB)

Cd-írók adata: Fentebb

 

Ha valaki tudja a hiba okát, kérem írjon nekem.

 

Elõre is köszönöm:

 

SzKarSz

Link to comment
Share on other sites

foldmero

Sziasztok!

 

Azért fordulok hozzátok, mert még ilyen hibával nem találkoztam. Ha valaki tudja, hogy mi lehet a probléma, kérem írjon. Pioneer 110D írom van. Vettem egy hengeres Verbatím DVD-R 8X lemezt. Már az elején feltünt, hogy egy kicsit "gondolkodik" az íróm. A lemez megírása után (4X) A meghajtóban olvashatatlan a lemez, míg asztali DVD lejátszó (Samsung DVD-P355) gond nélkül kezeli. Home videót Írtam rá. A winyómon szerkeztés után tökéletesen futott a film. DVD decrypterrel írtam ki. Eddig semmi problémám nem volt, és azóta sem. Az íróm firmware-e frissítve van. Az XP is. HELP!!! :pislog::pislog:

 

Szia SzKarSz!

 

Szerintem mindenféleképp frissítsd az íród bios-át. Ez nagy valószínûséggel megoldja a problémádat.

A firmware fríssítést keresd a gyártó weblapján.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Hello! Nekem van egy LG HL-DT-ST RW/DVD GCC-4520B kombó meghajtóm. Az lenne a problémám, hogy a Nero-ból próbálok kiírni valamit (kép, zene, fájl stb.) amikor az író elkezd dolgozni 3%-nál megáll. Tovább nem megy sehova se. A benne lévõ CD-t meg csak a gép újraindítása után tudom kivenni belõle. Próbálkoztam másfajta nyersanyaggal is (Philips, Maxell, Sony) de azokkal is ugyan ez a helyzet. A választ elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ott valami nagyon el lehet romolva. Garanciális még a meghajtó?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Sajnos már lejárt. Akkor kuka? Ennyit az LG meghajtókról. :(:Sír:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen, ez az LG formája.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Mindegy. Odaadom egy kisgyereknek, majd elszerelget vele, úgyis gondolkogom egy Pioneer DVD-írón. Többé nem lesz LG.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez a beszéd! ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mylo

Sziasztok!

 

Bocsi hogy eféle hülyeséggel zaklatom a fórumozókat de van egy kis furcsaság amire szeretnék megoldást találni és hátha ti tudtok segiteni.

 

Van egy gépem amiben egy Asus P4P800-MV alaplap van egy 2,6-os cerkával. A gépben van egy Pioneer 111D DVD író, és most jön a problémám: :)

A gépen van fent Nero 7-es és a drága nem hajlandó csak DVD-t írni. Cd írásnál mindig leáll crc hibát kiirva.

A gépben volt már táp cserélve=Hiba u.a

dvd író cserélve=Hiba u.a

dvd iró firmware frissitve=Hiba u.a

Régebbi néró, nevezetesen 6.6.12-es felrakva=Hiba u.a

A gép újrarakva =Hiba u.a.

Tehát már szinte minden cserélve volt az alaplapot kivéve és mindig ugyan az a hiba.

Ha tudtok valami megoldást örömmel venném és megköszönném.

Csak bennetek bízom.

 

Elõre is köszi.

Mylo :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Esetleg megrpóbálhatnád a Neroval, vagy más nyersanyaggal. Az író hogy van bekötve?

 

Ciao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
xababax

Sziasztok! Nekem az a problémám, hogy a Sony DVD RW DW-D18A típusú dvd íróm nem akar sem cd-t (Philips), sem dvd-t (Ridisk) írni. Eddig mindig megírta. Van eset mikor megírja, de akkor az adatellenörzés közben kiírja, hogy nem egyeznek a felírt adatok. Próbáltam keresni firmware-t hozzá de nem találtam..., semmi illesztő programot. Kérem aki tud legyenszíves segítsen, hogy mi lehet a baja?...Vagy elromott? 2004 novemberben vettem géppel együtt.

Köszi elöre is!!! :Sír: :Sír: :Sír:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Esetleg egy lencsetisztítást megpróbálhatsz.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

xababax

mármint tisztító cd-vel?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...