Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ubuntu Linux


Babó22

Recommended Posts

azaki1528464469

Hogyan telepíthetném az ubuntut, minden ok még a hang is de mire be kellene jönnie valami képnek a végén (gondolom a felhasználó neve és jelszava) teljes sötétség. Próbáltam az ubuntut, a kubuntut hátha van valami különbség de semmi. Virtuális gépre fel tudtam tenni de az csak nem az igazi. Most töltöm le a DVD-s változatot addigra jó lenne valami megoldás mire lejön. A videokártya NVIDIA GeForce4 MX 440 (nem nagy de én nem játékra használom a gépet), a monitor SyncMaster 753s.

Link to comment
Share on other sites

aty

"Hogyan telepíthetném az ubuntut, minden ok még a hang is de mire be kellene jönnie valami képnek a végén (gondolom a felhasználó neve és jelszava) teljes sötétség. "

Telepítés után, vagy pedig az installer nem jön be?

 

Különben most raktam fel az Ubuntut, 2 évig desktopon csak Slackwaret, meg Windowsokat láttam, és az állam leesett, ennyire összerakott rendszerhez még nem volt szerencsém. Nem szeretem a Gnomeot, de aki először lát számítógépet az Ubuntus desktopon egyszerűen nem tévedhet el. Minden működött elsőre, a programtelepítés zseniálisan van megoldva. Nem kell parancssorban mászkálni, nincs böhöm nagy Yast, nem kell kézzel letöltögetni, aztán installshieldekkel, meg msikkel szórakozni, egyszerűen csak kijelöli az ember és letölti, telepíti a rendszer. Erre vágytam PCn már régóta. 8)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nem ok nélkül ez a legnépszerûbb disztró. Én itthon is és bent a cégnél is ezt használom. Egyszerûen mindent tud. A cégnél még az XGL-t is felraktam.

Én már megszoktam a Gnome-ot, de szerintem az KDE jobb. Kubuntut is leszedhettem volna, de nekem jó így is. Sõt még az XFCE-s Xubuntu is elég népszerû.

 

Egyébként a Fedora Core 5 is hasonló, azt is szeretik a felhasználók, de nekem annyira nem jött be.

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hát nem tudom én meg valahogy mostanság nagy dilemmába kerültem. Ugyanis, ha linuxot használok, akkor én inkább az XFCE-t használnám. Így nekem a Xubuntu lenn a jó választás. Azonban jóapámnak nem nagyon merem az XFCE-t a keze alá adni. Na nem mintha nehezebb lenne használni, de mivel nekem is vannak vele mostanság bajaim, így neki inkább a gnome-ot állítom be. Namost így inkább Gnome-ot használok én is. Egyébként nemrég raktam fel újfent (új gép, új merevlemez...) és most semmi gondom nincs vele, semmi fagyás, semmi macera. Azaz mégis: ATI driver. Ha nem rakom fel, akkor ugyebár lõttek a kártyában rejlõ képességeknek (még annak a kevésnek is, amit a linuxos driver ki tud hozni a kártyából), ha viszont felrakom, akkor sajna bekrepál az összes tv nézõ program. Mivel hosszú idõ után végre tudok rögzíteni linux alatt is a tv-bõl, így inkább a TV mellett döntöttem, játszani úgyse nagyon szoktam, amivel meg szoktam játszani az szépen megy az ATI drivere nélkül is. Egyébként ezt a problémát más disztrónál is tapasztaltam már.

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

Betöltés közben ok mindenütt, és a mûvelet sor végén nincs kép csak hang????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Babó22

Hello! Én fel szeretném tenni a gépemre az Ubuntu Linux 5.10 Breezy Badger-t, amelyet a PC World mellékletén találtam meg. És az lenne az elsõ kérdésem, hogy mennyi szabad hely kell neki. A második kérdésem meg az lenne, hogy hogyan partícionáljak. Megvan a System Rescue CD, és azon van egy QTParted nevû program, és azzal tudnék partícionálni. És ezzel a programmal hogyan lehetne partícionálni? A választ elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

aty

6.06 az aktuális Ubuntu verzió, inkább azt telepítsd.

Annyi szabad hely kell neki, amennyi programot telepíteni akarsz.

Hogy hogyan particionálj? Van üres helyed a merevlemezen? Akkor oda hozz létre a telepítõvel egy új ext3 particiót. Ha nincs akkor az ntfs/fat méretét csökkentsd, de lehetõleg valami Wines cuccal - Partition Magic pl.

