Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ubuntu Linux


Babó22

Recommended Posts

Babó22

Minek felcsatolni az NTFS partíciókat? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

andrewking

NTFS-t partíciót pl azért szeretnék felcsatolni, mert eddíg arra pakoltam windows alatt az összes adatomat és mondjuk kb130GB-nál nem ajánlatos FAT-ot használni, majdnem teli partíciónál meg igen nehéz fájlrendszert váltani... És ha már vannak rajta adatok, file-ok, azt az ember linux alól is szeretné néha módosítani/törölni stb. :pislog:

 

Köszönöm azért a segítségeket, bár még hagytatok néhány megválaszolatlan kérdés.

 

Namármost, volna egy újabb problémám:

Elõbb volt fenn XP-m, majd mellé telepítettem egy Ubuntu-t.

Késõbb aztán az XP megdöglé vala, és azt újratelepítvén a GRUB bootmenüje eltûnik vala. --> Ubuntut is újra kell rakjam ilyen esetekben??? Mit lehet csinálni, hogy azt helyreállítsam?

 

Miért filózik az Ubuntu installálás közben annyit, ha az ember átállítaná az általa felajánlott idõt (2.lépés a telepítésnél)? Csakmert vmiért nekem a linuxok rendre 1órával késõbbet érzékelnek a bios-ban már belállítottnál.

De egyszerûbben a 6.10-es Edigy az stabil vagy csak nagyjából stabil a napi frissítéssekkel együtt?

Thnx!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Az Edgy a legstabilabb Ubuntu jelen pillanatban. Igaz jönnek ki frissítések, érdemes õket felrakni. Ezzel csökkentheted az internetes támadásokat. A GRUB menüt úgy lehet visszaállítani, hogy fogsz egy Live CD-t. Akármilyen Linux lehet az. Feltételezzük, hogy /dev/hda a /boot partíció helye. Utánna írd be ezt a konzolba:

grub-install /dev/hda és enter. Felrakja a GRUB-ot, és újraindításkor már meg kell jelennie a menünek.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kisgyerek85

Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy az ubuntu linux már egy meglévõ partícióból le tud magának csípni a telepítéshez egy másik partíciót, mert a 120Gb-s vinyó ketté van osztva 20GB a windowsnak és 100 pedig tárolásra, de azon csak 25GB szabad helyem van és nem tudok mindent lementeni, hogy ujra tudjam partícionálni.

Link to comment
Share on other sites

Greene

apt-get install qtparted

Link to comment
Share on other sites

mila

hello mindenkinek.

kérdésem , hogyan lehet rábirni a letöltött ubuntu linuxot, hogy felt települjön.

 

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Egyszerûen. Letöltötted az ISO CD képfájlt. Ezt egy CD-író alkalmazással kiírod az ISO fájlt, de úgy, hogy ne adat

módban, hanem ISO kép kiírása. Legyél meggyõzõdve arról, hogy a géped be van állítva, hogy CD-rõl bootoljon.Aztán innentõl nagyon egyszerû. Kiválasztod a menübõl, hogy Start or install Ubuntu. Live módban betölt, majd a Desktopon kattints kétszer az Install gombra. Innentõl egy varázslószerûség fog végigvezetni a telepítéskor. Egyébként írhatnál helyesebben.

Link to comment
Share on other sites

Budha
Live módban betölt, majd a Desktopon kattints kétszer az Install gombra. Innentõl egy varázslószerûség fog végigvezetni a telepítéskor.

Vagy nem! :démonikacaj:

 

Nekem csak az Alternate verzió ment fel a gépemre.

A telepítése egyébként így is viszonylag egyszrû ( csak ne az Oem módot válaszd! ) :ötlet:

 

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Régebbi gépeknél nem biztos hogy felmenne a Desktop CD-rõl. Akkor az Alternate CD-vel lehet feltelepíteni. Ott meg azt kell választani, hogy Install in text mode.

