Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2006. márciusi számáról


payskin

Recommended Posts

payskin

Beköszöntött a március, a szerencsések holnap megkaparintják az új címlapdesignnal megjelenõ PC WORLD-öt.

Tartalom a szokott helyen, e hónapban is várjuk a véleményeket!

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Végre kiraktad!

 

Egy kis módosítás szükséges: az aktuális lap nagy képe csak a pontos cím ismerete esetén látható, mert a kis képre kattintva a februári jön be nagyban. Ezt kéne orvosolni!

Link to comment
Share on other sites

payskin
:upsz: Elnézést kérek, javítottam!
Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Jól látom, hogy az Agnitum Outpost Firewall Pro teljes verzióként vann benn? Kicsit meséljen róla valaki, hogy hogy s mint teljes. :D

Link to comment
Share on other sites

Adani

Érdekesnek tûnik, alig várom, hogy elolvashassam.

Link to comment
Share on other sites

kori

Örvendetes az Outpost Firewall teljes verziója. Így már teljes védelmet nyújt a magazin. Csak ezek a 30 naponkénti regisztrációk ne lennének. 8) Bár érthetõ a dolog, a lap szemszögébõl szükséges. ;)

Nem szeretnék telhetetlennek tünni, de néhány videószerkesztõ próbaváltozata felkerülhetett volna DVD-re. :hááát: A teszt egyébként nagyszerû. :)

Link to comment
Share on other sites

Motolla Alánk

Üdv!

 

A februári szám utolsó lapján, az elõzetesben egy notebook-körkép volt beharangozva. De nincs benne a márciusi számban, és az áprilisi beharangozóban sem.

Lesz ilyen valamikor?

Link to comment
Share on other sites

petne

Az újság cd-s változata nem jelent meg ma? Cegléden sehol sem jött. :weep:

Link to comment
Share on other sites

SzoZo

A gépöszerakó cikk elég hasznos, érdemes ezt a témát mélyíteni!

Ugyanakkor van egy észrevételem: A hõvezetõ paszta egy LGA foglalatú processzorra lett felhordva, szó sem esik arról a S478 foglalatú P4 CPU-ról amelyiken lyuk van. Mit tehet az újdonsült gépösszerakó?

 

;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Luk van a processzor tetején? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

SzoZo

Lapozd fel az újságot, van is egy kép annál a résznél ahol azt tanítják, hogy hogyan kell a foglalatba illeszteni a processzort. (112. old, 2. kép) Ugyanis a fehér paszta nem vezeti az áramot, de az ezüst igen.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Az Anitum Outpost regisztrácója is hasonló képp mûködik, mint a NOD? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

payskin
(SzoZo @ 2006. március 03., 20:51 - péntek)

Lapozd fel az újságot, van is egy kép annál a résznél ahol azt tanítják, hogy hogyan kell a foglalatba illeszteni a processzort. (112. old, 2. kép) Ugyanis a fehér paszta nem vezeti az áramot, de az ezüst igen

 

Tényleg van rajta luk! :) Ez fura, mert nekem még régi 478-as foglalatú, Northwood 2,8 GHz-es P4-em van, és nem emlékszem, hogy lett volna rajta luk, mikor bekentem.

 

 

@Dani: az alapján, ami az újságban le van írva, nekem nagyon úgy tûnik.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
(Spányik Balázs @ 2006. március 04., 11:56 - szombat)

 

Ez fura, mert nekem még régi 478-as foglalatú, Northwood 2,8 GHz-es P4-em van ...

 

 

Off:

 

Ha esetleg már nem kellene a processzor, szívesen megvenném. :P:)

Link to comment
Share on other sites

zic

Üdvözlök Mindenkit !

Pár évvel ezelõtt rendszeresen járattam számítástechnikai lapokat, s most úgy gondoltam ismét rászánom magam , ezért egy két alkalommal elõször veszek egy párat. Kicsit csalódva olvasom a PC World-öt, információban elég szegény, úgy értve, hogy nem sok olyan újat ad amit ne lehetne a neten megtalállni.

