Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Több száz termék egy oldalon


nagygabor

Recommended Posts

nagygabor

Sziasztok.

Kérdésem a következõ lenne:

Hogy lehet azt megoldani, hogy egy 300 terméket tartalmazó oldalra egy sablon html alapján betõltse a temékhez a cikkszámát, a képet, a megnevezést és a leírást?

Errõl a honlapról lenne szó. A js menübõl kiválasztom a terméket és az megnyílik az alatta lévõ középsõ részben. Elég lassú lenne minden terméket megcsinálni külön htmlként.

Arra gondoltam, hogy egy fájlba összegyüjteném <<cikkszám>>, <<megnevezés>>, <<leírás>> sorrendben a termékeket és abból valahogy kiolvastatni. Így könnyebb lenne a honlap frissítése is.

A termékek képe már más dolog, mert az változik, hogy egy termékrõl hány kép van. általában 1-5 db-ig terjed. Ezekneka képeknek a miniatûrjeit bele kellene rakni a termék leírás mellé és ha rákattintunk, külön ablakban nyitja meg a teljes méretû képet.

Készítettem egy minta oldalt. Így kellene mindne termék oldalának kinéznie: KLIKK!! és ez jelenne meg a középsõ részben.

Segítségeteket elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

web

Mondtam, hogy segítek benne Gábor!

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Ok, köszi. Csak gondoltam megkérdezem a többieket, hogy mi az õ ötletük.

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Persze megoldható, egy txt fájlban tárolod a neveket, stb. Úgy mintha adatbázisban tárolnád.

Nagy hátránya, hogy nem ilyen dolgokra találták ki, és ezért elég körülményes a karbantartása.

Azért jobb lenne az adatbázis! :D

Link to comment
Share on other sites

Greene

A txt helyett inkább xml, de az igazi megoldás tényleg az adatbázis. ;)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Igen, közben már én is rájöttem, ezért neki is álltam. Azért ne zárjátok be a topicot, hátha akad még kérdésem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Ebben biztosak vagyunk!

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Köszi. :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...