Jump to content
GSForum - Segélyvonal

WAV --> MP3


VINIKOR

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Itt most elsõsorban PC-rõl beszéltünk, és ott vannak TB-ot, az esetek többségében. A többi adathordozónál már jogos a pár száz mega is.

 

És egy kis helyreigazítás: aranyból nem készítenek kábelt, mert nem jó a vezetõképessége. Helyette színtiszta rézkábelt használnak, a csatlakozók pedig 24 karátos aranyból készülnek, mivel az arany nem oxidálódik. Egyébként a sima tescos kábel és a minõségi réz + 24k arany csatlakozójú kábel között én is hallok különbséget. Az utóbbi nem zajosodik annyira, illetve nem törik el cipelés közben. :) De ez a kábel vastagságából is adódik, meg a gumi szigetelés is sokat számít.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Az igaz ,hogy egy asztali pc-n fillérekbe kerül már egy akár TB-os winyó, de azért egy hordozható lejátszó pláne, az olcsóbbik fajtából még mindig csak GB-ban mérhetõ. Meg ugye ha a kocsiban csak CD lejátszó van ,ami kezel MP3-at ott is kötött a 700 megás határ. Meg ugye én inkább rakok a 2 GB-os lejátszómra több zenéz mp3-ban, minthogy telerakjam FLAC-okkal, ennyi erõvel Wavokat is rakhatnék rá.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
És egy kis helyreigazítás: aranyból nem készítenek kábelt, mert nem jó a vezetőképessége.

Létezik olyan kábel, ahol maga a vezető is valamilyen aranyötvözet. Az más kérdés, hogy ezek nem annyira elterjedtek, és milliós nagyságrendben vannak.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A Linn hangfalkábelében van nagyon minimális arányban, de ez elhanyagolható. Az ára már közel sem: 1 millió forint métere. Igaz ez 4 eres, középen elvágható, tehát nem 1db, hanem 1 pár hangfalhoz van.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Igen, ezek ilyen árban vannak. Van, aki ezt is meghallja, vagy legalábbis azt állítja.

Link to comment
Share on other sites

AtriumCarceri

Nem számítottam rá h ennyien ilyen segítõkészek lesztek Köszi!Szóval épp ezért variálok a formátumokkal mert egy haladó stereo erõsítõvel,tûrhetõ hangfalakkal és a lehetõ legkisebb veszteség érdekében nagyon rövid duplán árnyékolt ezüstös kábelekkel fogom hallgatni egy profi Philips CD játszóról a metal és death ambient zenéimet.Aki ismeri tudja h Mindkét élõ zene,itt nem Mindegy.Az erõsítõn hallom h szinte teljesen zajtalan egy 4e FT-os dimarson DVD lejátsdzóval amit eleve nem zenehallgatásra terveztek.Hallani h sokkal többre képes a rendszer ezért vettem hozzá egy tisztességes lejátszót is.

Sok mindent nem találok meg FLAC ben sajnos azokat kénytelen vok mp3-ból wav-ra.Amit meg igen arra nagyon kiv. leszek!!!!!!!Egy CDre fogok tenni Mindkét konvertálásból.Köszi és ha van még tapasztalat,írjatok

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Küldtem PM-et ezzel kapcsolatban. ;)

 

Egyébként milyen Philips lejátszót sikerült szerezned? Sima TDA-sat, vagy Burr-Brown féle DAC-al szereltet?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Maradjunk annyiban, hogy az ezüst kábel a csúcs, az arany csatlakozónak meg nem csak az a lényege, hogy nem oxidálódik, hanem hogy a fémek közül ennek a legalacsonyabb a kontakt ellenállása.

Link to comment
Share on other sites

AtriumCarceri

TDA1541A0 a DAC.A másik amit írtál nem tudom milyen.Nem azon a DAC-on van korona???Olyat nem tudtam beszerezni.De van egy Kenwood DP5050 is .:7kg és állati szépen szól õ is.Sõt!szerintem Mindkét megtartom.Az erõsítõm meg Dual CV5670

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A Kenwoodban egy SAA 7350-es DAC van, amit a Philips gyártot. Ez egy 20 bites DAC, a régi Marantzok is ezt használták.

A TDA1541A0 meg a Phillips első DAC-ja, amit alkalmaztak is. Ez a 1540-es átépített változata, ugyanis az csak 14 bitet tudott, de a CD szabvány végül is 16 bites lett. Sokan dicsérik a hangját, az oversampling miatt (így oldották meg a +2 bit kezelését).