A másik kellemetlen meglepetés, az, hogy nagy betükkel ki van írva, hogy ingyenes verzió, s közben havi regisztrálást kíván. ez nem több mint egy havi próbeverzió és nem ingyenes. De hogy jobban ráharapjanak a havi regisztrálás szükségessége apró betüvel a lap szélére van írva. Kérem szépen ez nem megengedhetõ egy olyan lapnak aki ad magára valamit. Az apró betüs dolgokat akkor szokták alkalmazni, ha valaki azt nem szeretné ha az illetõnek hamar a tudomására jutna. Így ez egy kész átverés. A DVD-s mellékleteket vásároltam s meglepve láttam, hopgy sokkal kevesebb használható segédprogram van rajta mint a régebbi cd-s mellékleteken. Tele van kipróbálható verziókkal. Ha a lap Tisztel is MInket olvasókat valamennyire akkor legyen szíves a pénzünkért valami normálisabbat adni, és nem kis trükkökkel, látvánnyal elcsaklizni tõlünk.

Sajnálom a kellemetlen hangot, de szeretném ha nem így lenne. Nem azt akarom mondani, hogy egyáltalán nincsenek hasznos dolgok, vannak, de egy ilyen kategóriájú lap nem engedheti meg magának ezt a kicsinyességet.

 

üdv

Zic

Link to comment
Share on other sites

Adani

Viszont a reg. kód minden PCW-ben ott van. Vagyis ingyen kapod. Egyébként is megkaphatnád ingyen, ha havnota letöltenéd a teljes NOD32-t, így viszont elég egyszer feltenni, majd havonta egyszer átírni a kódot.

Link to comment
Share on other sites

kori

@ zic

Ha a lap illetve a program kiadói kiadnák az egy éves licensz kódot, akkor a következõ hónapban azok nem vennék a magazint akik csak a NOD32, Panda ill. mostantól a Outpost miatt veszik csak a lapot. :démonikacaj:

A másik dolog. A hazai számítástechnikai magazinok közül még így is a PC World a legjobb. Persze itt sem minden tökéletes, de mindíg próbálnak javítani a dolgokon és szivesen veszik az építõ jellegû kritikát. ;)

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Nekem még nem jött meg a lap, de kíváncsiságból megnéztem az oldalon a borítóját és kapásból EZ a hozzászólásom ugrott be. Milyen véletlen... 8)

Link to comment
Share on other sites

klorosol

Lehet, hogy nem 100 százalékosan ideillõ

 

Volt egy kis eszmecsere/vita az újságról nyomdász szemszögbõl nem is oly rég.

Feltenném én is a naaaagy kérdést (már hónapok óta bennem van :P )

 

Miért nincsenek tömbösítve a hasábok? Miért jó, hogy ugrál a sor vége?

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Szeretnék gratulálni a márciusi számhoz! Engem fõleg a tûzfal program fogott meg, amit már használok is, bár elsõre kicsit fura. Nagyon jó lett ez a szám (is). Csak a szerkesztõi leveleknél, volt valami tragédiára való utalás, ha esetleg lehetne megtudhatnám, hogy mi ez. :hááát: Gratulálok még egyszer. ;):D

Link to comment
Share on other sites

stromij

Ahogy Motolla Alánk is megjegyezte én sem találtam a Laptop teszt -et a lapban, pedig nagyon vártam, hogy miként és milyen laptopokat teszteltek. Most ezzel a hozzászólással nem akarom lehúzni a lapot csak érdekelt volna a ti szemszögetekbõl is, hogy mi lenne a fontos egy laptopban.

Remélem az elkövetkezõ lapok valamelyikében azért majd pótoljátok ezt a hiányosságot.

Ezen kívûl ez a szám is tetszett csak az Öndiagnózis és fitnesztuning cikk volt egy kissé idegen számomra, nem igazán tudtam úgy tekinteni a témára mint ami teljes mértékben beleillik egy számítástechnikai szaklapba.

Ezeket leszámítva gratulálok ehhez a lapszámhoz is!

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Nekem még nemjött meg :weep::( Alig várommár, remélem, hogy holnap megjön

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Sziasztok!

 

Nekem igazság szerint az a legnagyobb problémám, hogy néhány cikk esetében az a mélység, amit felölel, azt nagyon keveslem. Konrét példát is tudok mondani, mert éppen Webkamera vásárlás elõtt állok és "kaján" vigyorral vettem észre, hogy ebbe a számba ezt is boncolgatjátok, de miután elolvastam a cikket a vigyor lehervadt. Nem tudtam meg semmit, azaz csak annyit, amennyit korábban is, de a konkrét kérdésemet fel is teszem az ide való Topicban.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Még egy hozzáfûzni valóm lenne: az a Pandás kérdés... nagyon levágós. :D

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Tényleg! A laptop teszt! Ráadásul arra se találtam utalást, hogy a következõben benne lesz! Volt helyette az a fitneszes baromság... már elnézést, lehet, hogy valakit érdekel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...