Link to comment
Share on other sites

Budha

Én is így gondoltam. :hááát:

 

Egyébként nem annyira régi a gép, 1,5 éves Laptop ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

nemocapt

Sziasztok!Honnan tudnék letölteni egy Linux op. rendszert?

Link to comment
Share on other sites

Thermal

ubuntu.hu :)

Link to comment
Share on other sites

nemocapt

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

kissipos
Sziasztok!Honnan tudnék letölteni egy Linux op. rendszert?

 

Ha nem kifejezetten Ubuntu érdekel, akkor nézz szét itt.

 

Link to comment
Share on other sites

cheatech

Sziasztok!

 

Kezdõ Linuxos vagyok és szeretném megtudni hogy az Mplayert hogy tudnám feltelepíteni?

A Teamspeaket valahogy sikerült de az Mplayert nem tudtam!

 

Elõre is kösz...

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Két féle lehetõséged van.

 

Az egyik:

 

Nyitol egy terminált, és beírod ezt: sudo apt-get install mplayer . És enter. Ez a parancs feltelepíti az mplayert. De ajánlott, hogy az apt-cache search mplayer. Ezzel mplayeres csomagkoat keres. Majd fogja kérni a te jelszavadat, amivel be szoktál jelentkezni

 

A másik. A GNOME asztali környezetben kattints a Rendszer -> Adminisztráció -> Synaptic csomagkezelõ . Ez egy grafikus felületû csomagkezelõ. Az eszköztáron kikeresed a Keresés gombot. Beírod mplayer, és enter. Keres ilyen csomagokat. És a csomagra jobb klikk, kijelölés telepítésre. Ha mindent elvégeztél, akkor kattints az alkalmaz gombra. Itt is kéri majd a jelszavadat, amivel be szoktál lépni.

Ajánlom UBuntu alá ezeket a csomagokat: mplayer-386 (i386-os architektúrájú) mplayer-fonts. Ennyi. Ha kérdésed van, írj nyugodtan.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Hali!

 

Na karácsonyra megleptem magam egy wincsivel, így megint belemerültem a linux rejtelmeibe, és megint az ubuntu-t választottam. Sajna későn kaptam észbe, és a meglévő CD-ről telepítettem, amin a 6.06-os verzió van. Ezt fel lehet update-elni 6.10-re?

Továbbá próbálkoztam az AVG linuxos változatának telepítésével. A .rpm csomagot sikeresen konvertáltam .deb-re, de mikor felkúszott, serial számot kért. A bibi ott lehet, hogy az alien a konvertálásnál a csomag scripteket nem viszi át, mivel nagykönyv szerint automatikus serialt kellett volna kapnia a proginak, mivel free. Erre van valami megoldás, vagy az .rpm-eket inkább hanyagoljuk debian alatt?

Programok telepítéséhez remek kis alkalmazás az automatix. Be vannak scriptelve a telepítések, és amolyan "windows"-os egy klikk egy program telepítést lehet vele elérni.

A firefox 2.0.1 telepítése sem volt egy egyszerű feladat, a sok függőségi, meg hivatkozásbeli parancsba kicsit belezavarodtam, de végül sikerült. A kérdésem csak az, hogy a programokat hogy tudom leszedni? Pl az AVG is több helyre beírta magát a telepítő szerint, ráadásul az ATI driver csomag nem is ment fel rendesen (rpm-bőldeb-re konvertálva) az viszont szinte az egész filerendszert beszórta file-okkal.