Mindkét DAC HiFi felsőkategóriába tartozik. A Burr-Brown DAC-ok már a High-End Audiot képviselik. Nekem egy Akai CD69-esem van, ebben Burr-Brown DAC van. Pár éve van nálam egy átépített NAD 502-es is, ebben is már Burr-Brown DAC van. Egyébként a legtöbb használt NAD 502-es át van építve, mert csak az IC-t kell kicserélni, az össze működési paraméter megegyezik a két DAC-nál, csak a Burr-Brownnak szebb a hangja. :) A Dual CV5670 meg már egy egész jó erősítő. Ennél a rendszernél már csak a hangfal a kérdéses, egyébként hallható a különbség MP3 és lossless között. Főleg, ha hallgatsz szimfonikus metált is, akkor azonnal kijön a különbség.

 

Az emberek 99%-nak bőven megfelel az mp3 a maradék 1% meg vájtfülű, nekik már a CD sem elég jó, mondván infók vesznek el a digitális hangrögzítés miatt, csak a magnó meg a bakelit (inkább az utóbbi).
A magnó még az MP3-nál is rosszabb, mivel a szalagsebességből fakadóan kicsi az átviteli tartomány (~15kHz), szemben a CDDA 22,1kHz-ével. Szalag technológia csakis stúdió magnóval érvényesül, de ilyent beszerezni nem egyszerű dolog, a hozzávaló szalagról meg nem is beszélve.
Link to comment
Share on other sites

Adani

Vannak páran, akik a kazettára esküsznek, igaz nem a kínai piacon 1000ft-ért vett magnóval, hanem valami profi fénykorában akár milliókat is érõ magnódeckekkel, meg profi kazettákkal, nem Agfa, Polimer meg hasonlók. Ez itt pl. egy elég profi masina,és amiben egyedülálló az a korabeli oda-vissza lejátszás megoldása, mechanikusan magát a kazettát fordítja meg.

 

Késõbb persze már találtak jobb megoldást erre, ahol csak magnófejet kell megfordítani és a lejátszás irányát. Ill. 4 magos magnófej, ahol csak a lejátszás irányát kell változtatni. Annyi biztos ,hogy pl. kazetta digitalizáláshoz egy sima magnó nem az igazi pláne régi akár 20 éves kazettákra, ezt én is tapasztaltam. De egy Vaterán használtan megvett magnódeck már simán, jó minõségben digitalizál, az alapzajt a Dolby rendszer kiszûri, nincs torzítás. Vannak profibbak is, amik még többet tudnak, a magnózás hõskorában ezekre sokan vágyakoztak, de kevesek engedhetté kmeg maguknak ,hogy sok szá ezret kiadjanak érte, fullos magnódeck, ami mindkét oldalt tud oda-vissza lejátszani és felvenni, automata számugrás, távirányító, a jobbak gyorsmásolás úgy, hogy egyszerre mindkét kazettaoldalt, mert 4 magos fejük volt stb.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ahhoz hogy 15kHz-nél nagyobb frekvenciát át tudj engedni a kazettán, ahhoz gyorsítani kell a szalag sebességén. Az tény, hogy nagyon sok múlik a decken is, hogy hogyan szól (jó pár decket hallgattam már), viszont nem véletlen, hogy a stúdió magnók sokkal nagyobb sebességgel forgatták az orsót, és hogy a szalag vastagsága is többszöröse a sima kazettáéhoz képest. Vannak nagyon jó szalagos megoldások, de nem otthoni használatra szánták õket.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Az biztos, hiszen képrögzítésnél is az otthoni használatra a VHS terjedt el, azért, mert olcsó volt. Profibb helyeken meg Betamax szalagra dolgoztak, drágább volt, de sokkal jobb minõség.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ehh, fiatalok vagytok, mint a fene.

az alapzajt a Dolby rendszer kiszûri

Nem, nem szûri ki.

A kazettás deckekben használt Dolby B majd C (volt ám HighCom is, csak nem terjedt el) szalagzajcsökkentõ elektronika kétlépéses üzemmódban hatásos.

A mûködés elve - leegyszerûsítve - a következõ:

- felvételkor a magas tartományt (igazából egy adott karakterisztikának megfelelõen egy sávot) kiemeljük, mielõtt rögzítjük a szalagra.

- a szalagon most a módosított jel + szalagzaj van

- lejátszáskor fordított karakterisztikára állítjuk az elektronikát

Mivel a szalagzajnak megfelelõ tartomány került kiemelésre, ezért a lejátszáskor a visszafodított karakterisztika miatt az értelmes jel visszakerül az eredeti jelszintjére, míg a szalagzaj értelem szerûen lecsökken, hiszen az nem volt kiemelve.

Ha egy nem Dolby-val rögzített felvételt Dolby-val játszol le, akkor nem csak a zajt hanem a felvételt is korrigálod, ami nem lehet cél.

A különbözõ rendszerek (B és C) között csupán a karakterisztikában volt különbség.

 

Ez pont olyan egyébként, mint a bakelit lemelezknél az RIAA korrektor.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Yesss. És aki a kazettás magnónál is a hifis vájtfül irányába próbált terjeszkedni a lehetőségeken, az ennek szalagzajra való kedvező hatása ellenére nem használta a Dolbyt, különösen a Dolby C-t.

