Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fotósuli


ProFiler

Recommended Posts

Giraffe1
A gammán nem is kellett mindenhol ilyen sokat állítanom.
1-2 képet néztem csak meg, azért is írtam körülbelüli értéket.

Nálunk Pest = Budapest. ;):P Tudom, hogy a budaiak kiakadnak ezen. :lol:
Tudom, hogy távolról mindegynek tûnik - de azért vannak esetek, amikor nem teljesen mindegy. Pl. ha lakást akarsz venni. :hááát:

 

Nézegettem már párszor a hisztogrammot, de sosem tudtam rájönni, hogy igazából mire jó, és hogyan lehet használni. Beavatnátok? :upsz:
A hisztogram - ez esetben - egy digitális fotó képpontjainak világosságeloszlási görbéje. Egyes esetekben, pl. a színhelyesség vizsgálatakor, javításakor a hisztogramot érdemes színcsatornánként is megjeleníteni, korrogálni. Javaslom figyelmedbe Dékán István cikkét e témában. (Bár ha rövidebben is, ezzel a fogalommal néhányszor a PC World hasábjain is találkozhattál.

 

Nem, egy 10"-os mûszaki gép. Amikor megnézel egy 20×30 cm-es dia pozitívot, akkor rájössz, hogy mi is az a részletgazdagság.
El se tudom képzelni. Elég durva látvány lehet.
Nem durvának, inkább gyönyörûnek nevezném. Digitálisban hasonlót még csak a 39 megapixeles Hasselblad hátfaltól láttam. Még a Canon EOS-1Ds Mark III sem közelíti meg a látványt.

A gond csak ott van, hogy a gép és a hozzávalók bõ 10 kiló (árban pedig több százezer), és egy 100-as filmcsomag árából más teljes fotósfelszerelést vesz.
És van, aki ilyet hobbicélra használ? Mert nekem ez már a fájdalmasan drága kategóriába illeszkedik.
Én három embert is ismerek, akik hibbiból használnak ilyent. Tény, egyik sem a csóró fajtából való, mindhármuknak 1D-jük van nagyságrendileg 3 millió forintnyi objektívvel és vakuval.

Mi nem állunk ilyen jól anyagilag, nekünk csak egy Mamiya C22-esre futotta, ami 6×6-os tekercsre dolgozik. Ebbe minõségi filmet töltve és "csak" 2400 dpi-vel szkennelve 32 megapixeles képeket kapunk. Ha majd lesz profi szkennerem és közel végtelen tárolókapacitásom, akkor a jobban sikerült felvételeket beszkennelem 4800 dpi-vel is. A 128,5 MP egy darabig valószínûleg elég lesz. :démonikacaj:

Tényleg, hogy is van akkor, hogy a digitális technika már rég utolérte az analógot?!? :lol: (És akkor a színmélységrõl még nem is beszéltünk. :upsz:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ProFiler
Tudom, hogy távolról mindegynek tűnik - de azért vannak esetek, amikor nem teljesen mindegy. Pl. ha lakást akarsz venni. :hááát:)

Tapasztaltam. 8) Én is inkább Budán maradok...

 

Tegnap (azaz ma is) megvolt egy újabb fotózás. Nem fő fotós voltam, hanem vendég(*), de így is megpróbáltam a legjobbat kihozni mindenből. Egy kis utómunka után publikálni fogom ezen képeimet is.

 

Amit már biztosan tudok, hogy szerintem nagyon jól sikerült a menyasszonnyi csokor elhajítása. A repülésről 4 éles kép is készült, kifejezetten meglepett így utólag nézve. :)

 

* Ez sajnos azzal is járt, hogy egyes képekről lemaradtam, mert nem közvetlen közelből fényképeztem, ráadásul mindenhol a tömeggel vonultam/voltam.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Gereby

Na most nyaralásom alkalmából naponta töltöm föl a képeket netre. Igazából most annyira nem figyelek a technikára, mert állandóana fejemet kapdosom ide-oda, mert annyi látni való van itt Skóciában. :lol:

Azért egy-két építõ jellegû hozzászólást elfogadnék. :)

>>Képek<< (Minden hajnalban frissül.)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Guest

Sziasztok!

Lehet, hogy picit OFF lesz, elnézést érte!

Suliban kéne osztályfényképeznem, nem tudtok ajánlani valami boltot, ahol tudok kölcsönözni stúdióvakut?

Link to comment
Share on other sites

Wiezner István

Próbálkozz a Google-el :) . KATT!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...