 

Még egy gyors kérdés: Az miért volt, hogy telpítésnél magyar nyelvet választottam, mégis a friss rendszer angolul kommunikált? Természetesen utána letöltöttem hozzá a magyar nyelvi csomagot, de eddig ilyet még nem csinált.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Az elsõ kérdésedre a válasz az hogy igen. Akár CD-rõl is lehet frissíteni. Én Breezyrõl dapperre úgy frissítettem, hogy a Dapper CD be, konzol, sudo apt-get dist-upgrade, és nem a netrõl szedte a dolgokat, hanem a CD-rõl. Az utolsó kérdésedre a válasz meg lehet az, hogy a CD-rõl hiányzik a magyar nyelvi csomag. De ha telepítés közben lenne Internet, akkor leszedte volna onnan.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Na már egész jól belemelegedtem. Nagyon fain, hogy egy majdnem profi webszerkesztõt is lehet használni díjmentesen (bluefish).

Egy kérdés viszont még nagyon foglalkoztat. Hol lehet beállítani azt, hogy bejelentkezésnél milyen programok induljanak? Pl. a firestarter?

Link to comment
Share on other sites

gydaniel

Hello!

 

Egy éredekes problémám van, remélem tudtok segíteni. Az egerem márkája és típusa A4 Tech WOP-49. Ubuntu 6.10-et használok (de 6.06-ban is jelentkezik a probléma). Több fórumon is körülnéztem, de másokkal ellentétben nekem nem sikerült megoldani a problémát. A hiba más egér márkáknál (Genius, Logitech...) is jelentkezik.

 

Szóval a probléma az, hogy az egér pár perc használat után egyszerûen meghal. Megáll és nem mozdul tovább. Elõször próbálkoztam a többi USB port kipróbálásával de nem történt semmi. Utána egy fórumon ajánlották, hogy indítsak újra a CTRL-ALT-BACKSPACE funkcióval, de erre sem történt semmi. Ezután valaki azt írta hogy a bootolásnál használjam a NOAPIC IRQPOLL PCI=ROUTERIQ funkciót. Ez nem segített. Utána próbálkoztam a sima NOAPCI funkcióval, erre sem történt semmi, a hiba továbbra is fennáll. Most már nem nagyon van ötletem, hogy mit csináljak. Pontosabban van még egy dolog. Egy blog-ban olvastam errõl, hogy ez az "egérfagyás" egy kernel bug amit lehet javítani de én nem merek hozzányúlni, elég kezdõ vagyok. Azért azt észrevettem az Eszközkezelõben, hogy a rendszer WOP-49 helyett WOP-35-ként ismeri fel az egeret, bár nem tudom hogy ennek van e jelentõsége. Laptopom van tehát a touchpad-et tudom használni, de azt meg nem szeretem...

Hát remélem tudtok segíteni és elõre is köszönöm a válaszokat!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Még nem tapazstaltam ilyen problémát, mivel PS/2-es egereim hibamentesen mûködnek. Talán próbáld meg azzal, hogy veszel egy USB-bõl egy PS/2-es átalakítót, nem nagy drágaság kb 300 Ft lehet. Egyébként nemhiszem hogy a kernel problémája lehet ez, hanem a GNOME-é. Ez az a csilli-villi grafikus felület. És ennek az egérkezelésével lehet szerintem gond. De lehet ez az USB-ket nem nagyon szereti.

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

Sziasztok!

Leszedtem az ubuntu.hu-ról a 6.10-es Ubuntu-t, és sehogy sem tudom mûködésre bírni.

Bootolok a CD-rõl, kiválasztom, hogy induljon, és ezután tölt egy kicsit azzal a futkosó csíkkal, és megáll, onnantól semmi sincs tovább.

 

Tudtok segíteni?

 

Elõre is köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

aty

Grafika nélkül indítva hol fagy ki?

Link to comment
Share on other sites

mila

Szép napot mindelkinek.

Kérdésem, hogyan lehel a kubuntura víruskeresõt instálni?

Segítséget elõre Köszönöm. üdv. mila.

Link to comment
Share on other sites

aty

Minek is? Túl gyors még a winhez képest a géped? :hááát:

Ha levelezõ szerverhez, akkor clamav howtot keress.

Egyébként meg google.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...