Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Socket 479 elõnye a többivel szemben ...


Kovács Gyula (MiniDisk)

Recommended Posts

Kovács Gyula (MiniDisk)

A kérdésem a következõ:

 

Az ugye nem titok, hogy egy kisebb üzletem van, aminek a lefõbb tevékenységi köre a számítátechnikai alkatrészek, illetve komplett gépek árusítása, ezen belül is leginkább az AOpen termékeit részesítem elõnyben. Namármost ugye nálam is van mindenféle alaplap, meg miegymás, és mégis nagyon sokan keresik/viszik a 479-es lapokat. (Konkrétan az AOpen i915Gmm-HFS-t). Ami ugye a Pentim M processzort tudja kezelni. Jobb ez valamiben? Ha igen mennyivel elõnyösebb egy ilyen lap/processzor köré építkezni, mint a "hagyományos" (S478, 775, 754, 939) lapokra? Nem utolsó sorban, egy ilyen alaplap árából három "normálist" kapok, tehát valamiért biztosan megéri a többletköltség. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
,2006. március 06., 14:57 - hétfõ] Jobb ez valamiben?

...

Nem utolsó sorban, egy ilyen alaplap árából három "normálist" kapok, tehát valamiért biztosan megéri a többletköltség. :hmm:

A Pentium M nem azonos a Pentium4 architektúrával. Ezt ne úgy képzeld el, hogy a P4-et "mobilosították" (vagy hogy mondjam :upsz: ). A Pentium M teljesen más.

 

Léteznek olyan géptulajdonosok, akik napjainkban nem a MHz-hajhászást tartják szem elõtt, hanem a minél kompaktabb, minél csöndesebb számítógép illúzióját kergetik. Számukra bizonyosan nem fog megfelelni egy 100-130 wattot fûtõ Prescott processzor, de még egy Athlon 64 sem biztos. Számukra tökéletes választásnak bizonyulhat egy Pentium M processzor...

 

>> PH - magyarnyelvû Pentium M teszt <<

 

Igaz nem Aopen alaplapban lett tsztelve, hanem egy S478 to S479 átalakítóval. De azthiszem érthetõ hogy miért...

 

8)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A Pentium M éppen azért jobb, mert a kisebb órajel, és a speedstep miatt kisebb a hõtermelése. Az architektúra miatt viszont nagyon korrekt a teljesítménye.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Az AOpen i915Gmm-HFS alaplapok DDR memóriával nem tudják a dual-channel módot csak a DDR2-533 memóriákkal. Az ASUS átalakítójával normál dual-channel DDR-es alaplapokban is lehet mûködtetni a Pentium M procit. Sajons az átalakítóval nem mûködik a speed-step, de szerintem az a 43°C nem olyan vészes a teljes terhelésen. :hááát: (legalábbis a Prescott procikhoz képest :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Az eddigi megrendelõk közül kettõ 2x512MB DDR-II 533MHz-es Ramokkal kérte a lapokat. :hmm: Akkor ezek szerint a DC miatt ...

 

Nos akkor azon kívül, hogy csendes, nem melegszik, és mégis korrekt teljesítményt nyújt, mégis mire lehet használni egy ilyen gépet? Mire alkalmas? Gondolom, internetezésre mindenképpen (az AOpen lapon ráadsául két LAN csatlakozó is van), és ezen kívül? Elég komolynak tünik a lap, tehát egy csomó minden van rajta ... Ehhez képest 1,73GHz-es processzorokkal kérték, tehát akkor ez hogy is van? :D

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Jó lehet az akár játékra is... De fõleg multimédia, net ilyesmi... (Szerintem :upsz: )

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Értem. A másik furcsaság, hogy nem találtam ezen az alaplapon a megszokott egér-billentyûzet csatlakozót. Elég misztikus ez az alaplap számomra, de tetszik, és szeretném megérteni a Socket 479 lelkivilágát. Az biztos, hogy nem szabad nagyon melegednie, mert az alaplaphoz kapott gyári processzorhûtõ-ventillátor nem egy nagydarab ...

 

A billentyûzet-csatlakozó egy külön tartozék, az egérrel meg úgy vannak, hogy USB? :hmm: Ez minden 479-es lapon így szokás? KÉP

 

Ezenkívül itt a processzorhûtõ: KÉP Látszik rajta, hogy nem az az óriási nagydarab valami. Elég ez a processzornak? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Egy 1,7-es Pentium M kb. egy 3G-s asztali Pentium erejét mutatja. A Centrino a DDR, a Sonoma a DDR2-es platform.

Nézd meg, hogy notikban mekkora a hûtése. Arra van kitalálva, hogy egy könnyen mozgatható, kis energiigényû, csendes gépet rakjanak össze belõle. Nem a procinak kell a nagy hûtés, hanem a VGAnak.

Edited by Shia-ko
Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Akkor kezdem érteni a választásukat ... :D

 

Köszi mindenkinek a válaszokat/infókat! :)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Egy 1,7-es Pentium M kb. egy 3G-s asztali Pentium erejét mutatja.

