Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fotósuli


ProFiler

Recommended Posts

pokember
2 ki is tennék a Blogomba, ahol belinkelném az oldalad is.

 

 

Tedd azt. Amelyiket csak akarod, azt teszed ki. :D

 

És a linkeltek tetszettek, vagy a többit is megnéztétek:?:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Nagyon jók a képeid, de 1-2 dologra érdemes lenne még odafigyelned. Ilyen például a perspektíva (épületeid idõnként dõlnak el), vagy az ég "kiégése".

A honlapodon írod, hogy szeretnél szûrõket is beszerezni. Ajánlom figyelmedbe a francia Cokin szûrõket, amik egész baráti áron szerezhetõek be (pl. a StudioLine-ban). Ezek között találsz átmenetes ND szûrõt is, amivel sok esetben meg lehet oldani, hogy az épületek is látszódjanak és az ég se váljon fehérré.

 

Megj.: az albumjaid fejléce Firefox alatt szétesik.

Link to comment
Share on other sites

pokember

Örülök, hogy tetszenek. Végül is ezért készültek. A hátastdobó épületek nagy része még fülesfóka koromban a régi géppel készültek, amikor a mennyiség fontosabb volt a minõségnél.

A fejléc szétesést sajnálom. JAlbummal generáltak az albumok.

Megpróbálok majd változtatni rajt. Eddig még csak a Firefox-szal voltak a honlapomnak problémái. Opera, Mozila, IE stb... alatt rehegve megy. nem tudom mi lehet az oka.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Makróhoz mit használtál?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

@pokember

Gratulálok, csodálatosak a fotóid. :taps:

Link to comment
Share on other sites

pokember
Makróhoz mit használtál?

 

Makróhoz a Raynox DCR-250 szupermakró előtétlencsét használom. Próbálkoztam egy Pentacon 50mm/f2.8-as fix objektívvel is, de annak annyira kicsi a hátsó lencsetagja, hogy még 8-10x zoomnál is vignettált. Aztán egy Meopta Anaret 105mm/f4.0 nagyítógéplencsével. Annak igaz jelentősen kissebb a vignettálása, viszont nagyon nagy fényerőveszteséget okozott. A nagyobb DOF miatt f/8.0-án fotózok makrót, na ezzel az abszolút feketeségen kívűl semmit sem láttam. Az AF behalt, MF szintén használhatatlan volt. Lévén tök sötét LCD-n nem lehet MF-szal sem fókuszálni...

Aztán megvetem a DCR-250-et. azt hiszem megérte :D

 

Gábor, örülök, hogy tetszenek. Remélem megnézted mindet :lol:

Pár héten belül az egész oldalt lecserélem. Szeretném jobban átláthatóvá és egységesebbé tenni. Ez amolyan v1.0 lényegében ekkor készítetem először honlapot. szerintem meg is látszik rajt.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Jól néz ki így is, csak firefoxnál tényleg behal a fejléc. Meg csinált néha hülyeségeket, pl nem azt nyitotta meg amire klikkeltem, meg nem töltödött be, de ez lehet kliens oldali hiba is. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
pokember

Ha esetleg érdekel valakit, frissítettem a honlapom. A "Publikációim" galéria bővült 2 db. képpel. Valamint az egész honlapot lecseréltem. Firefox-szal még akadnak megjeleítési problémák, legalábbis SuSe 10.1 alatt. Ezzel nem tudok mit kezdeni. (A tudásom kevés hozzá) De Konkuerorral szimán megy. A galéria fejlécének szétesésére még nem találtam magyarázatot.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
firewolf
Petiweb

Szia!

 

Szerintem eszméletlenül jók lettek! :) Lehet ezeket valahogy átkonvertálni nagyobb felbontásba? Mert a másodikat szívesen látnám a Desktopomon háttérként.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Kifejezetten jók lettek a képek, de egy hibát észrevettem, ami majdnem mindegyikre igaz - ha vizet fényképezünk, akkor ügyelni kell a gép vízszintben tartására. Szinte mindegyik kép dõl, ami egy profi képnél nem lenne megengedhetõ, de hát gondolom nem is állvánnyal és vízmértékkel készítetted a képeket.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

firewolf

Köszönöm a dícsérõ szavakat :szerelmes:. A ferdeséget én is észrevettem, de ajnos már csak a monitoron :(. Egyébként az eredeti méretük 2048x1536 pixel, csak lekicsinyítettem a könnyebb le és feltöltés érdekében. Ha gondolod el tudom küldeni, ha megígéred, hogy nem élsz vissza vele :D

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
A ferdeséget én is észrevettem, de ajnos már csak a monitoron :( .

Az ilyen jellegû utómunka (forgatás) mindenhol megengedett. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nagyon zajos képek, a dõlésszöget egyátalán semmi nem indokolja. A jobb alsó sarokban belógó "nem tudom mi" zavaró összhatást kelt. Az elsõ kép pedig mindenképpen túl sötét. Ezen van még mit javítani.

 

Valamiért olyan hatást keltenek, mintha festmény lenne. Nem módosítottál már esetleg a képeken valamit?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

zsoleszpapa

Az ég világon semmit nem módosítottam a képeken, viszont ezek voltak az elsõ kora esti fotóim.Ezért is kértem rólluk véleményt.A jobb alsó sarokban pedig az épület eggyik szárnyának a teteje lóg be.Egyébként köszönöm a kritikát,tanulságos volt,de hát ezért kérdeztem.

Link to comment
Share on other sites

firewolf

Profiler szerinted milyen géppel készítettem a képeket?(kérlek az exif adatok megnézése nélkül válaszolj :D:D !) Csak kíváncsi vagyok, hogy mennyire találod jónak a gépemet így látatlanban :)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Általánosságban kérdezem. Havas tájak fotózásánál mikre kell odafigyelni? Fõleg szürkületben.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez esetben hosszabb záridõre és állványra van szükség a szép kép eléréséhez.

 

@ firewolf:

Rengeteg gép van, legalább a gyártóban segíts, hogy azon belül tippelhessek. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

firewolf

Canon :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az A610, vagy A620 lenne a tippem.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

firewolf

610 ;) Nem gondoltam volna, hogy kitalálod mester :bocsánat: (a havas, fenyõfás képet egy Fuji géppel csináltam...(ez csak a megjegyzés része :)) )

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A mester azért túlzás. Csak elég jól ismerem a Canonokat. :upsz: Szinte az összes típusukat használtam/használom huzamosabb ideig. Mindegyik előnye és hátránya a fejemben van.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

firewolf

Most nem vizsgáztatni akarlak... :) A 610-esnek milyen hátrányai vannak? Csak azért kérdezem, hogy ha találkozom vele, akkor ne lepõdjek meg...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Képalkotásilag alig van hátránya, de amit kiemelnék az az, hogy párás, meleg idõben elég gyenge képeket készít automata állásban. Az A620 is, ellenben az A640-essel már nem volt ilyen jellegû problémám. Inkább a kijelzõjének van az a problémája, hogy ha sokat hajtogatom, csukogatom, akkor a rögzítõpöcök már nem bírja kifelé fordult állapotában a gépben tartani, mindig kiugrik.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...