Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alapvető ismeretek a levelezéssel kapcsolatban - régi


Minkó

Recommended Posts

Minkó

Sziasztok!

 

Volna egy freemail-lel kapcsolatos kérdésem. Hogyan lehet megoldani, hogy ha továbbküldök egy levelet, ne látszódjon az edddigi címzettek listája? Fontos lenne, légyszi segítsetek! Köszi szépen!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem továbbküldeni kell, hanem válaszolni. Ilyenkor szerkeszthetõ a címzettek listája.

Link to comment
Share on other sites

Minkó

Az a baj, hogy a Freemail-ben nem lehet szerkeszteni, legalábbis nekem nem sikerült még. Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul. Citromail-ben viszont úgy láttam, lehet. Az a lényeg, hogy a korábbi címzettek ne látszódjanak. Azért köszi a segítséget, próbálkozok még.

Link to comment
Share on other sites

Sliders

Sziasztok, remélem jó helyre írok, hasonló topic nemnagyon volt. Szóval hallottam sokat a levelezõ listákról. Régebben volt is nekem, de ott a szolgáltató adta meg acsatlakozási adatokat. Úgy müködött hogy leveleket az outlook express töltötte le, és nagyon sok volt.

 

Viszont most érdekelne újra a dolog. Hol találhatok ilyen levelezõ listát amire feliratkozhatom és levelek formájában kérhetem le? Úgyértem ahol nem konkrétan nekem küldik a stuffokat hanem én is küldhetek azoknak akik rajta vannak.

 

Fõleg játék és hardver levelezõ érdekelne. Tudnátok segíteni benne? Valamit be kell állítani az Outlook Expressben? Merre induljak levelezõ listák felé? Magyar nyelvûek érdekelnének.

Elõre is köszönöm amegértést és a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

kovácszoli

Lehet, hogy láma kérdés, de mi az a web-alapú e-mail szolgáltató?

Link to comment
Share on other sites

warynski

Szerintem, te olyan e-mail szolgáltatásra gondolhatsz, mint pl. a Freemail, Hotmail (bár lehet, hogy van POP3 lehetõségük is, nem tudom) meg pl. a Gmail (ennél tuti van POP3 lehetõség), vagyis olyan webes felületû e-mail "fiók", amihez nem kell kliens program - Outlook Express, The Bat! - amivel letöltöd a levelet, hanem a böngészõddel belépsz a webes felületre - a felhasználónév és jelszó megadása után - és letöltés nélkül olvasod/írod a levelet. Ilyenkor a szerveren maradnak a leveleid, nem kerülnek a gépedre.

 

Elõnye, hogy így nem tudsz e-mailben vírust kapni, mert nem töltöd le a levelet, és bárhonnan a világon, ahol van egy PC, amin van egy browser el tudod érni a levelezésedet.

 

A POP3 protokol alapján mûködõ e-mail szolgáltatásnál kell egy kliens (levelezõ) program, amivel letöltöd a szerverrõl a leveleket. Másfelõl az ilyen alapon mûködõ szolgáltatók is többnyire lehetõvé teszik a webes felületen - böngészõvel- történõ levél írást/olvasást pontosan a fent leírt elõnyök kihasználhatósága okán.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Lehet, hogy láma kérdés, de mi az a web-alapú e-mail szolgáltató?

 

Webes felszínen (vagyis web-böngészõvel) szerkeszted/küldöd és fogadod az e-mail-eket. Persze ezt egyes szolgáltatók kiegészíthetik POP/IMAP és SMTP szerverrel is. POP3 letöltési lehetõség a legtöbb ilyen szolgáltatónál már van.

 

:nyíl: >>További részletekért és pontosabb definícióért kattints ide (angol oldal)<<

 

@Sliders:

Viszont most érdekelne újra a dolog. Hol találhatok ilyen levelezõ listát amire feliratkozhatom és levelek formájában kérhetem le? Úgyértem ahol nem konkrétan nekem küldik a stuffokat hanem én is küldhetek azoknak akik rajta vannak.

 

:nyíl: Google Groups vagy Yahoo!

Link to comment
Share on other sites

kovácszoli

Kösz szépen a válaszokat, annál is inkább, mivel örülök a válaszok tartalmának!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
norc

Hali! Az lenne a kérdésem, hogy Office 2003 Outlook-ban, hogy tudom elmenteni a régi leveleimet, úgy hogy késöbb el lehessen olvasni.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

A Fájl menüben mintha lenne egy exportálási lehetõség. (Régen néztem Outlook 2003-at. --itt van külön topicja :!: ) Hogy .EML vagy .MSG fájlba mented, az már rád van bízva, ezeket szinte mindegyik levelezõ importálni tudja. HA meg csak a szöveg kell, akkor simán HTML-be. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Vagy ha outlook-ba akarod majd késõbb olvasgatni, akkor készíteni kell egy új mappafájlt és abba át kell pakolni a leveleket.

Ezt az eszközök->beállítások->levelezés beállításai->adatfájlok->hozzáadás alatt teheted meg.

