Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Egy fajta kábelt keresek...

Calyd
 Share

Recommended Posts

Calyd

Egy olyan kábelre lenne szükségem, amit a ventiszabályzókhoz adnak, csak éppen "Y-os" fajtában. Vagyis két 3 tûs, bementes vége legyen, hogy rá tudjam kötni a ventiszabályzóra is, meg az alaplapra is a processzorhûtõ ventit. Most ugyanis csak a szabályzóra van kötve, de azon nem tudom mérni a fordulatszámot, és ha véletlenül leáll a venti, akkor azért jó lenni tudni róla.

Szóval létezik ilyen kábel, vagy ezt felejthetem? :hááát:

ProFiler

Készíteni is lehet ilyet. Most nem egészen értem, mire célzol, de gondolom arra a kábelre, amelyen olyan csatlakozók vannak, amire a vetiket rá tudod kötni. Biztos létezik ilyen üzletben is egyébként.

Ciao.

Calyd

:) No, olyan kábelre gondoltam, mint amilyen itt a képen is van: LINK, csak éppen az alaplapra/szabályzóra dugható végébõl ("anya"?) kettõ van. Így rá lehetne kötni a procihûtõ ventijét mind az alaplara, mind pedig a szabályzóra.

Készítés: nem vagyok sem ügyes kezû, sem elektronikához értõ, de ha valaki elmondja, hogy kell, megpróbálkozom vele. Annyira nem lehet nehéz :hááát:

ProFiler

Igen, én is erre gondoltam. Utánnanézek, hol lehetne ilyet kapni. Mennyire sürgõs? Mert ha nem találsz, akkor szerzek Neked. ;)

Ciao.

Calyd

Köszi. Én is vadászom közben. Nem sürgõs, mert nem hiszem, hogy bármi baj is lenne [kopp-kopp], csak ahogy valahol még pont írtad is nekem, hogy nem fogok tudni arról, ha leáll a venti, és azért nem jó. Bár lekapcsoltam már, és jól bírtak a bordák a terhelést, de azért mégis... :)

VINIKOR

Nem ilyen Y elösztóról van szó: link. Legfelül Y-3 elosztó.

Vagy itt is van 3 pin Y-elosztó. Én annakidején a Mistralban vettem.

Chabi1
nem fogok tudni arról, ha leáll a venti, és azért nem jó.

Az alaplap le fogja kapcsolni a gépet ha egy bizonyos hõmérsékletet elér a CPU. ;)

A BIOS-ban be van állítva (~70-75°C)

ProFiler

Feltéve, ha az is nem lett kikapcsolva! :ötlet:

Ciao.

• 3 months later...
mercimarci

Hali! Nem tudtam hova írni, így ide szúrom be: vettem egy ASUS Extreme AX300 Secondary (128 MB) videokártyát. Szeretnék rákötni egy másik monitort, de sehol nem találok olyan DVI-VGA átalakítót, ami ehhez jó lenne. Mindenhol csak a hagyományos létezik. Az viszont nem megy bele. Tud valaki segíteni? :(

ProFiler

Ehhez csak az ASUS-é jó. De hogyhogy nem adtak hozzá? :pislog: Az üzletben érdemes lenne megérdeklõdni.

Ciao.

Chabi1

Ha dobozban vetted a kártyát akkor valamelyik papíron (vagy a dobozon) rajta kell lennie, hogy mit tartalmaz a doboz. Ha rá van írva és hiányzik belõle, akkor reklamálni kell annál a boltnál ahol vetted. :ötlet:

mercimarci
:) A dobozban a hagyományos átalakító volt, ami nem jó az enyémhez. Kiváncsiságból kibontottunk egy másikat, de abban is olyan volt. Nem tudom, a cég milyen megfontolásból tette ezt. Ahol vettem a kártyát, azóta is kutatnak átalakító után, de még senki nem hallott róla. Azért kérem a segítséget, hátha valaki tudja, hol lehet kapni.

Chabi1

vettem egy ASUS Extreme AX300 Secondary (128 MB) videokártyát.

