Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Általános kérdések a HDD-rõl


mazda6diesel

Recommended Posts

Pjotr

Teljesen rossz felé indulsz el. Az adatátvitel módja a nem mindegy. SATA-nál soros, minden bit egymás után áramlik, míg PATA-nál mindez párhuzamosan történik, tehát egyszerre több bit közlekedik a csöveken.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
jswill

Egy érdekes jelenséggel találkoztam... A Win7-et még IDE módban telepítettem de késõbb átváltottam ACHI módra a BIOS-ban. A SATA driverek rendben feltelepültek, de az óra mellett a "Hardver biztonságos eltávolítása" gombon megjelentek a merevlemezek. Ez egy kissé zavaró, hogyan lehetne megszüntetni?

 

http://flic.kr/p/8EY6rZ

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Milyen alaplapod van?

Link to comment
Share on other sites

jswill

Gyártó Gigabyte Technology Co., Ltd.

Modell H55M-UD2H

Lapkakészlet gyártó Intel

Lapkakészlet modell Havendale/Clarkdale Host Bridge

Lapkakészlet változat 12

Déli-híd gyártója Intel

Déli-híd modell H55

Déli-híd változat 06

BIOS

Márka Award Software International, Inc.

Verzió F4

Dátum 12/02/2009

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ezek szerint nem oly' régi típus. Nos, a SATA2 HDD-k egyik kedves képessége a hot swap, ha nem natív IDE, hanem AHCI módban vannak.

 

Zöld nyíl szindróma

 

Miután sikerült beizzítanunk új SATA háttértárunkat, előfordulhat, hogy a tálca értesítési területén megjelenik "a zöld nyíl", operációs rendszerünk leválaszthatóak látja a SATA merevlemezeket, és ugye nem véletlenül, hiszen a SATA-val (illetve a SATAII-vel) megérkezett a hot swap funkció, amivel működés közben leválaszthatjuk a merevlemezünket úgy, mint az USB-s eszközöket.

Ergo, ennek így kell működnie. Ha mégis el szeretnéd tüntetni az ikont, kattints ide a leírásért!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem kell itt semmit megszüntetni! A merevlemezek leválaszthatósága mûködés közben (hot swap), természetes szolgáltatás SATA AHCI módban. Gyakran rendszer partíciót tartalmazó merevlemeznél is kiírja, de ezzel nem kell foglalkozni, mert a valóságban úgysem engedi leválasztani a Windows, ha esetleg félrekattintanál egy pen drive helyett.

 

Dávid Csaba megelõzött. :)

Link to comment
Share on other sites

jswill

Köszönöm a gyors válasz mindenkinek! :D

 

Ezek szerint csak nekem volt újdonság... A gépet kimondottan a Win7 miatt építettem és mivel tervezem a váltást SSD-re, gondoltam ennek elsõ lépése lesz az ACHI mód aktiválása. Persze egy kis árcsökkenés még jó lenne, egy min. 64GB-os SSD kb. 30.000 Ft-ért mondjuk...

 

Mégegyszer kösz a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

sandorius2

Sziasztok, segítségre lenne szükségem

 

Vettem egy merevlemezt, Samsung HD103SJ ( 1 TB ), bekötöttem - elindítom a gépet rendesen fel is ismeri - megcsinálom a particionálást és mûködik is (930Gb lát) mindez Windows 7 alatt - de át kellet raknom egy másik gépbe amin Windows XP SP3 fut és az, ezt a merevlemezt csak 30 Mb-nak látja nem tudom mi lehet a problémája.

 

Próbáltam hogy XP alatt is megparticionálom de a lemezkezelõ csak 30 Mb-nak látja és annyit is enged létrehozni.

 

 

Mindkét rendszer alatt kellene használnom a merevlemezt(mindkét géprõl adatokat mentenék rá és ha szükséges vissza is tudjam rakni rájuk - nem lenne állandóan használva/bekapcsolva)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Athos

Sziasztok!

 

Seagate winchesterhez létezik olyan program, amivel a fordulatszámát csökkenthetem? Seagate honlapján nem találtam ilyet.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem hiszem, hogy bármilyen módon befolyásolni lehetne a merevlemez mechanikai mûködését.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Kár. Pedig elég lenne 5400-ás fordulat.

Link to comment
Share on other sites

Athos
:istenvagy: Köszönöm! Nem is gondoltam erre a programra. Ki is próbálom.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Fujitsu

Már ahol lehet rajta változtatni. Mert én például nem tudom változtatni a merevlemezeim "akusztika szintjét", pedig támogatva és engedélyezve van az akusztika menedzsment. :S Azt pofázza, hogy a merevlemez vezérlõje, illetve annak meghajtóprogramja nem támogatja ezt a funkciót.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Csak Windows XP alatt lehet.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Most lehet hogy csak én csinálok bolhából elefántot de ez mégis mennyire jelent rosszat? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ez még semmi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
solties
Az "Akusztika szint"-én lehet csak változtatni:

http://www.hdsentinel.com/help/hu/index.html

Én is ezt szeretném tenni, mert halkítani szeretném.

De ha a HDS-el akarom beállítani akkor ez fogad:

IPB kép

Pedig támogatnia kéne, ugyanis a hds erre lehetõséget ad! (a másik winchesteremnél fel sem ajánlja)

Ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Csak Windows XP alatt lehet.

 

Link to comment
Share on other sites

solties

Akkor hát ennyi!

Csak gyárilag a WD a maximum teljesítményre van beállítva, és nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja az élettartamát. Egy hetes 500 Gb-os WD rõl van szó.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Semennyire.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Metatron25

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni külsõ HDD ügyben? Most vettem egy Samsung S2 portable-t 500GB és az lenne a problémám, hogy rámásolás után kb.5 perc múlva ugye automatikusan kikapcsol (energiatakarékos mód), de ha utána akarok rá másolni, akkor nem kapcsol vissza, hanem befagy minden és csak akkor tér minden magához, ha kihúzom az USB-t. Ami persze gondolom nem tesz jó a vinyónak se. Ilyen esetben kell az Y-USB kábel vagy rossz a vinyóm? :Sír: Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
zorzy

Sziasztok. A gépemben van egy ssd, és egy hdd. Az ssdn csak rendszer a hdd meg csak adatok, fájlok vannak. Az az egyettlen gondom, hogy ha kikapcsolm a gépet és éppen állt a merevlemez, mielőtt kikapcsolna, fellpögeti telljen feleslegesen a hddt. Hogy lehetne ezt megválltoztatni?

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Nincs véletlenül a vírusirtódban bekapcsolva az a funkció, hogy kikapcsoláskor ellenőrizzen?

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Nem találok ilyen opciót a security essentialsban.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...