Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ubuntu Linux


Babó22

Recommended Posts

Greene

apt-get install network-manager

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

Ha lehetne akkor jó lenne ha elmagyaráznád, hogy ez mire jó. Tippem hogy egy hálózatos monitor programot tesz fel, vagy ilyesmi. De inkább Ti, mert biztos jobban tudjátok. :)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Olyan programot tesz fel, amivel egy kalap alatt kezelheted az ethernet és a Wireless kártyáidat is. Nagyon profi.

Wireless kártyáknál pedig a chipset a lényeg. Atheros, Prism, Intel támogatva van teljesen.

 

A parancsot amit írtam rootként kell kiadni, vagy elébiggyeszteni egy sudo szócskát.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Ez egy konzolparancs. A Terminálba ezt kell beírni: sudo apt-get install network-manager. Majd kéri a azt a jelszavadat, amivel be szoktál jelentkezni az Ubuntuba.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

Letöltöttem a Kororaa Live-et amiben a Xgl van, nagyon tetszik. Ajánlom mindenkinek hogy nézze meg! :) Csak annyi bajom volt vele, hogy néha picike szaggatott csík maradt az ablak egyik oldalán és az egér ikonja is néha kockás lett. Lehet az én videókátyám baja (ATI 9600), vagy lehet az XGL-t kellene kipofozni.

 

Ubuntura lehet ilyet? Mennyire nehéz ezt feltenni? Lehet telelpíteni ezt grafikus felületről is?

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Ubuntu Dapperre Drake-re ( 6.06 ) vagy frissebb, mint például az Edgy Eft-re ( 6.10 ) lehet. Telepíteni nem tudom hogy hogyan lehet, bár Greene azt mondta, hogy Edgy-be alapból van. Annak a neve AIXGL. Meg van a megoldás. Csupán egy sort kell beszúrni meg, a Section "Screen" részbe:Option "AddARGBGLXVisuals" "True". Mentés -> Újrainditas es elvileg megy is minden. Ez csak Ubuntu 6.10-esen mûködik. Dapperen meg külön fel kell telepíteni.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

Köszi! Ha fentlesz az Ubuntu ígérem megpróbálom.

 

De ho lis van ez a rész?

Csupán egy sort kell beszúrni meg, a Section "Screen" részbe:Option "AddARGBGLXVisuals" "True"
Mert így nem értem, mert még kb két hónapja tanulgatom az alapparancsokat. Azokat eddig értem, de ezt nem nagyon. :) És nagyon érdekel a linux...
Link to comment
Share on other sites

Babó22

Az xorg.conf-ban. Hogy hol van ez a fájl azt nem tudom. Ubuntu Dapper Drake-em van. egy egyszerû txt szerkesztõvel, mint például a nano, joe-val lehet szerkeszteni.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1
apt-get install network-manager

Arra nem gondoltunk, hogy ezen jönne majd a net és ugye addig nincs net amíg ez nem jó. :(

Beírtam a sudo-val és minden ment szépen amíg le nem akarta volna szedni a netrõl a csomagokat amik kellenek hozzá.

 

Honnan lehet letölteni? Ha leszedtem hogyan kell telepíteni például egy másik vinyóról? Milyen parancssal?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Edgytől elérhető az AIGLX, ami Open Source, szemben a Novell féle XGL-el.

Link to comment
Share on other sites

Babó22
apt-get install network-manager

Arra nem gondoltunk, hogy ezen jönne majd a net és ugye addig nincs net amíg ez nem jó. :(

Beírtam a sudo-val és minden ment szépen amíg le nem akarta volna szedni a netrõl a csomagokat amik kellenek hozzá.

 

Honnan lehet letölteni? Ha leszedtem hogyan kell telepíteni például egy másik vinyóról? Milyen parancssal?

 

Ehhez valószínûleg fel kell telepíteni az Ubuntu-t. Mivel úgy tûnik, hogy te Live módban használod az Ubuntut. Live módban nem igen lehet programokat telepíteni. De én biztos vagyok benne, hogy felismeri. Ha mást nem, driver kell hozzá. Egy M$-os egér simán mûködne Linux alatt.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

FEltelepítettem hát az Ubuntut és úgy próbáltam meg a felrakni a network-managert, de azt mondta hogy nem található. :pislog:

Lehet tényleg kellene egy driver a kártyához. Ilyenem van D-link DWL-G520. Ilyet honna lehet hozzá leszedni? Ami jó is persze. :)

 

A rendszer / adminisztráció/ hálózatoknál beírtam a hállózat nevét és a kulcsot is, de semmi net :(

Ha kábelen csatlakozom az AP-hoz akkor jó, de rövid a kábelem és akkor pedig az AP nem tudja fogni a jelet a routertõl. Valaki segítsen, mert kezdem feladni. Biztos pofon egyszerû lehet, de nem nekem még nehéz ez :( Legyen szíves valaki lépésrõl lépésre elmondani nekem! :)

