Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DVD olvasó karbantartása

norc
 Share

Recommended Posts

norc

Sziasztok! Érdeklõdni szeretnék a DVD olvasók karbantartásáról? Van Egy Pioneer DVD olvasóm és már régóta alig olvassa a lemezeket, holott a másik LG simán viszi a karcosat is. Esetleg egy optikai fej tisztittás segithet? De a tisztitó lemezekrõl nincs jó véleményem.Helyette ki tud ajánlani valamit? Pl.: Szétszedés, alkoholos Pucolás?

Hate

Hali!

A legegyszerûbb szétszedni, kifújni a port, majd egy ecsettel óvatosan kisöpörni a port, óvatosan a fejnél!!! Majd egy nem szöszölõ eszközzel (én IBM-es tisztítópálcával szoktam) és olyan szerrel ami nem hagy nyomot száradás után latakarítod a lencsét. Alaposabb tisztítás esetén egy tûre rásodrunk egy nagyon kis darab zsebkendõt az elõbb már említett szerbe mártjuk és óvatosan benyúlunk a lencse alá, és szépen kiganyézzuk az alját is. A lényeg a türelem. sose szabad elsietni.

kori

Szétszedés elõtt még firmware frissítés kellene. Bár ha ténylegesen koszos az olvasófej, akkor csak az elõttem leírt alkoholos tisztogatás használ. ;)

norc

Gondoljátok egy frissités is használna? Pionner DVD-120 a tipusa.

zico

Kérdezném a tisztítólemezrõl miért nincs jó vélemény? Most akarok venni, nem érdemes?

norc

Hát én sok helyen olvastam,hogy több kárt csinál mint hasznot. Nem nagyon ajánlották.

zico

Köszi, akkor inkább hagyom.

norc

Hát sajna Firmware-t nem találok a DVD olvasomhoz Így marad a pucolás.

Hate

Azért nem szeretik sokan a tisztítólemezt mert van rá esély, hogy a rajta lévõ kis kefe megrongálja a fejet. Persze nem is kell minden nap tisztogatni, meg nem kell megvenni 2Ft-ért a kínai piacon :)

CDNorbi8

A tisztítólemezen kefe van :?: .... :pislog:

Egerb

Drótkefe! :démonikacaj:

ProFiler

Vagy szivacs.

Ciao.