Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fotósuli


ProFiler

Recommended Posts

Gereby

De kár, hogy elfelejtkezem sokszor a Fórum bizonyos részeirõl... :upsz: Ide is többször kéne járnom, mivel rengeteget fotózom... Van már jó pár igen jólsikerült, és érdekes képem az új gépemmel (Olympus Sp-320), csak fel kéne õket tölteni... :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

firewolf

Köszi a választ!

 

Az a pöckös-nemmegtartós probléma nálam szerencsére még nem jelentkezett.

 

@Gereby: Hajrá! Várjuk a képeidet!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mióta van meg? Én ezt 3 hónap után vettem észre, dea gépet elég sokszor használtam.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

firewolf

Mármint nekem a Canon, vagy Gerebynek az Olympus? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A Canonod. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Ez itt a reklám helye - de ha valaki szeretne megtanulni rendesen fotózni, annak melegen ajánlom a Török György fémjelezte digitális és nagyformátumú fotósulit. Első pillantásra - sőt sokadikra is - elég húzósnak tűnik az ára, de több emberen is láttam, hogy mennyit fejlődtek fél év alatt.

Link to comment
Share on other sites

zsoleszpapa

@ Giraffe

 

Ez tényleg jónak tûnik !

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Én komolyan mennék is, mert kifejezetten érdeklõdöm a téma irán, csak az a baj, hogy soproni vagyok. :(

 

Giraffe, ha már itt tartunk - >> ez << megéri? Pontosabban úgy kérdezném, hogy ér-e valamit.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

firewolf

A gépem pont akkor jött meg, amikor vége lett az iskolának :D, azaz június közepe felé. Azóta használom..

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Pedig akkor már úgyis koros. Érdekes.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

firewolf

Biztos nekem jobbat adtak :D:D

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Én komolyan mennék is, mert kifejezetten érdeklõdöm a téma irán, csak az a baj, hogy soproni vagyok. :(

 

Tavaly volt olyan srác a suliban, aki veszprémi. Nem tudom hogyan csinálta, de valahogy megoldotta. (Tény nem egy csóró alak, Canon EOS 1Ds Mark II-vel lõdöz.)

 

Giraffe, ha már itt tartunk - >> ez << megéri? Pontosabban úgy kérdezném, hogy ér-e valamit.

Érni ér. Csak ebbõl, szerintem nem fog senki sem megtanulni fotózni, de sok jó gyakorlati tanácsot ad. (Szerintem a kötést eléggé elszúrták, és emiatt a folyamatos olvasása elég nehéz, de tény, hogy bõ fél év alatt még nem esett szét.)

Tanulni szerintem az egyik, ha nem a legjobb, Dékán István könyve, de most pl. Tom Anget olvasgatom, illetve "reverse engineering" stílusban a fotóhónap kiállításaibõl és a régi nagyok albumaiból próbálok tanulgatni.

 

Miután megkaptam az engedélyt a Fényjátékosoktól az engedélyt, hogy betolakodhatok a tárhelyükre (ha már a DataGlobe megemelte 512 MB-ról 1 GB-ra), így ha lesz egy kis idõm, akkor megpróbálok már végre egy kis saját "kiállítást" összeállítani régebbi és újabb képeimbõl.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Tavaly volt olyan srác a suliban, aki veszprémi.

Azért Veszprém még mindig jóval közelebb van... :D

nem fog senki sem megtanulni fotózni, de sok jó gyakorlati tanácsot ad.

Az már bõven elég.

Tanulni szerintem az egyik, ha nem a legjobb, Dékán István könyve

Már ajánlottad, akkor azonnal be is szereztem. Már háromszor áttanulmányoztam. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Szerintem is húzós lehet, de én is elmennék, ha tehetném... Én a TVben okosodom, gyakorlatban. Ott is lehet sokminden okosat ellesni. :) Meg van egy ingyenes kurzus, ami inkább filmezés, de fotózás is van benne, csak én nem mentem el rá, amit lassan meg is bánok, mert nem foglalna le annyira, mint amennyire hittem... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

A mai nap volt az első nap, hogy nem egy kompakt gép full autómatikus beállításaival és nem remegő kézzel fényképeztem. Csináltam vagy 50 képet, és ebből szeretnék párat megmutatni, és kiváncsi vagyok a véleményeitekre. Hangsúlyozom, hogy életem első képei!

 

>>>KATT1<<<<, >>>KATT2<<<, >>>KATT3<<<, >>>KATT4<<<<,>>>KATT5<<<

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

1. A téma kiváló, de a megvalósítás nem az igazi. A vékony ágak végei elszineződtek. Ez szerintem a hosszú záridő miatt lett ilyen. Továbbá a kép homályos is, bár azt nem tudom, mire lehet felróni. Talán párás volt a lencse.

2, 4. A kép szép lenne, csak az alsó részen lévő lámpák, tetők zavaróak. Alaconyabb ISO-értéket javasolnék.