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Írd be a konzolba: sudo apt-get update. Ez a parancs frissíti a csomaglistát. Utánna próbáld meg a sudo apt-get install network-manager-t. Egyébként még itt a legelején nem kell feladni. Türelem kell hozzá. Majd megszokod. Szerencsére egy jó oprendszert hazsnálsz, nem SuSE-t, mert nekem attól a hajam égnek áll. Valahogy fel kell ismernie a hálókártyát. Akkor látja, ha beírod azt a parancsot, hogy lspci. És ha ott van a Wireless-es hálókártyának a neve, akkor látja. Ez a parancs kilistázza a PCI eszközöket. Ott kell lennie köztük. Közben leltem egy érdekességet. >>>Klikk<<< Driver a Wireless hálókártyádhoz.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

Sikerült netet csinálnom!! :D Talán az lehetett a baj, hogy én ASCII-ban adtam meg a kulcsot, de a routerben Hexa van :upsz::upsz: Biztos a sok izgalom amiatt lehetett :D Szóval msot itt netezgetem linuxon. :P

 

Nagyon tetszik az Ubuntu, ha lesz nagyobb vinyóm akkor felrakom ezt is a windows mellé. :D

 

Működik a net, de a network-manager azt mondja nincs hálózati kapcsolat. :S Fontos ez? Nekem jó lenne ha mutatná azt amit kell :D

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Ha mûködik a net, nem hiszem, hogy fontos lenne. A GNOME panelre én egy hálózatfigyelõt szoktam kitenni. Olyat úgy lehet, hogy rálkattintasz arra a tálcára, amelyikre szeretnéd a hálózatfigyelõt kitenni, jobb klikk, hozzáadás a panelhez. Itt válogathatsz vicces, hasznos, érdekes kis programok közül. A hálózatfigyelõt jelöld ki, és kattints a hozzáadás gombra. Ez a program olyan lesz, mint a Windowsban, amikor csatlakoztál a nethez, ott van két monitor és azok villognak. Na ez ahhoz hasonló.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

Oké megcsinálom majd. Ja és még meg sem köszöntem nektek a sok segítséget! Köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Szívesen. Semmiség volt az egész. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cthulhu

Sziasztok!

Tegnap tettem fe a Kubuntu Edgy Eft-t, és egy olyan problémám akadt vele: videókártya driver telepítés. Egy régi nVidia GeForce4 MX 440-est használok. A Kubuntuban próbálkoztam az nVidia oldaláról leszedett driverrel, ami bizonyos megfelelõ "precomplied kernel" nemlétezésére hivatkozva nem foglalkozott a dologgal.

Következõnek a tárolóból letöltöttem az nvidia-glx-et, és telepítettem. Minden ok, viszont az 'nvidia-glx-congfig enable' parancsra már megint jött a hibaüzenet: nem talál nvidia kernelt.

Ha valaki tudja a megoldást, légyszi segítsen. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

aty

sudo apt-get install nvidia-kernel?

Link to comment
Share on other sites

andrewking

Hello! Lenne pár kérdésem:

 

-Ha felrakom az nvidiám driverét az elõttem szóló által megadott leírás szerint, akkor elvileg vinne szép játékokat a linuxom? (pl. wesnoth)

 

-És ha már a wesnoth-nál tartok, valaki lenne olyan szíves, hogy leírná, hogyan kell forráskódot fordtíani-telepíteni forráskódos alkalmazásokat?! (a .deb kiterjesztéssel már megy...)

 

-A 6.10-es Edigy elvileg stabil verziónál normális lehet, hogy csinál furcsaságokat (pl. elindított programot bezár indulás után rögtön (firefox/ktorrent), vagy, hogy ha egy idõ után újra beléptet (mert mondjuk nyugton volt hagyva egy ideig), akkor átáll 800*600-as képernyõfelbontásra 1024*768-ról és nem is engedi átállítani magát csak 640*480 vagy 800*600ba? Azután restart után visszaáll 1024*768-ba??

 

-A firestarter tûzfalat hogyan lehet automatán indulósra állítani (csakmert a rendszer->adminisztráció->munkamenetek->automatikusan induló progikba berakva induláskor kiírja, hogy csak root-ként indítható el ezért nem indul)

 

-antivirus progi ubuntura kell/lehet/hogyan?

 

-NTFS partíciót hogyan/mivel lehet írni ubuntuban?

 

 

Elõre is köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Igaz nem végig de egy pár kérdésedet megválaszolom.

 

Antivírus program nem nagyon kell, de ha mégsem érzed magad biztonságban ott a ClamAV. Ez egy vírusírtó program.

 

Hogyan csatoljuk fel az NTFS partíciókat?

Link to comment
Share on other sites

BlueGold

@andrewking@ Az "Álmoskönyv" szerint nem jó ötlet Linux-al írni az NTFS particiókat. A megoldás Windows felett valamilyen particiómanager programmal ( Pqmagic, Paragon ...stb. ) "összéb kell huzni" valamelyik particiót és a szabad helyen létre kell hozni egy FAT32-es particót az már tudja irni gond nélkül a Linux is.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Egyetértek. Én nem merek NTFS partíciókat mountolni Linux alá, mivel ott már üthetik-verhetik egymást.

Link to comment
Share on other sites

aty

ntfs-3gben se bíztok?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...