Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Spyware Terminator

nascar
 Share

Recommended Posts

nascar

HardwareOC alapján

Ingyenes és hatékony védelmet nyújtó szoftver kémprogramok (spyware), reklámszoftverek (adware), trójaiak (trojan), billentyûzet-leütést figyelõ alkalmazások (keylogger), valamint úgynevezett hijacker programok ellen.

Valós idejû védelmet nyújt, adatbázisa online frissíthetõ. Folyamatosan ellenõrzi a memóriát és a regisztrációs adatbázist. Háttértárolóinkon gyors, illetve minden részletre kiterjedõ vizsgálatot futtathatunk le rosszindulatú szoftverek után kutatva. A program egyik nagy elõnye, hogy nemcsak a fent felsorolt kártevõk felismerésére és semlegesítésére képes, hanem az Internet Explorerre önkényesen feltelepült eszköztárok eltávolítására is alkalmas.

Aki nem szeretne pénzt költeni, annak alternatíva lehet ez a program. Valós idejû védelem, automatikus frissítés stb., stb...

Kicsit talán az Ad-Aware-re hasonlít kinézetében, de attól még lehet jó!

Próbáljátok ki!

Spyware Terminator

• 10 months later...
Soma01

Ha már itt vagyunk és ennek a proginak is van már saját témája akkor én is kérdeznék egyet vele kapcsolatban!

Mi az, hogy Clam antivirus integrálása? Az egy külön írtó lenne? Mert akkor azt nem kell felraknia mindenkinek, aki csak kém írtónak rakja fel a ST-t! Az annak, jó szvsz. akinek nincs semmilyen vírusírtója sem! Jól látom?

riegel

Sziasztok!

Erre én is kíváncsi lennék mármint ,hogy mi az a Clam antivírus integrálás ? Nálam is kérdezte a telepítés után a program de elsõre nem mertem enedélyezni , mert nem tudtam , hogy mi ez - igaz most sem tudom még - de aztán mégis engedélyezve lett a másodszori kérdezés után .Valamit kiírt a mai frissítés után ezzel kapcsolatban is de nem figyeltem oda és már nem emlékszem rá , hogy mi volt az.

TheSaurus

Nálam is kérdezte telepítéskor, akkor letiltottam, azóta viszont áttértem a Clam-re. Egyelõre tetszik.

riegel

Nekem is tetszik így most . Sót egyre jobban . Eléggé jónak látszik eddig ahogy teszi a dolgát szépen a háttérben.Éppen az elõbb jött valami frisítés is amikor odaléptem a frissítésekhez és ezt rögtön be is töltötte a Clean antivírus adatbázisába .

Unikey

Clam antivírus: Igen ez egy saját vírus írtó a programban! Nem tudom pontosan, hogy mit is tud és hogy mennyivel is jobb a többieknél és azt se hogy mennyire hatékony, mert nem tettem fel a Panda mellé, nehogy rakoncátlankodjanak. :ötlet: Aki feltette, az írjon majd véleményt és egy kis leírást is róla. Köszi! ;)

riegel

Annyit tudok csak mondani erről a Clam antivírusról mivel én sem tudom egészen pontosan mi ez, hogy a nálam fennt lévő avast! 4. 7 Pro-val gond nélkül együtt dolgozik úgy, hogy mind a kettő folyamatosan be van kapcsolva. Viszont az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy legelőször amikor az Avast! elkezdte a mélyszintű víruskeresést az összes fáljban plusz archívumokban (ez azután történt rögtön, hogy fel lett telepítve a ST) a ST állandóan rákérdezett és már nem győztem adni az engedélyezést a fájlok vizsgálatára így fogtam és addig amíg az avast!-om nem végzett a víruskereséssel kikapcsoltam.

Ezek szerint mégis csak lehet valami vírusadatbázisa, mert láthatólag nem szerette a másik víruskereső kutakodását. Fordított estben amikor a SpyWare Teminator dolgozik az ütemezett víruskeresésen (mint most is amikor éppen írom ezt a hozzászólást ) nincs semmi gond. Csak időnként forog az avast! ikonja és ennyi. A mostani frissített verzió: 1.0.0.2400. Nem régen jött és töltődött le. Nálatok is ez van már meg?

Unikey

Nekem ez van:

program versio:1.7.0.918

rendszer leíró:1.0.550.303

riegel

Hali !