3. Ez szuper! Komolyan, ezellen semmi kivetnivalóm. Gratula!

5. A fényviszonyok nem voltak a legjobbak, de ettől függetlenül sajnos ez a kép önmagában egy tónusú, "semmitmondó". Ezalatt azt értem, hogy hosszas böngészés után sem találni meg a kép témáját.

 

Első próbálkozásra egyébként nem rossz, de edzend kell még. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Köszi. :) Majd próbálkozok még, gyakorlat teszi a mestert. 8) Csak kár, hogy már holnap vissza is kell adni a gépet állványostul. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
firewolf

Hello!

 

A ferde képeket milyen program milyen eszközével tudom megigazítani?

 

Köszi mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Sajnos bármilyen ilyen jellegû utómunka már ront a képminõségen, de ez legkevésbé a PS és a PSP forgatási eszközével érzékelhetõ.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

firewolf

És van valami olyan progi, amivel megnyitok x képet, megadok egy szöveget/képet és vízjelként ráteszi az összes képre?

 

Ja és lehetőleg csak az én vízjelemet tegye rá, a sajátját ne...

 

Bocs az offért :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A ferde képeket milyen program milyen eszközével tudom megigazítani?

Elvileg bármely programmal, amely tud tetszõleges szöggel forgatni, és nem csak 90 fokonként. De például a Paint Shop Próban (ha jól emlékszem a 7-es vagy a 8-as veriótól) van egy olyan eszköz, amivel meg tudod adni, hogy minek kellene a képen a vízszintesnek vagy a függõlegesnek lennie, és õ kiszámolja az alapján forgatja el a képet, sõt, ha kéred, akkor a szélekrõl a felesleget le is vágja.

 

Sajnos bármilyen ilyen jellegû utómunka már ront a képminõségen, de ez legkevésbé a PS és a PSP forgatási eszközével érzékelhetõ.

Ez így nem igazán pontos. Ha csak a forgatásról beszélünk, akkor is hozzá kell tenni, hogy kivéve a 90 és 180 fokos forgatásokat, mert azok veszteségmentesek. A többi retusálásnál is kérdéses, hogy rontanak-e és ha igen, mennyit. Mert többnyire ezeket mégis csak azért csináljuk, hogy javítsunk a képeken. :upsz:

 

(Azt azért megkérdezném, hogy a fórumozók az újságot nem szokták olvasni :?: Mert rendszeresen találkozom itt olyan kérdésekkel, amikkel a PCW fél-egy évvel ezelõtt már foglalkozott. :gonosz:)

 

És van valami olyan progi, amivel megnyitok x képet, megadok egy szöveget/képet és vízjelként ráteszi az összes képre?

Van, több is. Többek között erre is használható a FastStone Image Viewer - amit szintén bemutatott a PCW, sõt az online-on is jó ideje kint van róla a cikk. :P

Link to comment
Share on other sites

firewolf

Köszi szépen a segítséget, mindent meg tudtam oldani! (az aláírást azzal a FastStone Image Viewer-el nem tudtam megcsinálni, de nem baj, megcsináltam az acdsee-vel) Köszi!! :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Giraffe:

Ezért is vallom azt, hogy a kép már az elkészítésekor legyen megfelelõ minõségû. Az utómunka jobb, ha minimális. Persze az igaz, hogy szépítésre való, de nem biztos, hogy mindig jó kép sül ki belõle.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Ezzel maximálisan egyetértek! 1-2 évvel ezelõtt még jellemzõen azért azt láttuk vissza papíron, ami a filmre került - nagyon kevesen retusálgattak filmet. :) Ma rengeteg helyen hallom, hogy nem baj, hogy itt-ott rossz a kép, majd "kifotosopoljuk". :S Ez a tipikus igénytelen hozzáállás.

Természetesen vannak olyan esetek, amikor nem lehet, vagy csak irreális befektetéssel eleve hibátlan képet készíteni. Például nem valószínû, hogy rövidtávon beruháznék egy (vagy több) Tilt-Shiftes objektívre azért, hogy az épületfotóimon az élek párhuzamosak legyenek, márpedig anélkül igen nehéz ugyanezt megvalósítani. (Ahogyan emiatt mûszaki gépet sem fogok venni, bárhogy is próbálnak néhányan erre ösztönözni. :P)

Ugyanakkor ezért is érdemes felülemelkedni lustaságunkon, és RAW-ba fotózni, hiszen így utólag sokkal finomabban hangolhatóak azok a lépések, amiket egyébként a fényképezõgép elektronikája elvégez. Másként fogalmazva, a filmet nem csak beadom elõhivatásra, hanem én "laborálom". 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
JOINT72

Késő este szilveszterkór ilyen képeket csináltam kézből, Canon A80-al, automatában: Link, Link, Link. Igaz a képek több mint fele rossz lett, de otthoni kocafotózáshoz bőven megfelel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...