Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DV-Cam mint webkamera


Sanzi

Recommended Posts

Sanzi

A probléma adott. Van egy Pana NV-GS 21-es kamom. Lehet-e használni webkamerának?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Mivel a DV kamerákat nem WDM forrásként látod, így szerintem külön program kell hozzá... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

sosó

Üdv.

 

Én próbáltam egy hasonló kamerával, NV-GS 11-es ha jól emlékszem mert, kölcsönben volt nállam.

A kézikönyve szerint mûködik így, de SP2-es XP kell hozzá.

Nos nekem úgy sikerült összehozni, hogy a TV kártyám Svideó bemenetére kötöttem. Ha USB-n kötöttem össze, akkor is volt kép, de a win. messengerben már csak feketeség jelent meg, internettelefonhoz így nemtudtam használni.

Késõbb olvastam róla, hogy talán az UPNP-t kellet volna engedélyezni.

De akkora már visszaadtam a Camkordert, így kipróbálni nem tudtam.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Majd próbálkozok...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
sosó

Kipróbáltam a napokban újra, usb-vel a 7.5-os messengerrel simán mûködik, de a skype még csak nem is látja.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nekem is megoldódott a probléma, úgy csináltam meg, hogy a Cam S-VIDEO kimenetét rákötöttem a videokari bemenetére. Ment a Messenger, meg a Camgoo is.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Scorpion Spyke

Digitális fényképezõt lehet webkameraként használni? Egész pontosan egy BenQ DC C740i-t szeretnék, hogy webkameraként észlelje a gép.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
kakoczki1982

Helló!!!

 

Vettem egy JVC GZ-MG630SEZ kamerát, és szeretném webcameraként használni. Hogyan tudom megtenni?

Milyen progi vagy kábel kell hozzá? Vistám van egyébként de lehet hogy áttérek XP-re, így mind a kettő OP rendszerhez érdekelnének az infók.

Elég fontos lenne!

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Rádugod és feltelepíted a drivert. Utána jó eséllyel felismeri videoeszközként.

Link to comment
Share on other sites

kakoczki1982

Nem értem bocsi, hiába, mert ha bedugom azb usb-t kijön egy menü a camon, hogy feltöltés vagy dvdkészítés, stb, és ha kilépek az usb menübõl, és látni a kameraképet egyszerûen nem látja mint video eszközt.

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Aha, szóval csak átjátszani tudsz róla. Ha nincs ilyen menüpont, akkor nem hiszem, hogy menni fog.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Opee

Sziasztok!

Nekem is egy hasonló problémám lenne. Egy Canon PowerShot A460-as készülékem van, és én is azt szeretném elérni, hogy a gép érzékelje, mint kamerát, mondjuk saját szoftverhez, vagy mondjuk a MonkeyJam nevû programhoz. A gép ismeri az eszközt, mint adathordozót, de mikor a kamera funkciót állítom be, nem nagyon akarja a jót. Az illesztõprogrammal próbáltam egy darabig ügyeskedni, hogy mikor frissítettem, közbe átváltottam rögzítés funkcióra a gépen, telepített is valamit, de különösebb változás nem történt. A képolvasóknál a vezérlõpultban sem sikerült azonosítani, lemezen meg nem találtam megfelelõ fájlt, ami érzékelte volna, mint kamerát. A szoftver telepítve van. Én illesztõprogramhibára, illetve hardverre gyanakszom. A manual szerint létrehozható ilyen mûvelet, akár a saját canon programmal is (számítógép által vezérelt kioldó). Tud valaki esetleg egy instrukciót adni?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...