Tapasztalatom ugyan még nem sok van errrõl a SpyWare Terminátor programról de kezdek most már egyre joban megbízni benne.Ugyanis tegnap este mielõtt kikapcsoltam volna a gépemet jön ám a figyelmztetés a Terminátortól hogy kémprogram blokkolás történt és karanténba helyezte ! Nosza gyorsan megnéztem és valóban ott volt kipirosítva kettõ darab Cookie amit kémprogramnak minõsített . Mielõtt kitöröltem volna megnéztem az Outpost híres kémprogram figyelõjét is , hogy rátalált-e Õ is valamire ?Semmi ! Nos ennyit a SpyWare Terminátor jó hatásfokáról .Mint már írtam nálam vírusírtónak az avast! 4.7 Pro van fennt és eddig remekül ellátta a feladatát és párhuzamosan ,hiba nélkül jól együtt dolgozik a SP Terminátorral . Persze mind a kettõ be van kapcsolva állandóan azt mondanom sem kell . De azért egy jó tanács , mert én ezt tapasztaltam .Ha elindítok az avast! vírusírtóval egy víruskeresést akkor ajánlatos kikapcsolni arra az idõre ( nálam ez kb. 50 perc és kibírom várni ) a SP Terminátort mert láthatólag nem szereti ha kutatnak az adatbázisában és persze álandóan rákérdezett szinte minden fájlnál , hogy engedélyezze-e az avast! vizsgálatát ? Az Outpost Firewall kémprogram része nem reagált erre a keresésre csak a Terminátoré . Ebbõl gondolom , hogy elég jó adatbázisa lehet és van vírusírtó programja is valóban.Azért majd nézze meg valaki aki tud angolul , hogy mi az a Beta 1.8 a Lean more alatt ha rákattintasz .

Unikey

Riegel!

Hát én csak keveset konyítok az angolhoz. De ami ott van az egy demo. Szerintem angol és nem is teljes.

De lefordíttatom egy online fordítóval:

////////////////////////////////////////////////

Segítség nekünk próba új beta változat of

Spyware Befejezõ. Tanulj meg többet ....

Új tulajdonságok:

Átalakít Valós idejû Védelemnek

Kapcsolat nélküli elérés hírek

Shortcut segíteni

////////////////////////////////////////////////

Oké akkor avaston tudjuk mit kell csinálni. Én kiprobálon Pandán, és valaki probálja ki Nod32-õn és írja le ,hogy ott mit kell csinálni :).

kori

@riegel

Ajánlom figyelmedbe Ezt az oldalt Így ezt elolvasva szükségtelen karanténozni a cookie-t. :ötlet:

riegel

@kori !

Amikor elfogta a Spyware T . azt a kettő darab cookie-t előtte volt egy törlésem az internet beállítások és azon belül a megtekintett webhelyek lapjainál a fájlok és cookiek törlésénél . Mielőtt kikapcsoltam volna kiakartam törölni ezeket minden képpen , hogy másnap üresről induljak és egy ideig ne legyen gondom velük .Muszály volt már törölnöm meg hát el is felejtkeztem róla egy kicsit de az ide kijelölt 50 Mb terület már igen csak tele volt . Nos miután megtörtént ez a törlés ezután kaptam a figyelmeztetést amikor már éppen ki akartam kapcsolni a gépet. Na szóval jó kis programnak látszik egyenlőre . És hát a valós idejű kémprogram figyelés sem egy megvetendő dolog nála.Újból megismétlem amit már az előzőekben is leírtam egyszer, hogy az Outpost Firewall ugyanakkor semmit sem jelzett és semmit nem talált pedig annak is van valós idejű kémprogram figyelése és szinte naponta frissül az is akár többször is !A SpyWare T.saját magától tette be azt a kető cookie-t a kranténba miután észlelte , elfogta majd figyelmeztető üzenetet küldött nekem .Én utána megnéztem és kitöröltem rögtön ahogy kell ,meg hát ezt is ajánlotta fel a program .

Ez a magyarra fordítás pedig elég viccesen hangzik és számomra nem is érthető de hát mindig ez van a szó szerinti forításokkal . Azért köszi , hogy megtetted de ezek után már nem foglalkozom ezzel többet .A cookie-kről elolvastam amit ajánlottál .Köszi

Most nem az avast! dícsérete következik de azt el kell mondanom - habár nem tartozik közvetlenül a témához - , hogy a számítógép bekapcsolása után szépen végig elenőriz mindent azután aktíválja a SpyWare-t és csak utána engedi az Outpostot . Ha mindez megvan csakis akkor kapcsolódik fel az internetre(kipróbáltam közben persze csak a teszt kedvéért a netre való kapcsolódást de nem engedte addig amíg végig nem csinálta a feledatát). Valahogy ez a jó sorrend szerintem de ezt csak azért írom le mert a géppel kapott Norton Internet Security valahogy nem így tette és hiába is próbálkoztam beállítani máshogy . Csak azt sajnálom . hogy azt a nyavalyás NIS 2006-ot nem töröltem le rögtön az első nap ahogy hazahoztam a számítógépet a boltból .Na de annak már szerencsére vége . Használjuk ezt a SPT-t mert biztosan egy jó program ahogy eddig megmutatta a tulajdonságait abból ez derül ki . Ha valaki tapasztal valami érdekeset akkor írjon majd .

Üdv ®

Unikey

Üdv!

Ahogy ígértem leteszteltem a Panda vs Spyware Terminatort eggyütmûködés szempontjából.

Hát elõször is van egy rossz és egy jó hírem. Jóval kezdem!

Panda és a Spyware nem zavazják egymást , semmi problémájuk egymással.

A rossz.

Feltettem a program vírus írtóját és hát szomorú jelenségre bukkantam.

Vizsgálatkor olyan 75%-ék körül be akartam hozni a Total Commandert és egy zip fájnlál lefagyott a gép.

