Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Firefox 2.x


Kovács Gyula (MiniDisk)

Recommended Posts

pindrus

A Firefox 2.0 verzió ami már végleges egyes lapokon azt írja ki, hogy: Can Not create DirectShow Player.

Nem is hajlandó lejátszani a videókat. Felraktam ezt a programot, de nem történt semmi javulás. Mint írtam régebben a www.desperado.hu honlapján a Firefox nem volt hajlandó se lejátszani, se letölteni a klippeket. Az Explorer az igen, illetve az Avant Browser is. Mi a ruca lehet a baj vajon megint?

Link to comment
Share on other sites

Richy

@pindrus: talán activx kell hozzá :S

 

kiksaloz & pocok007jani: De ez a magyar. Azért töltött annyival, mert mikor te kiválasztod, hogy hova töltse, már rég elkezdte tölteni. Mikor kiválasztottad, akkor elmenti oda, és akkor már könnyen elõfordulhat ilyen sebesség, hisz a winyó bírja. :)

Link to comment
Share on other sites

pocok007Jani

Nekem nagyon bejött hogy ennyivel töltött, amúgy mikor lesz végleges magyar Firefox 2.0, mert az itnews.hu már mára írta :!:

Link to comment
Share on other sites

Jhonny

Szerintem nagyon rossz lett a Firefox 2. Ocsmány Design (bár mindenkinek más az ízlése), és a régebbi verziókhoz képest sokkal lassabban tölt be. :S

Link to comment
Share on other sites

Razak_255

Nekem egy problémám van a Firefox-szal, de ez a régebbi verzióval is volt. Bizonyos karakterek helyett ilyen fekete négyzetes kérdõjelet jelenít meg. Mi a probléma? Mivel orvosolható?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Nézet >>> Karakterkódolás. Itt legyen .... beállítva. Talán közép-európai. (??) Próba - szerencse.

 

Ansicht >> Zeichenkodierung >> Mitteleuropäisch (ISO-8859-2) - bei mir.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Na végre! Hát akkor a régit le, takarítás, aztán újat fel. Le is tesztelem. :D

Link to comment
Share on other sites

Razak_255

Az ötlet jó lenne, de nem akarja beállítani. Hiába választom ki marad az Unicode..... :(

Link to comment
Share on other sites

pindrus

@Richy

Könyörgöm kicsit bõvebben légyszives honnan, és hogyan, és hol kell beállítani. Bocsi az értetlenkedésemért. :(:pislog:

 

@Jhonny

Ottvan a Firetune azzal ûberelheted a gyorsaságát, és mindjárt fürgébb lesz. :) Egyébként ha bõröket töltesz le hozzá szebb is lesz a kinézete. Próbáld ki.

Link to comment
Share on other sites

Richy

Úgy gondoltam, hogy lehet, hogy csak IE-vel megy.

Mert ugye az Avant is az IE motort használja.

Link to comment
Share on other sites

pindrus

@Richy

Jaaah, értelek én meg bolondra kerestem a Firefoxban ezt az opciót tegnap s nem találtam sehol. Az Avantban egybõl megleltem. :) Most már megértettelek.

Link to comment
Share on other sites

Jhonny

pindrus: Tudod; az első benyomás...

Link to comment
Share on other sites

brekecske

Nekem a Freemailt nem tudja megnyitni a FireFox ,kéri a nevet meg a jelszót Ok, aztán semmi mit állitsak rajta hogy müködjön?

Az ie7 az megnyitja egybõl az Ok-és, csak sokkal lassabb :S

 

Link to comment
Share on other sites

pocok007Jani

@Jhonny Nekem is volt ilyen problémám de 2.0 RC3-mal nekem már betölti.Szerintem töltsd le az IE Tab-ot és álítsd be, hogy azzal jelenítse meg!

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Kiterjesztések kompatibilítása?

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Egy részükre várni kell, de nekem a beta 2-től már gyorsabbnak tűnik az új Foxi, így analóg modemmel jobbnak láttam, ha váltok; kedvenc kiterjesztéseim egy részétől így meg kellett szabadulnom. Nos: feltelepíted, felejánlja, hogy keres frissítéseket a kiterjesztések kompatibilissá tételéhez, ha talál rendben, ha nem, letiltja. Konkrétabbat nem tudok neked írni, már csak azért sem, mert nem tudom, milyen kiterjesztéseket használsz. Ezt mindenképpen ajánlom: https://addons.mozilla.org/firefox/recommended/ ;)

 

Arra is kíváncsi lennék, hogy a kiterjesztések miatt(?) újra előáll-e az a hiba, hogy havonta újra kell telepíteni a böngészőt.

