Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Felhasználónevek


r-chee

Recommended Posts

Shia-ko
A fórumtalin "siakó"-nak ejtettem, én Shia-ko nem mondta, hogy nem úgy kell, tehát marad.

Eredetileg á-val lenne, de ennyi tájszólást elnézek a magyaroknak. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Akkor ok, a következõ talin már úgy fogom mondani.

Link to comment
Share on other sites

Greene

@Gabi: Akkor legyen teljes az élmény, mondjuk el a kedves olvasóknak, hogy ez egy japán nõi név. ;)

 

Én ProFilert PF-nek hívom, de amúgy általában a keresztnevükön szólítom az ismerõseimet. Persze a cégnél is nickje van mindenkinek, ott azért többnyire azt használom.

Link to comment
Share on other sites

Pige

A Pige a nevembõl ered, amolyan rövidítés, amúgy Pintér Gergely.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
@Gabi: Akkor legyen teljes az élmény, mondjuk el a kedves olvasóknak, hogy ez egy japán nõi név. ;)

:P

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Moltam:

Na most lemaradtam. Te voltál a kacsa? :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Õ volt! :)

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Szerintem helyes, hogy megváltoztatta, mert mindenhol ezt használja, ahogy írta. Az ember egy nevet használjon a neten , ne tizet :!: .

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Csatlakozom. ;)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Csak nekem így elsõre kicsit furcsa volt.

Amúgy nekem is egy nevem van mindenhol. Mármint ahol nem foglalt ez, ott a San2i. Az általában szabad.

Link to comment
Share on other sites

ocsi
Van még ocsi aki pedig mindig öcsi :)

Ha már így szóba kerültem:

Bár ezt minden fórumtali környékén elmondom egykét embernek, de én eléggé elzárkózom az 'öcsi' megnevezéstõl... ugyanis etimológialag semmi köze az 'ocsi' hoz.. ugyanis nem az ékezet okozta problémából lettem én ocsi, hanem vezeték név után...

Ebbõl kifolyólag még esetleg lehetnék ócsi de ez hülyén hangzik, és csak a matektanár hív így. Újdonsült nevem: 'oggi' Ez egy olaszórán ragadt rám...:D ugyanis a tanár használta ezt a szót, én meg felkaptam a fejem, hogy: "tessék?" :lol:

 

Én a 2. fórumtaliig $ nevének jelentésével és kiejtésével nem voltam tisztában....

Sajnos õ már nem ír nekünk.. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ha nem titok megoszthatnád velünk is. A kiejtés az gondolom "dollár" ,mert ugyan mi más lenne?

 

Egyébként mintha a 3. talin öcsiként mutatkoztál volna be, amikor a Keletiben találkoztunk (mikor ProFilert vártuk), de lehet, hogy én emlékszem rosszul.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nemes-nek kell ejteni.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

R-chee!

Hát ez nekem olyan: R=Ercsi, chee= mintha a „nagy” Che lenne aki Ercsibõl való, vagyis ercsii Che! :D

Egyébként én a vezeték és a keresztnevemet kombináltam és így lettem BáGyu, lehet ez kicsit bárgyu? :bizonytalan::hmm::szemöldök::D

Link to comment
Share on other sites

Adani

@Shia-ko

 

Erre nem is gondoltam. De már leesett miért. :D

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Az én nevemet nem hiszem, hogy sokan olvassák, és ejtik ki... De azért elmondom. A Benoc név onnan származik, hogy anyukám régen Benõc-nek becézett. Mert a becsületes nevem: Demkó Bence, és ebbõl ered :). Ez után lett Benõc-bõl Benoc, mert nem lehetet ékezetet írni, és nem akartam megváltoztatni.

Sokan ejtik "Benok"-nak, de azt nem szeretem :gonosz: helyesen: Benoc, vagy Benõc.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Adani:

A vezetékneve. :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Babó22

Nekem is van egy hasonló történetem. Mikor én kicsi voltam, kábé 1 éves, a nõvérem mindig ezt mondta: "Majd én vigyázok a babóra". Még a nõvérem nem tudta kiejteni, hogy babára, hanem babóra. Így rámragadt. Csak itt nem lehet ékezettel írni.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Én nevemet én találtam ki. Földrajz órán épp Franciaország térképét böngészerintem, és van ott egy Garonne nevű folyó. Egy kicsit alakítottam és meg is született a Garono. Később aztán a Google-el rájöttem, hogy az egy igazi név. 8)

 

Szerk2.: mi van? beírom, hogy böngész-tem erre böngészerintem-re javítja. :mérges:

 

Szerk3.: már tudom mi a baj! Be van állítva, hogy a sz.tem-et (egybe írva) szerintemre javítsa. És a böngész.tem-ben ott van a sz.tem.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Hát igen, a sok írni képtelen miatt vannak ezek, és elõjönnek érdekes szavak is. :lol:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Szerintetek az én nevem gondot jelent majd valakinek? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Adani

@Garono

 

Igen, a régi fórumozók még emlékezhetnek arra is mikor ProFiler küzdött, hogy be tudja írni az Alpina-t, ami egy autó neve volt. :D De pl: a fosztogatást sem lehetett beírni, meg a szarvast sem. :D

 

Egyébként én a vezeték és a keresztnevemet kombináltam és így lettem BáGyu

 

Errõpl mindig az a sztori jut eszembe, amit valamikor régebben Galla Miklós mesélt. Fiatalkorában egy idõben divat volt a vezeték és a keresztnév elsõ két betûjét becenévnek használni. Így lett õ pl: Gami. Ez a módszer akkor mondott csõdött, mikor olyan osztálytársai voltak, mint Pilisi Csaba és Geszti Cili. :D

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Szerintetek az én nevem gondot jelent majd valakinek? :lol::lol:

 

Egy kínainak biztos... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Calyd

Az enyémet "hivatalosan" "kálid"-nak kéne ejteni, de mivel már mindenki "kalid"-ozik, így már engem zavar az igazi. :D Egyébként valamikor még a gimiben kaptam egy haveromtól egy szerepjátékos parti után. Szerencsére nagyon ritka, így ha neten találkoztok vele, akkor az nagy eséllyel én vagyok. Bár nagy bánatom, hogy a Gmail minimum 6 karakteres nevet kér, így lett calydk az email-címem. A "k" egyébként a karakter vezetéknevének kezdõbetûjébõl jön, bár sokan az eredeti vezetéknevem (Kálcza) elsõjének tulajdonítják - tévesen.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Az én nickem még általános iskolás koromban, egy cooper futás közben született meg. Akkoriban (negyedikes lehettem, kábé) nagyon érdekelt a zeneszerkesztés, és elhatároztam, hogy haverral összedobok egy acid house / kannás techno egyveleget, valami dinamikus név alatt. A lényeg az energikusságon lett volna, így szóba jött sok minden, ami a robbanással kapcsolatos, de a végén maradt a Timer, szabad fordításban időzítő. Zenekar, pláne érdemi szerzemény természetesen sohasem lett a dologból, de a nick megmaradt :D Kiejteni legtöbben "tájmer"-nek szokták, de van olyan, aki heccből "timérnek" torzítja :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...