Link to comment
Share on other sites

Greene

QTparted is teljesen jó, én azzal méreteztem át anno többször is.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Maximum 3 gigát tudok neki létrehozni, plussz a swap partíció. Többet nem. Ez elég neki?

Link to comment
Share on other sites

aty

Xubuntu, Kubuntu desktopokat telepítve is csak 3.2 gigát foglal nálam. Elég komolyan gondolkodom rajta, hogy asztali gépemen Ubuntura cserélem a már több mint két éve használt Slackwaret.

Link to comment
Share on other sites

aty

Nah megjöttek az Ubuntu CDim, ugyan majdnem egy hónapba telett, de 10 sértetlen Ubuntu cdt postáztak nekem bélelt borítékban. Mindenkinek ajánlom az ingyenes CD rendelési funkciót az oldalukon.

 

Különben 2 gigabyte minimálisan szükséges helyet írnak a CD tok ismertetőjén.

Link to comment
Share on other sites

szabo72

Sziasztok!

Mondjatok hogyan kell feltelepíteni 1 tûzfalat kubuntu 6.06 alá? Sajnos még csak most ismerkedem a rendszerrel de fõ a biztonság.Vagy ne is tegyek fel? Mit javasoltok ? A segitséget elõre is köszi. :(

Link to comment
Share on other sites

aty

Van egy fasza kis programtelepítõd, beírod a keresõsávjába: "firewall" és választasz egy frontendet az iptableshez.

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Na persze ehhez az /etc/apt/sources.list-et kéne, rootként, kézzel szerkeszteni. Egyébként a Guarddog KDE-s, úgyhogy én azt ajánlom.

Link to comment
Share on other sites

aty

Miért kéne szerkeszteni, kézzel, rootként? Egyik se áll Ubuntu alatt.

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Most ebbe kötelezõ volt belekötni?! Tudom nagyon jól, hogy a szó szoros értelmében vett root nincs az Ubuntu variánsok egyikében sem, de az elsõ felhasználónak vannak admin jogai, ami végülis értelmezhetõ rootként. Kézzel szerkeszteni meg igenis lehet, de hagyjuk.

 

Egyébként is, aki Ubuntut akar használni annak az Ubuntu Guide-ot kéne olvasnia, mielõtt kérdezõsködik. Abban minden világosan benne van, még angolul se nagyon kell tudni hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ubuntunál is van root. Az egy másik kérdés, hogy nem használod/nem állítottad be a jelszavát.

Link to comment
Share on other sites

aty

Nem kötekedtem. Csak ehhez nem kell állítani a tárolókat, mivel telepítéskor be lettek állítva automata, és a programtelepítõje az Ubuntunak azt használja.

Fölösleges kézzel szerkeszteni, mert van grafikus felület hozzá.

Én csak annyit akartam, hogy ne rossz irányba vidd el.

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Okés ebben igazad van: (tényleg) beállítható grafikus felületen is; csak nekem valahogy jobban "kézreáll" a szerkesztés, és még gyorsabb is -szerintem. Aztán meg azt sem tudom, hogy milyen eltérés van a Desktop CD-rõl való telepítés és az alternate CD-rõl való telepítés között. Én telepítéshez az alternate CD-t használtam-használom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Babó22

Nemrégiben feltelepítettem az Ubuntu Linux 5.10 Breezy Badger-t, és az a problémám merült fel, hogy nem tudom feltelepíteni a skype-ot. Lent van a Debian csomag, de nem tudom winchesterrõl felinstallálni. Próbáltam a tar.gz-s csomagot, de azzal sem sikerült. Hogyan telepíthetem fel a Skype-ot?

Link to comment
Share on other sites

aty

https://help.ubuntu.com/community/Skype

Másrészt a tar.bz2 csomag mindenhova felmegy, ha nem megy akkor írt valami hibát, amit te nem írtál le, megtennéd?

Harmadrészt nem ártana egy dist-upgrade dapperre, hogy ne elavult rendszert használj.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A .deb-nek dpkg -i-vel fel kell mennie. Másrész a dist-upgrade tényleg ajánlott.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
moyirto

Sziasztok!

 

Segítség kellene: régebben egy pII-es gépre probáltam felrakni a linux trustix-es változatát, de elakadtam és otthagytam az egészet. Most fel akartam rakni az Ubuntu-t, csakhogy nem tudom hogy formatáljam elõtte a gépet :?: ?... Valami 'GRAB...'-ot ír ki és nem megy tovább! :?:

 

üdv

moyirto

Link to comment
Share on other sites

aty

Grub talán.

CDrõl bootolsz egyáltalán?

Link to comment
Share on other sites

moyirto

Igen, az; igen cd-rõl!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...