2x-r csinálta ezt és mindig zip fájlnál. Ezután elég érdekes jelenségek tûntek fel. Kék képernyõs lefagyás ezzel a szöveggel: Kernel_Stack_Inpage_Error. Gép lassúlások , lefagyások. Windows indulásnál a betöltõ csík megakad többször is, majd a kék képernyõs scandisc jön be ellenõrizni.

A programot letöröltem , és most teljes hiba ellenõrzést végzek majd teszem fel újra csak a vírus írtója nélkül.

Még ezek után is ajánlom mert vírus írója nélkül is tökéletes.

TheSaurus

Kipróbáltam a ClamWin vírusirtót, de nem tetszik: anno az októberi(?) számban volt egy tûzfalteszt nevû .zip állomány, amit már párszor ki akartam próbálni. Az avast! kicsomagolni se hagyta, azonnal szirénázott, hogy vírusos állomány, nemhogy futtatni. A ClamWin mellett simán kicsomagoltam és még simábban futtattam mindegyiket, csak akkor szólt, mikor Scan üzemmódban ráengedtem a gépre, de ez nekem túl toleráns hozzáállás. Emellett lefoglal valami 20-25 MB memóriát, jó, az avast többet, de többet is véd.

Konkrétan 3 db fertõzött fájlt talált a CW és hatot az avast.

• 2 weeks later...
riegel

Hali !

Nekem már lassan egy hete ez az új 1.8-as verzióm van mert frissítette önmagát a Terminator . Eddig semmi gondom nem volt vele dolgozok rendesen ahogy kell .

• 6 months later...
kori

Átlépett a 2.0.0.187 verzióra. Itt

riegel

Csak egy rövidke kérdés. Nekem a Spyware Terminator 1.9.3.142. van még. Ha letöltöm az újabb verziót a 2.0.0.187-et, akkor ennek az újabb verziónak a telepítése előtt le kell szednem az előző verziót, vagy rátelepíthetem és felülírja a régebbi változatot? Ez már a végleges változat? Mert egy ideig volt ßéta is belőle, de azt nem akartam feltenni.

Köszi.

zvaragabor

Rátelepítheted nyugodtan. Ez már végleges, nem béta.

riegel

Köszönöm.

---------------------------

Közben eddigre már fel is raktam. Egy kis szépséghibája mégis van ennek az új verziónak. Nevezetesen az, hogy félig magyar, félig pedig angol nyelvű lett. Érti ezt valaki? Már nem is tetszik annyira ezzel a kétnyelvűséggel. Nem tudom mi adta ezt a "felemás nyelven program" ötletet a tervezőknek.

gergely86

Szerintem ez csak az új verzió új menüpontjai miatt van. Nem volt még rá idejük lefordítani szeintem. Átvették ami megvolt az 1.9-esbõl, a többi meg nem érdekelte õket egyenlõre. A következõ frissítésben már biztos lefordítják rendesen. Azért én is meglepõdtem amikor elõször megláttam egymás mellett a magyar meg az angol feliratokat. :)

jégmadár

Sziasztok. :)

Segítséget szeretnék kérni, tudniillik akadt egy kis gondom ezzel az amúgy kitűnő progival. Éppen most tettem fel a legújabb, 2.0.0.193-as verziót, mely azonban a lefuttatott teljes vizsgálatnál kémprogramnak vélte az amúgy már hosszabb ideje fentlévő (és mindezidáig semmi galibát nem okozó) Morpheus ingyenes változatomat. Kérdésem a következő: hogyan lehet a nevezett alkalmazást kivétellistára tenni? (A beállításoknál nem találtam ilyen lehetőséget, és - mivel szerintem ártalmatlan - nem kívánom, hogy minden esetben "szóljon" miatta.)

Minden választ előre is köszönök, ha pedig hülyeséget kérdeztem, úgy bocsánat.

jégmadár

A-Tilla

Szia jégmadár!

Én is csak egy alap felhasználó vagyok és nem sokat értek a beállításokhoz, de egyet megpróbálhatsz.

Futtass le egy teljes vizsgálatot és a végén amikor megkapod a vizsgálati jelentést, ott látsz egy párbeszéd ablakot. Abban kattints a Biztonságos SW fülre és nézd meg,hogy ott van-e ez a Morpheus vagy mi, ami gondot okoz Nálad. Ha ott van akkor megállt a tudományom, de ha nincs ott akkor kattints az Ismeretlen SW fülre. Lehet, hogy ott van. Ha igen, akkor tedd be mellé a pipadobozba a pipát (jelöld ki) és alul kattints az Áthelyezés-re. Itt a legördülő menűben kattints rá a zöld színnel jelzett Safe SW-re így ezzel már át is tetted a Biztonságos SW-k közé. Talán ezek után már nem fog reklamálni többet a Terminátor. Más ötletem nincs.

Sok sikert hozzá.

jégmadár

Szia, A-Tilla!

Köszönöm a tanácsodat, megfogadtam, és bevált. Valóban nem reklamál már érte. (Amúgy a vizsgálat végén a "fenyegetések" között tüntette fel, onnan tettem át a "biztonságosak" közé.)

jégmadár