Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nokia 6230 és az e-mail


ToM2oo4

Recommended Posts

ToM2oo4

Üdv!

 

Az lenne a kérdésem, hogy valaki próbált már Nokia 6230-on e-mailt küldeni és fogadni a beépített e-mail klienssel? Mert nekem sehogy sem sikerült még. A chello-s fiókomat próbáltam elérni, de kapcsolódás után nem csinál semmit sem. Meg megpróbáltam egy Mail4ME nevû javás klienst is, de az is kb. ugyanennyit csinál. Tud valaki esetleg megdoldást vagy egy mûködõképes klienst?

 

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Az e-mail szolgáltatód POP3 szerverét kell beállítani, + felhasználóinév-jelszó páros fogadáshoz, és a telefonszolgáltatód SMTO szerver cím elérhetõséggel, hogy küldeni tudj. Ha nincs elõfizetve mobilposta, vagy hogy hívják, akkor elviekben fogadni még tudsz.

Link to comment
Share on other sites

ToM2oo4

Csak az a baj, hogy már beállítgattam a POP fiókot, meg az SMTP-re is beállítottam a chello-s szervert, de nem mûködik, mert megfagy. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

SMTP-re minek állítasz Chello-s szervert, ha nem õk a telefonszolgáltatód, és nem tõlük fizetted elõ a telefonos e-mail szolgáltatást?

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Egy gond van a Nokia 6230 e-mail kliensével.

Hogy csak az adott szolgáltató e-mail szolgáltatásával hajlandó együttmûködni.

Nekem elhiheted. T-mobilos vagyok, és amikor 6230-telómat használom, akkor csak a t-email-es postafiókomat tudja kezelni. ;)

Nem is fog máshogy mûködni.

Link to comment
Share on other sites

ToM2oo4

És valami java kliens nincs? Persze ami lehetõleg ingyenes, mert néztem párat neten, de azokhoz vagy regisztálni kell pénzért vagy csak demo változatok. :(

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Nem tudom, nem foglalkoztam vele. Valahol biztos találsz. Ajánlom figyelmedbe a google keresõt. ;)

Amúgy ez a beépített kliens is java alapú.

 

u.i.: Ha esetleg találsz, belinkelhetnéd, érdekelne.

Link to comment
Share on other sites

ToM2oo4

De végülis a szolgáltatónak nem mindegy, hogy a GPRS-en milyen adatot forgalmazok? Legyen az egy wap oldal vagy egy e-mail...

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Egy gond van a Nokia 6230 e-mail kliensével.

Hogy csak az adott szolgáltató e-mail szolgáltatásával hajlandó együttmûködni.

Nekem elhiheted. T-mobilos vagyok, és amikor 6230-telómat használom, akkor csak a t-email-es postafiókomat tudja kezelni. ;)

Nem is fog máshogy mûködni.

Nem T-mobilos vagyok, sógorom sem, és mindegyik e-mail címünkkel mûködik. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ToM2oo4

Nah, ennyit a magentás szolgáltatóról. :dühös: Nem baj,a zért holnap megkérdezek egy illetékest, hogy neki mi a véleménye errõl, aztán kiderül, h mi is van valójában.

 

---

 

nah, találtam egy klienst, ami úgy tûnik, hogy részben mûködik. Azért csak részben, mert csak lekérdezni lehet vele a leveleket, de írni már nem, ráadásul csak 5 napig használható demo. De ebbõl legalább lehet tudni, hogy mûködne valahogy az e-mailezés. Amúgy a program neve mMail.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

@Shia-ko

A t-mobileos és a pannonos telefonom is csak a szolgáltató e-mailjét volt hajlandó kezelni. Bár a utóbbi az mobitrendes, lehet, hogy azért?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Passz. Nekünk a pannonos kezeli az összeset.

Link to comment
Share on other sites

ToM2oo4

Nos, találtam egy megoldást, amivel le lehet kérni az új leveleket. A t-zones-on lehet ezt haszálni, ugyanúgy, mint a wap sms-t, csak ez épp e-mail. Ott lehet megadni a pop3 postafiókhoz a címet , nevet és jelszót. De sajna a leveleket csak elolvasni lehet, de válaszolni csak akkor lehet rájuk, ha van t-email-es postafiókunk.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Jocibácsi

Segítségeteket Kérem 6230i telefont szeretnék összekötni Bluetooth -on a PC-vel ami valójában a telefonnal mûködik is de Internet elérést (T-email.hu) nem tudom sehogy összehozni . Szeretném legalább E-mail küldésre-fogadásra használni.Érvényes felhasználó nevem és jelszavam van. Op. rendszerem WindowsXP.

Elõre is Köszönöm. Üdv.Jocibácsi

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
bandos

Sziasztok, nem szoktam topicban írni, de ez most kibuggyant belõlem..

