Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Oracle XE


Greene

Recommended Posts

Greene

Ezt a témát azért nyitottam, hogy azok akik adatbáziskezeléssel szeretnének foglalkozni kapjanak egy jó tippet.

 

Az Oracle ingyen letölthetõvé tette nagy adatbáziskezelõi korlátozott változatát:

 

Oracle XE weboldal

 

Korlátozások:

 

Maximum 4GB-os adatbázis

Maximálisan 1GB memóriát használ

Maximum 1 processzoron fut

 

 

Szerintem kíváló alternatíva, hogy gyakorolni lehessen az SQL-t. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Greene

Oracle promó csomag:

 

KLIKK

 

Nem tudom mi van benne, de egy próbát megér. Az Oracle kifejezetten nagy adatbázisok esetén jó.

Én meg is rendeltem. Majd berakom ide mi volt a csomagban, hátha feléled egy kicsit ez a topic. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
wolfy

Én nagyon sokat használtam és használom az XE-t.

Szerintem kitûnõ választás ha biztos adatbáziskezelõre vágysz.

Sokkal-sokkal jobb mint a MySQL vagy PostgreSQL

Link to comment
Share on other sites

Greene

Azt azért ne felejtsd el, hogy a PG és a MySQL nyílt forrású, és mindemellett ingyenes. ;)

 

Az XE is ingyenes de vannak korlátai. Én az összes SQL alapú relációs adatbáziskezelőt szeretem.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Norb

Üdv!

 

Van egy problémám ezzel az Oracle xe nevû csodával. Nos, létezik egy 'emp' nevû tábla amibõl kell csinálni egy dolgozó táblát, Pl/sql-es részben remekül mûködik a "create table dolgozo as select * from emp", ezenkívül varázslóval is tudok táblát csinálni, de nem ez a feladatom, hanem létre kell hozni egy programot (create => application) ,ennek futtatásakor kijön egy login ablak és ott kell megvizsgálni hogy létezik-e ez a 'dolgozó' tábla és ha nem akkor itt létrehozni, futásidõben. DE, itt a gubanc mert a fent említett parancsot (create table...) sehol nem fogadja el futás idõben. Egyszerúsítve, felhasználó belép login ablakon, közben progi nézi van-e 'dolgozó' tábla, ha van akkor bolgogság uralkodik, ha nincs akkor automatikusan származtat egyet az 'emp' táblából.Ehhez kérem segítségeteket.

 

Csáó

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...