 

:?: Azt viszont áruljátok el, a nyelvi ellenőrzés hogy működik, mert itt nem sokat találtam róla. Lehet, hogy a magyar verzióból hiányzik?

---

Utólag:

Hoppá, kicsit elsiettem a kérdést: https://addons.mozilla.org/firefox/dictionaries/?lang=hu

Link to comment
Share on other sites

HUNited

Sziasztok!!

 

Frissítettem a Firefox 2-re, és nagyon oké minden, de hiányzik nekem egy funkció, amit eddig nagy örömmel használtam.

 

Az eddigi változatokban be lehetett állítani, hogy csak a ki induló oldalról töltse be a képeket. Mivel GPRS netem van, és elég sokat fórumozok (nem itt, máshol más témában), ez jól jött nekem, hogy nem kellett le tölteni egyes emberek sok száz kilobyte-os avatarját meg aláírását(éljen soká az userbar kitalálója...). Ez a funkció nekem nagyon hiányzik. Nincs valami kiegészítés, vagy lehetőség hogy ezt a funkciót újra használni lehessen?

 

Örülnék, ha valaki emailban tudna válaszolni, mivel valami okból nem kapom meg a segélyvonalról a téma hozzászólás értesítő leveleket: hunited_kukac_gmail_pont_com

 

Köszönöm szépen!

 

PS: A helyesírás ellenőrző nagyon jó, bár pl. ezen a szövegmezőn külön be kell kapcsolni, más fórumokon automatikusan javít. Érdemes le tölteni!

Link to comment
Share on other sites

Richy

Talán az Adblock-kal tilsd le az userbar.com-ot. :)

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
A helyesírás ellenõrzõ nagyon jó, bár pl. ezen a szövegmezõn külön be kell kapcsolni, más fórumokon automatikusan javít. Érdemes letölteni!

Nekem nem tetszik, mert az igekötõs igéket nem ismeri, és vannak benne hibás szavak is, és be kell tanítani. Viszont ezen a fórumon is tökéletesen mûködik, ahogy minden HTML form-ban. ;)

 

Az Adblock Plus-t ajánlom, ahová beírod (Filters/Add filter opció), hogy usebar.com .

OFF:

Ha nem szeretnél több száz spam-et az e-mail címedre, akkor ne ilyen formában írd a hozzászólásodba. (Hanem pl.: cim(kukac)levelem(pont)hu .)

Link to comment
Share on other sites

Bata László

A Firefox 2-ben jelenleg nincs rendes magyar helyesírás-ellenõrzõ, a magyar szótár letöltésével az angol szóellenõrzõ mûködik tovább, ami nem ismeri a magyar ragozást. Elõbb-utóbb elkészülnek majd evvel is a magyarírók, addig várjunk türelemmel!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én ezzel szemben azt szeretném tudni, hogy hogyan lehet kikapcsolni egyszer, s mindenkorra?!?!? :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Richy

Beállítások->haladó->általános->(böngészés->)helyesírás-ellenőrzés beírás közben.

Egyébként meg ne kapd fel a vizet! ;)

Link to comment
Share on other sites

HUNited

Az egyszerû lenne, hogy letiltom az userbar.com címet. Csak van egy baj. A legtöbben saját szerverükön tárolják az userbarokat :)

 

szal egyesével kéne mind letiltani. Amit meg is fogok tenni. Amúgy természetesen az adblockot használtam eddig is.

 

Nem tudom, melyik fejlesztõnek szúrta a szemét, hogy kivették ezt a lehetõséget :(

 

Ha nem is használták sokan, mégiscsak egy plusz elõny volt az internet explorerrel szemben.

 

Kösz a segítséget srácok!

Link to comment
Share on other sites

Richy

Amúgy pár fórummotorban le lehet tiltani az aláírás megjelenítésést.

Ebben, mint ez: Vezérlõpult->Fórummal kapcsolatos beállítások->Szeretnéd látni a felhasználók aláírásait a témák olvasásakor?

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Nekem néhány naponta kitörli a Foxi a kedvenceket. Mind az importáltakat, mind pedig azokat, amit már Foxiban vettem fel. 2.0 BETA-m van.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...