 

Email, RSS, java programokat (gmail. morange) próbáltam telepíteni 6230i-re (igen hasznos lenne), azonban a sikeres telepítést követõen egyfolytában azt a hibaüzenetet kapom, hogy fizessek elõ a GRPS-re, amire egyébként WAP GPRS megnevezéssel már a T-Mobilnál elõfizettem (ja és a WAP tökéletesen mûködik) . Szóval elõször a T-mobile-nál érdeklõdtem sikertelenül (megoldás javaslat tipikus: rendeljek egy drágább Netes csomagot), haha.. Ezrét a Nokia-hoz fordultam, gyanakodva, ahol azt az infót kaptam hogy a access point hibas a gmailben, mert ezek a "gmailes fiúk ám jók de nem eléggé... " .A hiba valós oka számomra ismeretlen, de egy internetes topik alapján állitólag a baj az hogy a java applikációk nem tudják használni a GPRS-t a 6230 gyári szoftverhibája miatt. Visszamentem hát a Nokiához, ahol azt mondták, hogy ez nevetséges "a 6230i az egyik legsikeresebb Nokia tökély. Minden idõk legjobb telefonja stb. blabla... " Szóval kipróbáltam a dolgot egy nokia 6130-os, ahol tökéletesen mûködik.

 

Szerintetek egyszerûen lehet hogy csak szarul van beállítva a telefon és a Nokia csávók, T-mobile csávok a tökhülyék?? Tud valaki megoldást? Vagy tényleg a Nokia "minden idpk legjobb telefonja" ilyen "apró" hibát tartalmazna? Tud valaki megoldást?

 

Elõre is kösz....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Athosx

Sziasztok!

 

Nekem 3éve van 6230i telefonom. Nagyon drága volt, örültem neki anno. Végülis eddig megbízható volt. Valójában tényleg jólsikerült egy telcsi, de azért izomból hozzávágnám egy illetékeshez(nokia). Függetlenkártyásan vettem. Azt raktam bele egy T-mobilos karit. Aztán még be kellett lõni a gprs és egyéb beállításokat, amit egy T-mobilos,pannonos, vodás telefonba alapból belenyomnak. Ezt a nokia.hu oldaláróól könnyen meglehet tenni, kb 5 perc alatt megküldik az összes beállítást ami kellhet, de mikor ezt még nem tudtam, bevittem a t-mobilhoz, hogy segítsenek már, a faszikám fél órát bütykölte, mert hogy más a szoftvere az enyémnek, mint a t-mobilos telcsinek. A telepített javas alkalmazások nekem se használják a gprst, vagyis úgy csinál mintha menne, kirakja az ikonját, de semmi több. Külföldi forumokon is olvasgattam, sokan panaszkodtak ez miatt. Persze arról infót sehol nem találni, hogy egy szoftverfrissítés megoldaná-e ezt a problémát. Meg miért nem tudnak kidobni egy letölthetõ sw-t hozzá, amit kábellel feltudok dobni? Ha legközelebb veszek telefont elötte körbekérdezek mindkit, hogy melyik mit tud valójában, mert amit a leírásában megadnak azt nem lehet komolyan venni. Én a sis-es telcsikre esküszöm, többet tudnak, és némelyiket már telefonos hálózatban tudják ingyen frissíteni.

Ennyit errõl. De most már így van minden mûszaki cikkel. Mielött megveszed utána kell járni, hogy van e hozzá firmwire vagy valami lehetõség. Lassan már a mosógéphez is kell ilyen. :dühös:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
h.arpad

Hasonló cipõben evezek egy frissen beszerzett Nokia 6070-essel (azért gondolom nem kell ennek a típusnak is új topicot nyitni). A POP3-as fiókomba a tárhely-szolgáltatómnál be tudok jelentkezni, de õk sajnos nem biztosítanak SMTP-t. Ezért aztán a szolgáltatóét kellett beírnom. Be is írtam egy smtp.pannongsm.hu címet (ezt a neten találtam). Megjelenik egy "Csatlakozás" szöveg és egy folyamatjelzõ ikon, de nem történik semmi. Fél percnyi várakozás után már csak megszakítottam...

 

Szóval, attól kérdezem, aki Pannonos: mi az SMTP-szerver címe és milyen felhasználónév/jelszó kell hozzá? Utóbbiakkal az a gondom, hogy az E-mail Studio (volt Mobilposta) sem ad SMTP-szolgáltatást, a szolgáltató SMTP-címét kell megadni. Igen ám, csak ebben az esetben az maga a Pannon... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

totya7

A pannon smtp-szerverét jól adtad meg,az smtp.pannongsm.hu.Milyen mailfiókod van?

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Nem, nem az volt a baj, kösz, hogy megpróbáltál segíteni. Átállítottam a portszámot, és most, hogy a 25-ösre tettem vissza, minden rendben megy. ;) A mailfiókomat a W3Host üzemelteti, akiknél a tárhelyem is van.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...