Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Sapphire Radeon X800GTO2 Limited Edition 256MB


ProFiler

Recommended Posts

ProFiler

A címben említett kártya nagyon jó tuningpotenciállal rendelkezik. Sikerült elérnem, hogy X850XT-ként mûködjön (hiszen ebben is R480-as chip van). Egy VGA-ROM frissítéssel fel lehet szabadítani a GTO alap 12 Pixel futószalagjához még 4-et, amely egyenlõ az X850 16 futószalagjával.

 

A topikban le fogom írni ennek a kártyának a BIOS-frissítési menetét és az elért eredményeimet. Csak a tesztek lefuttatásához egy kis idõre lesz szükségem.

 

Mivel a kártya alig kerül 59000 Forintba, ezért nagyon jó vételnek tartom.

 

A hûtése 100%-on már eléggé hallható, de még ott sem zavaró. Terhelés nélkül 40-50% közötti fordulatszámon megy, amelyet automatikusan szabályoz a hõmérséklet-alakuláshoz viszonyítva. Normál járaton egyátalán nem zavaró, egész csendes.

 

Külön tápellátást igényel, de ennek ellenére sem egy nagy energiafaló.

 

Végre nem akadozik a 3DMark 2006! :D Na jó, a vége azért mégis.

 

A gyártó oldala

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Na sikerült lefuttatnom a teszteket. A képekre kattintva kinagyíthatjátok az eredményeket.

 

Elsõként kezdeném a nyers adatokkal Everestbõl:

 

A processzor adatai:

IPB kép

 

A GPU adatai:

IPB kép

 

A tesztek:

 

3DMark 2001 SE: 21452 pont

IPB kép

 

3DMark 2003: 13085 pont

IPB kép

 

3D Mark 2005: 6845 pont

IPB kép

 

3D Mark 2006: 2169 pont

IPB kép

 

Természetesen nem a maximumot hoztam ki a kártyából, hanem így stabilan mûködik. Még mindig rejlik benne elég tartalék.

 

Ezek után bátran ajánlhatom ezt a kártyát. Ezért az árért ilyen teljesítményhez mással nem igazán lehet jutni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

baracs

Kártya után kutakodva a HIS Radeon X1600XT körül járnak a gondolataim, de most, hogy az eredményeidet látom, már nem vagyok biztos benne.

Gratulálok!

Kíváncsian várom a folytatást, annál is inkább, mert a HIS-t egy kereskedõnél sem találom.

Hol találok képet a Sapphire hûtésérõl?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nemsokára felteszek képeket a kártyáról, csak még elkészítem õket. Meg a fentebb említett átalakításról sem feledkeztem meg.

 

A netes képekkel az a baj, hogy elõtte keresgélve én mindenhol ugyanennél a kártyánál más képet találtam. Az X1600XT egyébként valóban lassabb.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Íme az ígért képek a kártyáról, mûködés közben:

 

IPB kép IPB kép IPB kép

 

IPB kép IPB kép

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Elõre fel szeretném hívni a figyelmet, hogy a következõ frissítés saját felelõsségre történik! Nekem komplikációk nélkül sikerült. Mindenképpen bizonyosodj meg róla, hogy pontosan errõl az R480 chipes kártyáról van-e szó! Kizárólag a Sapphire kártyájával mûködik ez. És GTO² legyen!

 

Az átalakítás folyamata a következõ:

 

1. >> Innen << letöltöd a FLASH-elõ programot. Fontos megemlítenem, hogy a frissítés csak ezzel a programmal mûködik!

2. Következõ lépésként szükséged lesz egy feltört BIOS-ra, amelyet innen tölthetsz le: Sapphire X800 GTO² Modified BIOS

3. A biztonság kedvéért >> itt << az eredeti BIOS-is.

4. Ajnánlom a BIOS-fájl átnevezését, valami rövid névre, ugyanis a DOS nem tudja kezelni ezt a hosszú fájlnevet. Az egységesség kedvéért én elneveztem newbios.bin-nek.

5. A jelenlegi futószalagok számát ellenõrizheted az >> AtiTool << programmal. (Settings :nyíl: Overclocking :nyíl: Active Pipelines) Elméletileg 12-nek kell ott szerepelnie.

6. Készíts egy indítólemezt, melyre kicsomagolva felmásolod a FLASHROM 3 fájlját és a két (átnevezett) .bin fájlt.

7. Indítsd újra a gépet és bootolás elõtt tedd be az indítólemezt.

8. DOS alól a következõ paranccsal elõször mentsd le a kártya régi BIOS-át:

flashrom -s 0 oldbios.bin

9. Ezt követõen a következõ paranccsal frissítheted a BIOS-t:

flashrom -f -p 0 newbios.bin

10. Zenélni fog, ha sikerült és felszólít a gép újraindítására.

11. A Windows új hardverként fel fogja ismerni a videókártyát, csakhogy most már X850 Series-t fog kiírni. Nyugodtan böködj csak a Tovább-ra, mert úgyis fennt van már a Catalyst a gépen. (Abból indultam ki, hogy az eleve fel volt telepítve. Favoritként Omega.)

