Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Laptop + PC összekötése


hpbk

Recommended Posts

hpbk

Van 1 P1-es laptopom windows 98SE fut rajta és van egy P4-esem Windows Xp-vel. Ezt a két gépet szeretném összekötni, párhuzamos porton keresztül, de a laptopban nincsen hállózati kártya. Hogy alakíthatnák ki a kettõ között hállózatot?

HELP! :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

A párhuzamos porthoz mi szükség hálózati kártyára ? :hááát: Nem értem miért a párhuzamos LPT portot akarod a hálózatra használni :hááát:

Soros (COM) port biztos van a laptopon és a P4-es gépen is, használd azt. Másolni is akarsz a hálózaton ? Vagy csak játszani ?

Link to comment
Share on other sites

hpbk

Másolni is akarok, párhuzamos csatlakozóm van hozzá!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Hát a másolás az biztos nagyon lassú lesz a párhuzamos LPT porton. A COm is lassú ebbõl a szempontból :( , de még mindig jobban járnál vele. COM nincs a laptopon :?::pislog:

Link to comment
Share on other sites

hpbk

Nincsen. Hogy todnám beállítani?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

LPT port-ra rá tudsz dugni egy nyomtatót ?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem a párhuzamos port gyorsabb lenne, mivel elméletileg 1 Mbit/s-ot lehet vele elérni. Biztonságosan a soros portal max 512 kbit/s érhetõ el.

 

Kell hozzá egy laplink kábel. Ilyet kapsz a legtöbb számtechboltban.

 

Azonban tudni kell, hogy a párhuzamos portoknak képesnek kell lenniük a kétirányú kommunikációra.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Van egy régi Qompack laptopom, miutánn ellopták belõle a hálókártyát kénytelen vagyok én is a párhuzamos portot használni, ha adatmozgatásra van szükség. Tapasztalat, a soros port sokkal lassabb. Totál Commanderrel jól kezelhetõ. A Windows ezirányú funkcióját még nem sikerült beállítanom.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Szintén laptop, és PC összekötésérõl lenne szó, egy ismerõsömnek. Mindkettõben van hálókártya, és adatok másolgatása, állományok mozgatása lenne a cél. Kérdés: Milyen kábel használható erre a célra, sima UTP, vagy Crosslink? (Én azt mondtam, hogy Crosslink!)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

A Crosslink is UTP ;)

 

Két gép összekötése (pc-pc, laptop-pc) crosslink kábellal lehetséges.

Link to comment
Share on other sites

nascar
A Crosslink is UTP ;)

Ezt tudtam!

Csak ugye van sima patch kábel, meg crosslink. Én is a Crosslink-et mondtam... ;)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nagyon helyesen.

Link to comment
Share on other sites

pardiimre2

@Bárki :lol: :

 

Crosslinkkel milyen gyors az adatátvitel? 2,4GHz-es Laptopról 4200+ os asztalira?

 

Annyi mint mondjuk C-rõl D-re v. lassabb? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

100Mbit-es (12.5Mbyte/s) hálózattal lassabb mintha vinyóval másolnál. 1000Mbit-es (1Gbit - 125Mbyte/s) hálózattal gyorsabb. Ez nem függ a proci sebességtõl, csupán a vinyók sebességétõl. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

pardiimre2

És olyan hálózathoz mi kell? Vezeték és? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

janowolf

gigabites hálókártya (mind a két gépbe)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft
100Mbit-es (12.5Mbyte/s) hálózattal lassabb mintha vinyóval másolnál. 1000Mbit-es (1Gbit - 125Mbyte/s) hálózattal gyorsabb. Ez nem függ a proci sebességtõl, csupán a vinyók sebességétõl. :ötlet:

Na ez érdekes! Ha 1 Gbit-es hálózaton másolok, akkor gyorsabban tudnék másolni, mintha vinyóról másolnék? :lol:

Ezek szerint, ha 10 Gbit-es optikai hálót építek ki, akkor meg aztán, olyan sebességgel fogo másolni, hogy nincs az a vinyó, ami követni tudja!

 

Nyugi, értem mirõl van szó, de a pontosság kedvéért: a másolási sebességet mindig a leglassabb eszköz határozza meg. E 100 Mbit esetén a hálózat, 1 Gbit esetén a merevlemez.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Egy RAID rendszerrel és megfelelõ vinyókkal simán elérhetõ a 125MB/s :)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ez így van, de az már egy külön alrendszer, ami egy eszköznek látszik. Mondhatnám cheat-nek is! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
balage123

Hi!

Nekem megvan minden ami kéne a hálózathoz csak azt nem tudom, hogy lehet kiépíteni azt? Mindkét gépen xp van. Van UTP és Firewire összekötés is. Csak nem tudom, hogy lehet azt megcsinálni, hogy a két gép lássa egymást. Hogy lehet megállapítani, hogy milyen UTP kábelem van? (nem én vettem, csak apum hozott egyet)

 

A fórumon ne rövidíts! Még egy ilyen rendetlen hozzászólás és elbúcsúzhatsz a fórumtól. <PF>

Link to comment
Share on other sites

kfx

Ha UTPn keresztül kötöd össze, akkor az XPnek van aranyos kis "otthoni hálózat beállítása varázsló" menüpontja, amivel lehet szenvedni.(Vezérlõpult ---> hálózati kapcsolatok--->bal oldalt, otthoni, vagy kisebb...)

Ezt mind a 2 gépen elvégzed. Munkacsoportnak célszerû ugyanazt megadni.

Ezután megosztani kívánt meghajtón jobb klikk, tulajdonságok, megosztás, a mappa megosztása a hálózaton...

És már meg is találod a hálózati helyek-->teljes hálózat--->microsoft windows hálózat-->munkacsoportod neve-->számítógép neve.

Ha minden igaz mûködik.

Ehelyett léteznek sokkal jobb segédprogramok, mint például az Access Remote "programocska", ami nekem nagyon bejött.

Ha a kábeled egyeneskötésû, akkor a "hálózati kábel nincs bedugva" embléma maradni fog a tálcán, ha pedig crosslink, akkor meg kijelzi a kapcsolatot.(Ha be van állítva, hogy a tálcán mutassa). Persze csak utóbbival mûködik.

 

Sok sikert!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Viszont, ha FireWire-t használsz, akkor szinte megy minden automatikusan.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kazy

Hali

 

Van egy laptopom meg egy asztali gépem, összekötve. Minden frankó! Az asztalira kötött netet szeretném megosztani a laptoppal, de eddig még nem sikerült. Minden tippre vevő vagyok.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A téma címe szerint párhuzamos kábelen vagytok összekötve. Így van?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tavigote

töki által felvetett probléma nálam is jelentkezett a tesco-ban vásárolt crossover kábelnél. Visszavittem és a készletükön lévõ 17 db-ot átvizsgáltam az alábbi leirás alapján:

 

http://www.freesco.hu/t/content/content.php?content.65

 

Eredmény: egy sem volt jól bekötve.

 

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem-kérésem, tudna-e valaki ilyen kábelt késziteni.

 

Üdv: Gõte

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...