Az addig rendben van hogy a másik ugyanolyan kártya dobozában is az a DVI átalakító volt ami nem jó, de a dobozban lévõ papír mit ír, hogy mit kell tartalmaznia a doboznak ? Az ASUS oldalán a következõket találtam:

AX300SE-X/TD (RoHS) Series: a dobozban nincs DVI átalakító

AX300SE-HM/TD/128M: a dobozban nincs DVI átalakító

AX300/TD/128M: a dobozban 2db DVI átalakítónak kell lennie

AX300SE/TD/128M: a dobozban 2db DVI átalakítónak kell lennie

AX300SE/T/128M: a dobozban nincs DVI átalakító

AX300SE-X/TD Series: a dobozban nincs DVI átalakító

>> Ezek közül << pontosan melyik a Te kártyád ? :hááát:

De nekem ez már gyanús. Ha az ASUS azt írja, hogy vagy nem kell lennie, vagy pedig kettõnek kell akkor miért csak egy volt a dobozban ? (Ami ráadásul nem jó. :S )

mercimarci

Köszönöm a segítséget, a felháborodás jogos, én is túlestem rajta, de egyrészt a boltban, boltosokban megbízom maradéktalanul (a másik orogonál dobozát együtt nyitottuk ki), másrészt már túl vagyok a mérgelõdéseken, ezért nem a miértre keresem a választ (a pakliban az is benne van, hogy bármikor átcserélik nekem másmilyen kártyára). A kérdésem arra vonatkozik, tud-e valaki olyan helyet, ahol lehet venni. A hagyományos átalakiító úgy néz ki, hogy a sok kis tû mellett van egy vízszintes, ami alatt-felett 2-2 tû van még. Ami nekem kell, ott nincs. Szóval ilyet látott már valaki? A hagyományos a DVI-I. Nekem DVI-D kell.

mercimarci
:) Már majdnem. Csak így közbe kell iktatnom egy DVI-I - VGA átalakítót. A monitorból VGA jön, a kártyán DVI-D van. De köszönöm a fáradozást!

• 9 months later...
Calyd

Link - az oldalon az NXP-301-es szabályzó lapján, a "Data" linken elérhetõ leírásban, a csomag tartalmánál írják, hogy adnak hozzá három darab 3pin/4pin - 3pin átalakítót. A helyzet az, hogy valahogy elvesztettem az egyiket és szükségem lenne rá. Lehet valahol ilyen kábelt kapni?

Más: olyat láttam egy árlistán, hogy IDE csõkábel amihez oda volt írva, hogy "1 eszközös". Ez azt jelenti, hogy csak az alaplapra és az eszközre tudom rákötni? Mert az jó lenne. Na nem csak ezért, hanem mert még ezen felül rövid is, de nem ez a lényeg.

• 2 months later...
Quadröfi

Hali!

Van egy panasonic hifim. 2007es modell, Szerteném a számítógéphez csatlakoztatni ám nincs rajta RCA dugó és semmi egyéb. Van az elején egy MUSIC PORT csatlakozó. (ez kisebb mint a 3,5es jack). Az lenne a kérdésem hogy ezen keresztül hogyan tudnám csatlakoztatni a hifit a gépre. Van-e ilyen kábel és hol találok ilyet?

Köszönöm.

• 5 years later...
Temporary

Sziasztok!

Szerencsére már eléggé elterjedt a micro usb-s mobiltelefon töltőcsatlakozás, így arra gondoltam olyan átalakító kábelt keresek, amivel egy ilyen töltővel más csatolóval rendelkező, például régebbi Nokia telefont is lehetne tölteni...

------------------------

:bizonytalan: Háát hasonlót találtam, de meg tudná mondani valaki mi kerül ezen 4-5 ezer forintba??? :pislog:

http://www.argep.hu/...=ca-100&x=0&y=0

Válaszaitok előre is köszönöm.

SkyBird

Semmi. Csak az, hogy ennyiért adják, mert nem szégyellik.

[OP]Destroy-man

A Nokia is 5V-os töltőfeszültséggel működik? Mert ha igen, akkor simán tudsz házilag is készíteni ilyen kábelt. Ha bemész egy elektronikai alkatrészekkel foglalkozó boltba, ott tudnak adni csatlakozókat és kábelt is hozzá. Csak össze kell forrasztanod. Kb. 5-600 Ft az egész.

Temporary

Csak a szemüveg lenne drága hozzá, amivel látnám megforrasztani. :)

Végül találtam olcsóbban (http://www.ebolt.hu/...ryID=13749), de a ugye ehhez kell egy USB-s szivargyújtós töltő ( +1500 Ft min.) http://www.navilock....?setLanguage=en

Akkor viszont már célszerűbb megoldás lesz egy korbács adapterrel http://www.delock.de...?setLanguage=en megoldani.

Kunyizom egy USB kábelt az informatikusoktól és erről a ~4000 forintos beruházásról talán sikerül meggyőzni a Főnököt. :)