Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Megállapítható a DVD márkájának eredetisége?


VINIKOR

Recommended Posts

VINIKOR

P. Péter a weboldalán olvastam a hamisított Verbatim DVD-R-rõl: link.

Itt a külseje alapján egyértelmûen látható, hogy silányabb kidolgozása van mint az eredetinek.

Vettem TDK DVD-R lemezeket. Ezekrõl készítettem képet: link. Ezeknek sem olyan a széle mint az eredeti Verbatim DVD-knek. Bár írja a cikk, hogy az eredeti DVD-k széle is enyhén recés, de kíváncsi lennék rá, hogy másnak is ilyen szokott lenni a DVD-k szélének kidolgozása? Ez még elmegy?

Link to comment
Share on other sites

tomykav

Szerintem ezzel semmi gond.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nekem eredeti (CMC-s) Verbatimom van, az is ugyan ilyen. Amúgy a DVD Info Pro progival meg tudod állapítani, hogy milyen alapanyag. Sõt az a progi sokkal többre képes! Érdemes megnézni. Sokkal sokrétûbb, mint a Nero beépített progija.

 

u.i.: Itt a link, ahonnan le lehet húzni a Try-alt. DVD Info Pro

Link to comment
Share on other sites

WeghA2
Itt is vannak okos dolgok.
Link to comment
Share on other sites

VINIKOR
...a Nero beépített progija.

IPB kép

 

A Nero info Toolra gondolsz? Ennyit ír ki. TTG02 lenne a TDK hivatalos jelzése?

A belinkelt DVD Info Pro nem try, kéri a serialt. :(

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

00000000 00 6A 00 00 01 40 C1 FD 9E D8 52 00 02 85 0D 0C .j...@....R.....

00000010 87 89 90 00 03 54 54 48 30 31 00 00 04 00 00 00 .....TTH01......

00000020 00 00 00 00 05 BA A3 22 32 20 02 00 06 09 0A 15 ......."2 ......

 

Nekem a DVDInfoPro ezt írja teljes média kód gyanánt /TDK-R 1-8x/. A médiakód-litában, a DVD-r tesztben csak TTH02 szerepel. Most ez eredeti, vagy a lista nem teljes?

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A nagyobb márkák gyártói, a gyártás során keletkezett gyengébb minõségü anyagot nem hozzák forgalomba a márkanév védelme miatt. Azt eladják kissebb cégeknek, akik között egyre több hamisítja a külsõ csomagolást és eredetiként árulja. Mivel a lemezen gyárilag préselve az eredeti márka adatai szerepelnek, csak a csomagolás színvonala ad támpontot, ha ad. Egyébként használat során derül ki a mínõségkülömbség. Akik behozzák az országba, azok tudják kitõl is vették. De nekik is az az érdekük, hogy eredetiként kerüljön forgalomba. Így lényegesen nagyobb haszonra tesznek szert. A felhasználó meg csodálkozik, hisz õ megbízható márkát vásárolt.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Az nagyon érdekes lenne, ha a már kész selejtes DVD-t mások árulnák, rajta a TDK felirattal.

PPeter is már többször elmondta, hogy a médiakódok (MCC, CMC, TY,...) Nem az alapanyagot azonosítják, hanem a nyomólemezt, amiben benne van ez a kód. Az alapanyag a tényleges gyártás során "képzõdik", amire utaló jelzés nincs, legfeljebb a cimkén, hogy pl. ki készítette és hol. Pl. Verbatim Made in India. A nyomólemez pedig sokféle lehet. Pl. A Verbatim sajátja (Mitsubishi Chemical Corp MCC), de a Verbatim gyárt CMC-s (Emtec - volt BASF) és TY (Taiyo Yuden) nyomólemezzel is, meg bizta mással is. Ugyanígy a nagy nevek is használnak sokféle nyomót és alapanyagot, illetve több helyen is gyártják. De ez még nem utal arra, hogy hamis lenne. Van Sony DVD-RW-m Ritek médiakóddal is.

Korábban én is PPeter oldaláról olvastam a kötelezõ olvasmányt

Link to comment
Share on other sites

kori

Nekem pl. a Ridisc "márka" név alatt kiadott lemezeket a Nero info Verbatim-nak mutatta. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Például a Ridisc és az Arita is ilyen lemezek. Távolkeleten viszont ebbõl nyugott lelkiismerettel megcsinálják az eredetit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...