12. Ellenõrizd az 5. pont alapján a futószalagok számát! Most már 16-ot kell, hogy láss. A program segítségével pedig felemelheted az órajelet. Amit garantáltan elbír stabilan, az az 575/630MHz.

 

Ha nem sikerült esetleg a frissítés (ami onnan derül ki, hogy újraindítás után sötét marad a monitor), akkor egy PCI-os videókártyával elindítod a gépet (azt elsõdlegesként jelölve) és visszateszed a régi BIOS-t a fent leírtak szerint.

 

Sok sikert a tuningoláshoz! ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

baracs

Szépek, szemléletesek, érthetõek!

Titokba reménykedtem, hogy a HIS kártyákon látottak szerint hátrafelé fúj a venti egy üres PCI csatlakozó helyén kifelé, de ez a megoldás is nagyon meggyõzõ.

 

Még valamit.

Találtam X800GTO2-t többfélét ( pl. Full PCI-E), de "hybridet" nem. Mire utal a hibrid az elnevezésben. Biztosan jelentõsége van. Ne fogjon az ember mellé, ha vásárlásra szánja rá magát

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Õszintén szólva a dobozon én sem találtam Hybrid-et, csak apró betûkkel. Lehet, hogy lényegtelen. A HIS hûtésével szemben ez csak egy slotot foglal el a házban, ami nem elhanyagolandó! Nekem például az nForce4 chip miatt be sem férne dupla vastagságú kártya. A hûtés pedig teljesen megfelelõ.

 

Ha Sapphire-ról és X800 GTO²-rõl van szó, akkor nem nagyon lehet melléfogni. Mondjuk ezen a dobozán, meg a kártyán is szerepel, hogy Limited Edition.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Na sikerült lefuttatnom a teszteket.

Szerintem kár hogy a MOD elött nem csináltad végig ezeket a teszteket, mert akkor látni lehetett volna a kártya alap teljesítményét. Ami úgy is jobb mint egy 6600GT :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

3DMark 2006-ban lefuttattam azért, de úgy az SM3.0 hiánya miatt 20 ponttal kevesebbet ért el, mint a 6600GT-m, azaz 1480 pontot kapott. Persze, ha belegondolok, hogy ha a 6600GT-t is anélkül teszteltem volna, akkor rendesen otthagyta volna. De ez így az igazi. 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Na sikerült kitapasztalnom a hõmérsékleteket is. Teljes terhelés mellett húzva a GPU (582MHz) 85-88°C-os, a memóriák (1304MHz) 62°C-osak. Elméletileg ez akceptálható, de lehet, hogy egy jobb hûtéssel még alacsonyabb lenne.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Azt mondtad MSN-en, hogy az X850 BIOS-al a GPU alap sebessége 570MHz lett. :) Ez így is jóval nagyobb, mint az X850, vagy az X850XT és még az X850XT-PE sebessége (540MHz). 8) MOD elött csak 412MHz volt az alap GTO2.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen, még jó, hogy mondtam Neked, mert már el is felejtettem, rosszat meg nem akartam leírni.

 

Az elõbb megnéztem a korlátait: a GPU órajelét 624 MHz-re emelve kezdtek fekete villódzások megjelenni a képen, a memória eközben 685 MHz-ig bírta, ha ez fölé mentem, akkor kilõtte a monitort. Tehát a kártya maxiumum 624/1370MHz-et bír.

 

Ez az érték már magasabb egy 7800GTX alapórajeleinél, de pl. az X1900XTX is hasonló (alacsonyabb GPU, da magasabb RAM) órajelen mûködik. Mondjuk azok legalább efelett is bírják, ennek meg itt a vége. De ha azt nézem, hogy ez nincs 60000 Ft, azok pedig minimum háromszor annyiba kerülnek... :)

 

Egyébként ha valakit érdekelne ilyen kártya, ami garantáltan tuningolható, akkor segítek a beszerzésében!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Köszi! Legalább ott látható, hogy alapból hogyan teljesít. :) Az enyém doboza nem egészen így néz ki, de a kártya elvileg ugyanaz. A Power DVD 6, plusz még egy eredeti játék is járt hozzá, mûanyag tokban. Ezeket ott nem említették meg.

 

@ Chabi:

Nem SE, hanem LE, azaz Limited Edition. :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Csak azért tettem be a cikket mert ott a Special Editionról írnak ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem meg nem. Õk is elírták. Nézd meg, mi szerepel a dobozon és a teljes cikkben. A címe: "Sapphire Radeon X800GTO2 Limited Edition"

 

Üzletekben egyátalán nem látni SE-t.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Most, hogy átbogarásztam a dobozát, mégis észrevettem, hogy rajta van az, hogy Hybrid. Fogalmam sincs, miben különbözik a többitõl, de mégsem ugyanaz a dobozuk.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...