Ha létrehoztad az adatfájlt, akkor az megjelenik a bal oldali mappalistában. Oda áthúzod a leveleket, aztán lecsatolod az adatfájlt a fáról. Ezek után oda másolod, ahová akarod.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

HA valakit e-mailezésrõl általánosságok érdekelnének, épp most írtam a lapunkba egy cikket többek közt errõl is. A blogomon megtalálható, >>közvetlen eléréshez klikk ide<<

 

Témák, alcímek:

 

:nyíl: E-mail kliens (levelezõ kliens vagy program)

:nyíl: A szolgáltatók

:nyíl: Jó ha tudod – hasznos tanácsok

:nyíl: Levélszemét (spam, reklámlevél) és a houx

:nyíl: Netikett és tértivevényes levél

 

Remélem, ezzel segítettem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kovács Lajos

Sziasztok!

A következõkben kérném a segítségeteket: Adott pár file, amit naponta rendszeresen továbbítanom kell egy bizonyos email címre. Na eddig ez az outlokkal ment, és tulajdonképpen mehetne tovább, azonban már unom a címzett kiválasztását, csatolásokat, stb. Nem lehetne valahogy valamilyen egyszerû levelezõ programmal ezt automatizálni(pl. egy bat file-t létrehozni az asztalon) ?

(Win98 SE)

Válaszokat, hozzászólásokat elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Bár én sem néztem meg minden ütemezési funkcióját a The Bat! Pro-nak (magyar oldal), de merem ajánlani, mint levelezõklienst egy ilyen mûvelethez... (szerintem meg lehet csinálni könnyen vele)... de nem is érzem úgy, hogy amit te leírsz azt egy mezei levelezõprogramnak tudnia kéne. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Igen, ez inkább már egyfajta webes dolog, pl. php mailerrel, idõzített futtatással. :hmm: De ha a The Bat! tudja, akkor az is jó.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
magellan4

Én Microsoft Office Outlookot használok, és egyszer elkezdtek jönni levelek nem tudom, miről szól mert angol. Az lenne a problémám ezzel, hogy képként jön le, és elég sok helyet foglal. Tudom, be lehetne állítani, hogy letörölje adott címről jövő leveleket, de itt erre is gondoltak. :( Mindig más címről jön hasonló e-mail. Ezt hogyan tudnám letiltani?

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Nézd meg a levélben, hogy van-e olyan lehetõség, hogy leiratkozás a hírlevélrõl. Vagy, ha ott nincs, akkor azo(ko)n az oldalo(ko)n, amely(ek)re a levél link(jei) mutat(nak).

Link to comment
Share on other sites

eremit

De ha spamekrõl van szó, akkor még véletlenül sem szabad a leiratkozásra kattintani, mert csak szaporodnának a kéretlen levelek. Azt az egy bizonyosat ugyan nem kapnád többet, de egy csomó másik értesülne arról, hogy Te létezel, és exponenciálisan megnõne a spamek száma.

Megoldás? Az nincs. Ezek csak jönnek meg jönnek meg jönnek. A Google Maillel tökéletesen kordában tartom ezeket a szpemeteket. Bocs, szemeteket.

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

De van még egy megoldás. Használj Thunderbirdöt, annak van spamszűrője. Meg a freemail is szűri ezeket, de az nem olyan megbízható. Ja és szűrővel is meglehetne oldani, ha azok a különböző címek mondjuk ugyanúgy kezdődnek, vagy tartalmazzák ugyanazt a részletet, így belehetne állítani egy szabályt rá.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az Outlooknak is van.

Link to comment
Share on other sites

magellan4

Na szóval egy ilyen e-mail csak egy ilyen képbõl kép áll. A feladója pélául : Winnie Lowry [ydqpcp@prospectproleads.com] Egy hasonló e-mail feladója: Victor Hickey [ybw@sumeyye.com]. Semmi link, hogy valamit lehetne ezzel csinálni. :(

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Nekem a Download movies-es levelek érkeznek meg mindig. :mérges:

 

@arpsoft: Igaz, bocsi. Csak én TB-t használok, nem nagyon ismerem az Outlookot. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

magellan4, ezt hívják spamnek. Erre nincs olyan csodaszer, hogy kattints ide vagy oda. Napi 100-120 ilyen (nem pont ilyen) levelet kapok, generált, sosem létezõ e-mail címekrõl, sosem létezõ nevekrõl. Az Outlook 2003 spamszûrõje már viszonylag fejlett, a nagy részét kiszûri. A kisebbik részét kézzel lapátolom. Vannak okosabb, de fizetõs spamszûrõk is Outlookhoz, azokkal is próbálkozhatsz.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Én csak egyet nem értek, se az Outlook, se a Thunderbird kapcsán: miért nem állítható be az, hogy ha egy címrõl érkezett levelet ténylegesen spamnak jelöltem, akkor a letöltés automatikusan a kukába vándoroljon, ugyanis úgy állítottam be a levelezõmet, hogy kilépéskor ürítse a kukát. Mert jelenleg mindig manuálisan kell ténylegsesen is törölni a spamokat.

 

Vagy van erre valami megolás programon belül?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...