A feljebb belinkelt tesztben a Pentium M 765 (2.1GHz) MainConcept Mpeg Encoder v1.41 programban AVI to Mpeg2 konvertálásban elveri a P4 3.2GHz-es procit, de még az A64 3500+ procit is :)

 

3D Studio Max7 alatt a P4 560 (3.6GHz)-et is.

L.A.M.E v3.96.1 Wav to Mp3 kovertálásban pedig a P4 EE 3.73GHz-et is.

 

De nem írogatom le az összes tesztet :P Nézzétek meg ;)

 

Bár a tesztben csak I855 és I875 chipset-es alaplapokkal volt tesztelve, gondolom I915-ben dual-channel DDR2-vel még jobb a teljesítménye. 8)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem is értem, akkor miért nem ilyet használ mindenki ... :hmm: Mondjuk húzós az ára, az biztos. 123.000 FT az alaplap-processzor-memória. ( I915Gmm-HFS-1.73GHz-2x512MB DDRII-533MHz (Kingmax) )

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

A Pentium M architektúrára épül az új Core-Solo és Core-Duo platform is ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Lehet, hogy meg kellene próbálni egy Turion 64 X2-es procit átalakítóval S939 alaplapban. Érdekes lehet. 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

De a Turion az nem tér el a K8 Athlon architektúrától :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De nem melegszik annyira. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Hát igen :) Az a 25W és 35W teljesítményfelvétel igen érdekes lehet 2.4GHz-es órajelnél 8) De ez itt OFF :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Csak az a kár, hogy a Core Duoval ellentétben csak 2x 512kB L2-rõl van szó. De az a két darab 2GHz-es valós órajelû mag nem olyan rossz.

 

IPB kép

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
sz.jános

Nem is értem, akkor miért nem ilyet használ mindenki ... :hmm: Mondjuk húzós az ára, az biztos. 123.000 FT az alaplap-processzor-memória. ( I915Gmm-HFS-1.73GHz-2x512MB DDRII-533MHz (Kingmax) )

Olcsóbban is meg lehet úszni ha pl. Asus s478-as lapja van valakinek. ;)

>> Asus CT-479 adapter - tippek, trükkök <<

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Csak az a baj hogy ezzel az átalakítóval nem mûködik a SpeedStep :S

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ sz.jnos:

De MD azért írta ezt, mert tõle alaplappal együtt kérnek ilyet, nem átalakítóval. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Így van, és nem elõször.

 

Ha túloznék, azt mondhatnám, hogy az eladásaim fele S479-es trio, de jó megközelítéssel is bõven 15%-on felül van.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Hát ha valakinek tényleg nagyon szüksége van a SpeedStep-re akkor vegyen olyan spéci Aopen alaplapot. Más s478 alaplap ami jóval nagyobb teljesítményû is lehet mint az Aopen s479 és az átalakító együttes használata szerintem tuningosoknak kiváló :)

 

Ha jól tudom szintén az Aopen-nek van olyan s754-es alaplapja ami kezeli az AMD Turion64 (s754)szériát is, bár sok alaplap-ról mondják, hogy egy BIOS frissítés elég nekik.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Találtam egy érdekes Barebone PC-t: Shuttle SD11G5 XPC Barebone (s479)

De nincs benne egy normál PCI foglalat. A tv-tuneremnek pedig feltétlen kellene hely. Létezik valamilyen átalakító amivel az x1 PCI Express-be vagy a Mini PCI slot-ba be lehet rakni a normál PC-I-t?

220W-os táp max. mekkora videókártyát bírna el?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Ha jól tudom szintén az Aopen-nek van olyan s754-es alaplapja ami kezeli az AMD Turion64 (s754)szériát is,

Az AOpennek sokmindene van - többek között ilyen alaplapja is - kérdés, mit lehet kapni. :( Nagyon jó lapok vannak (Pl. az n250a, ami szintén S754-es), és nincs. Sajnos. Hogy miért nincs? Köszönhetõ az AMD-nek, és a fejlõdésnek. De egyébként pl. a EX761-es Barebone-ban lévõ alaplap is olyan, volt, amit írtál.

 

220W-os táp max. mekkora videókártyát bírna el?

A PCI problémára nem tudok megoldást, de egy összehasonlítás a tápegységre:

 

Egy EX761-es AOpen Barebone PC-ben 275W-os tápegységgel a követekzõ alkatrészek vannak, ami a mai napig kifogástalanul mûködik: DVD író, 1GB Ram, 160GB SATA Samsung HDD, 3000+-os AMD processzor, Leadtek TV Tuner, X550 videokártya.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Itt nézegettem a Pentium M-es procikat: link.

Létezik S478 foglaltú is? :pislog: Pl. 2GHz / L2-2MB / 27W(!). Milyen lapba lehet rakni ilyet? Az FSB 533MHz, tehát akármelyik S478-as lapba bemegy? Nincs tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Mit jelenthet a hőfoknál a 100 fok? Hol van az alacsony ~40 fok? Ha ez igaz akkor ehhez is komolyabb és hangosabb hűtés kell.

Off:

Őszinte legyek? Lehet, hogy nagyon beszoptuk ezt az órajel marketinget.

On:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...