Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangnormalizálás videófilmben


Lalolib

Recommended Posts

Lalolib

Videószerkesztéssel nincs gondom, elég pofás klippeket össze tudok már rakni. Problémám azért akad: van egy filmecske, mely alá többfajta zene, és hangalámondás is tartozik. Sajnos ezek általában nem egy hangerõn szólnak. Az Ulead VideoStudio 9-et használom, ahol van ugyan hangnormalizálás, de az nem sokat ér. Nagyon aprólékos munkával, saját fülre hagyatkozva, lehet javítani a helyzeten, de tud valaki olyan megoldást - lehet önálló zenei program is, hiszen a videófájlból ki tudom menteni önállóan a hangállományt - mellyel egyszerûen tudnám egy hangerõre normalizálni a zenéket?

Link to comment
Share on other sites

Lex

Mentsd ki Wav formátumban és a hangkártyádhoz kapott hangszerkesztõvel állítsd be a hangerõt, majd rakd vissza a klipbe.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Hasonlót próbáltam. Kimentettem wav állományban, majd beolvastam a Nero Wave Editor és az Audio Edit Magic programokba. Ezek vannak meg és mindkettõben van normalizálási funkció, de valahogy mégsem sikerült egy szintre hoznom õket. Valószinûleg rosszul csinálok valamit. Mindegy, majd tovább próbálkozom.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Szerintem ilyen célra a legjobb (még ha fizetõs is), az Adobe Audition. Ez a Cool Edit Pro utódja, és csak szuperlatívuszokban lehet beszélni róla.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Nem azt mondtam, hogy normalizáld, hanem azt, hogy állítsd be a hangerõt. A normalizálás nem fog azonos hangerõre állítani két állományt, mert ritka, hogy állandó hangerõ lenne egy állományban.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Bocsi Lex, biztos bennem van a hiba, de nem nagyon értem, hogy hol és mit kell beállítani a hangerõn.

Link to comment
Share on other sites

Lex

A legtöbb Wav editorban van lehetõség a hangerõt (é: a jelszintet) állítani, így visszahallgathatod, hogy megfelelõ-e, majd ha jó, így mented el mindkét Wav file-t.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Az a problémám ezekkel, hogy a dinamikát is normalizálják, így eléggé rontja az élményt. :(

Link to comment
Share on other sites

Lex

Ezért nem normalizálást mondtam, hanem hangerõt, amit nem csak felfelé lehet állítani. A lényeg, hogy a szinusz ne verje be a fejét, mert torzítani fog. :D

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Magyarán az egész hullámot adott értékkel mozgtaja?

Link to comment
Share on other sites

Lex

Nem. Szorozza. Pl. 1.05-tel, ha 5% hangerõ növekedést akarsz. Tulajdonképp erõsítés. Ha csökkenteni akarod, akkor pl. 0,9-el szorzod.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

OK, köszi. :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

Lex

Szívesen. Általában nem 1,05-öt kell megadni, hanem százalékot. pl. +5%.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Kovács Gyula (MiniDisk)

Nekem egy olyan gondom van, hogy a digitalizált VHS filmek hangja lényegesen rosszabb lett digitalizálás után - a beszéd érthetõségének rovására megy - miközben a zenei részek, és a dinamika megmaradt. (Hanghatások). Megnézetm minden beállítást, amit csak tudtam, de csak nem lett jobb. Bizonyos tartományokban meg enyhén torzít is, bár ez nem feltétlenül észrevehetõ.

 

A TV-bõl közvetlenül felvett anyagok hangjával viszont semmi baj nincs. Létezik, hogy a VHS által leadott hanganyag ennyire "rossz" lenne?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ugye nem alaplapi hangkártyával rögzítetted? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem. A Videoból Scarton keresztül megy a TV kártyába. Van külön hangbemenete. Hauppauge WinTV PVR350.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A probléma oka az mpeg chip jelentõs túlmelegedése volt. A kisméretû hûtõbordácskára szerelt VGA ventillátor megoldotta a túlmelegedés problémáját, így a hang torzulása is megszünt!

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Akkor próbáld ki a saját hangkártyáddal, ne a tunerével ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...