Ahogyan inkább elviselték a gyémánttű okozta különféle zajokat a barázdában, mint hogy a csendes, de más szempontból kevésbé jól szóló CD-t halgassák. Az első időkben biztosan.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Saját tapasztalat az régi kazettáknál (1990-ben kiadott eredeti mûsoros kazetta digizése közben pl.), hogy Dolby B a legjobb. Ha nagyon gyenge a felvétel akkor megy rá a C, az az erõsebb. Általában Dolby B-vel játszom le és rögzítem Audacity-vel. Abbna is van ugyan zajszûrõ opció, de sosem használtam, és a sima magnóhoz képest nagyon jó minõségben tudok a deckrõl lejátszva rögzíteni, úgy is ,hogy sima RCA kábellel kötöttem rá a hangkártya Line-in bemenetére. Gondolom a legtöbb mûsoros kazi Dolby B-vel rögzült.

 

De ha itt vannak ekkora tudósok, akkor arról mit tudtok mondani, hogy a 3 fejes magnódeck jobb minõséget ad mint a standard kettõ? Tudtommal a kétfejesnél ugyebár, törlõfej és egy kombinált, ami vagy felvesz vagy lejátszik. A 3 fejesnél meg van külön felvevõ és lejátszó. De azon kívül, hogy rögtön a felvett hangot tudod visszahallgatni (monitor mód), van bármi elõnye? Mert szerintem semmi. Azt is állítják egyesek, hogy az oda-vissza játszás sem jó vagyis a legegyszerûbb fejforgatós mechanika nem, mert elállítja a fejet, ha nem pont 180 fokban ugyanoda forog vissza. Ezért inkább a drágább 4 magos fejes megoldást, ahol nem mozog a fej.

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A három fejes megoldás mindenképpen jobb, mint a kombinált fej. Gondolj bele, jó az, ha mikrofonnak használod a fejhallgatódat - mert annak is lehet - vagy inkább veszel igazi mikrofont?

 

Ami a forgófejet illeti én szkeptikus vagyok. A fejeket nem véletlenül lehet pozícionálni, mégpedig elég precíz módon. A fejeknek rögzítve kell maradniuk, mindenfajta mozgás tilos. Ez persze az én magánjellegû véleményem, de szerintem sokan osztják ezt az álláspontot.

Ahogy azt is, hogy kazettával nem lehet valódi HiFi hangzást elérni, egyszerûen a mágnescsík vastagsága és a szomszédos sávok közelsége, a gyenge és nyúlásra hajlamos hordozóanyag, valamint a 4 cm/s sebesség miatt.

Ha igazán jó felvételt akar az ember készíteni mágnesszalagra, akkor 19 cm/s-os egyirányú félsávos rögzítésnél kezdõdik a történet.

Link to comment
Share on other sites

payskin
AtriumCarceri, találós kérdés: mi az, amit mindenki másképp ír a hozzászólásokban, mint te, és tudnád-e te is másképp írni? Rendkívül boldoggá tennél. :igen:
Link to comment
Share on other sites

AtriumCarceri

MI is az?

Link to comment
Share on other sites

payskin
Esetleg, harászánsz2percet, könnyenrájössz, csakhasonlítsdösszeazegyikhozzászólásodataválasszal. Azonnallátszik.
Link to comment
Share on other sites

KGigi
De õszintén szólva a TB-ok korszakában nem értem azt, aki mp3-ba vesz át egy CD-t.

Nincsenek mindenhol TB-ok. Én pl. a nyáron örültem, hogy a könyvek és filmek feltöltése után maradt 200 mega szabad hely az e-book olvasómon, és ide bizony elfért még 30-40 mp3.

Világos, de itt most átvételrõl beszéltem. Jobb minõségû anyagból mindig lehet rosszabbat csinálni, ha úgy hozza a szükség.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Igen, pontosan ezért nem értettem azt, amit írtál. (Mert ugye te azt írtad, hogy nem érted azt, aki mp3-ba vesz át egy CD-t. Miért ne lehetne rosszabb minõségbe – pl. mp3-ba – átvenni egy CD-t, ha úgy hozza a szükség?)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mert nem a CD-t veszem át többször, hanem egyszer átveszem jó minõségben, aztán ha kell, csinálok belõle mp3-at.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ha van egy CD-m, amit valamilyen lejátszóeszközre át akarok venni mp3-ba, de a gépemen nem akarom tárolni (tehát elég az, hogy megvan a CD-n), akkor miért ne vehetném át egybõl mp3-ba? Nem írtad, hogy csak a winyóra való átvételre gondolsz. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Sajnálom, nekem evidens, hogy mindenem legalább két példányban megvan. A CD-t nem számítom annak, rossz tapasztalataim vannak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...