Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Írási módok...


CDNorbi8

Recommended Posts

CDNorbi8

Helló!

Hallottam különbözõ írási módokról, és azt szeretném megtudni, melyiknek mi az elõnye és hátrány. Elég egy kis összefoglaló, és akkor utána jöhetne a pipa....

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Adani

Pontosan mire gondolsz?

 

DAO/TAO mód közötti különbség?

 

Dióhéjban:

 

TAO: Track at Once, vagyis Sáv egymenetben. Mikor megírt egy sávot kialszik a lézer egy pillanatra így sávonként lesz 2mp szünet. Audio CD-t szokás így írni, de lehet adatlemezt is.

 

DAO: Disc At Once, Lemez egymenetben, itt már nem alszik ki a lézer ezért ha nincs beállítva nem lesz szünet a felírt adatok között ( trackek vagy sessionok). Audio Cd-knél mixlemezek írásánál lehet rá szükség, mert a 2mp-es szünet a trackek között megtörheti a zenét. Adatlemezeket meg célszerû így írni, már csak azért is, mert a túlírás is csak DAO módban lehetséges.

 

Aztán van még a RAW írás, meg a különbözõ Cd formátumok, de ebbe msot nem mennék bele, mert egyrészt kisregényt lehet róla írni másrészt meg nekem is utána kell nézni.

Link to comment
Share on other sites

CDNorbi8

Ez a lemez megírásásnak "biztonságán" nem változtat, hogy melyikkel írom meg? Mert most van jónéhány 8x-os TDK-m, amit meg lehet írni 16x-sal is

Link to comment
Share on other sites

Adani

Az kizárt. A Nero nem engedi gyorsabban írni, mint amennyivel lehet. Lehet, hogy 16X-ost ír ki, de valójában 8X.osan írja. Egyébként meg ha leméred sminimális különbség van a 24X-es és az 52-es írás között is, egy idõ után, már nem lehet gyorsítani. Egyébként 8x-os tempóvel sem tart tovább 10 percnél az írás. Az írás biztosnságán nem változtat, hogy mivel írod. Ha elrontja a lemezt az író elrontja, ez ellen nem lehet semmit tenni. De 40 ft-os cd árnál ebbõl ne csinálj problémát. Én még írtam CD-t 1998-ban win98-as op.rendszeren p1-es géppel, 4X-esen úgy, hogy az írás ideje alatt puskával kellett a gép közelébõl elkergetni mindenkit, nehogy leterhelje a gépet valami ( az is elég lehetett ha beindul a képernyõkímélõ, vagy akár a pasziánsz), és közben imádkozni, nehogy épp most akarjon lefagyni a win98.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Mert most van jónéhány 8x-os TDK-m, amit meg lehet írni 16x-sal is

Ez azért egyátalán nem ajánlatos! :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Adani, szerintem ha csak butaságot tudsz írni, akkor kár a gépelésért, félrevezetni jószándékkal sem helyes dolog. Miért ne lehetne egyes 8x-os lemezeket akár 12x-esen vagy 16x-osan megírni, hiszen ha az író firmware adatbázisa a kérdéses lemezhez valóban tartalmaz olyan írási sebességet, akkor ez simán elõfordulhat egyes 8x-os lemezek esetén. Persze az írási sebesség és a minõség összefüggésérõl lehetne jókat értekezni, van is erre egy külön topik...

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ha te mondod biztos úgy van, elvégre te mégis ezzel foglalkozol. Én eddig azt tapasztaltam, hogy nem engedi gyorsabban írni. De akkor ezek szerint csak nekem van ilyen finnyás íróm. De szerinted megéri gyorsabban írni, ha engedi? Nem fog nagyobb eséllyel söralátétet gyártani a lemezbõl?

 

Azért mentségemre legyen mondva, nem szándékosan írtam hülyeséget, egyszerûen csak leírtam a saját tapasztalatomat.

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Hát azért írtam, hogy erre van egy külön topik, ahol az írási sebességrõl, a minõségrõl, ezek összefüggésérõl beszélgetünk....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
myke01

Üdv mindenkinek!

 

A kérdésem a következõ:

A Nero Burning Rom felkínál háromféle írási módot "CD/DVD kép lemezre mentése" feladatnál (pl.:Hiren's Boot CD kiírása).

Melyiket kell választani ? Vagy ez teljesen mindegy?

 

Én általában úgy szoktam írni vele CD képet ,ahogy alapból felkínálja:Sáv-egymenetben /TAO

 

A másik két lehetõség :

-Lemez-egymenetben /DAO

-Lemez-egymenetben/ DAO/96

 

Melyikkel a három közül ?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

CD/DVD kép lemezre mentése

Link to comment
Share on other sites

myke01

Eddig OK ! Eddig megvolt , de melyikkel a három írási mód közül ,amit felkínál ?

 

1. Sáv-egymenetben /TAO

2. Lemez-egymenetben /DAO

3. Lemez-egymenetben/ DAO/96

 

?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

2. Lemez-egymenetben /DAO

Link to comment
Share on other sites

myke01

Köszönöm válaszod ! :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...