Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ASUS A7VB problémák (WiFi, beépített mikrofon)


Nemo

Recommended Posts

Nemo

Hali!

 

Nemrég hozzámkerült a fenn elített gép, (Inteles változat). Jó kis masina, de van vele két problémám:

 

1. a WiFi kártyáját csak akkor tudom az Fn+F2 billentyûkkel kapcsolni, ha a windows még nem bootolt be, késõbb már nem, de ha bekapcsoltam korábban, akkor mûködik. Mi lehet a gond?

 

2. A bépített webkamera remek, ám a mikrofont nem tudom munkára fogni, a hangbeállításoknál nem tudom beállítani mikrofonként. A beállításoknál csak 3 lehetõség van:

- a hangkártya inputja

- a TVkártya capture-ja

de a beépített mikrofo sehol. Maga a mikrofon mûködik, ha bekapcsolom, hallom a hangom a hangszórokon.

Hogyan tudom ezt orvosolni?

 

A hozzá adott telepítõ CD-rõl mindent feltettem, nincs ismeretlen eszköz, az Asus updater-je szerint nincs újabb verziójú driver/szoftver.

 

Köszi elõreis!

 

Üdv:

Nemo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ifjtothlac

A 2.kérdésedre válaszolván keress meg skype-on és elmagyarázom skype név: ifjtothlac

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Fel kell telepíteni az ASUS WIFI szoftverét a cd-ről. Nekem akkor ment.

 

@ifjtothlac

Van nekünk egy fórumszabályzatunk, ami kimondja, hogy:

"Előtted íródott teljes hozzászólást lehetőleg soha ne idézz be! Még ha nem is az utolsó hozzászólásra reagálsz, lehetőleg akkor se idézd be a teljes hozzászólást, csak azt a részét, amire válaszolsz. "

 

A megoldást meg itt közöld, a fórum azért van. Mi is szeretnénk okulni a problémából.

Link to comment
Share on other sites

ifjtothlac
2. A bépített webkamera remek, ám a mikrofont nem tudom munkára fogni, a hangbeállításoknál nem tudom beállítani mikrofonként. A beállításoknál csak 3 lehetőség van:

- a hangkártya inputja

- a TVkártya capture-ja

Nos, "a hangkártya inputja" erre állítsd be. Elvileg így működni fog. Azaz válaszd ki ezt. Vagy másik megoldás. Hangeszközök és audioeszközök tulajdonságai. Ott van, hogy hangrögzítés. Ott menj a hangerő gombra. Klikk rá. Nézdd meg mi van kiválasztáson. A Mikrofon vagy a Front Pink In. Nézdd meg úgy, hogy csak a mikrofon van kiválasztva. Ha szól akkor ok, ha nem, akkor vedd ki a kiválasztást és rakd át erre: Front Pink In. Valahogy meg fog szólalni.

 

Egy kicsit magyarabbul írjál, ha szabad kérnem. Köszönöm. arpsoft

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...