Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nincs hang


r-chee

Recommended Posts

jpsp

Sziasztok! Feltelepitettem a Vista Home Premiumot és az a problémám, hogy bár telepitett a Vista drivert a hangkártyához, az nem mûködik ahogy kellene. 5.1-es rendszerrõl van szó, ebbõl kettõ darab hagszórót tud megszólaltatni. Rendszerhagok vannak, és ha pl a neten nézek valamilyen flash videót, akkor is van hang. A media player és a media center viszont egy kukkot sem ad ki magából, teljesen néma. A hangkártya eredeti driverét a Vista elutasítja, csak XP-vel mûködik. Sejtem, a megoldás egy új hangkártya lesz, de hátha van valami egyéb ötlet is. Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Bizony elõfordul, hogy egy hangkártyához külön van XP-re és Vistára a driver. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

SzAdry

Köszönöm a segítséget Fujitsu, remélem én is látni fogom a fényt az alagút végén!

Link to comment
Share on other sites

bandras0226

Szevasztok! Új házba költöztettem a rendszert, új táppal/Corsair VX550, azóta nincs hang. Elõtte minden mûködött. Asrock 939NF4G-SATA2 alaplap valami Realtek ac97 cuccal. Újra húztam az XP-t, feltettem az alaplapi cuccokat utána a videokari cuccát. Hang 0 :( .Teljes tanácstalanság. :Sír: SEGÍTSÉG! :( Elõre is köszi!

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

Alex99

Lehet, hogy a Realtek ac97 cuccnak kellene driver, A google-ben nézz szét, van több is.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Az alaplapon bekötötted az elõlapi hangcuccokat? Ha igen, és a windows fölismeri a hangkártyát, akkor azzal lesz a gond. Valamit nem jól kötöttél.

Link to comment
Share on other sites

bandras0226

Ffront panel audio header/audio 1/. Arra kötöttem az AC97 feliratú csatit. Nem oda kellett volna?

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ezt így nem tudom megmondani. Tudni kéne a lábak kiosztását. Szerintem húzd le, és nézd meg, hogy úgy mûködik-e.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Gkatalin

Helló,

 

Van egy 2 napos fujitsu siemens laptopom XP-vel. Nem tudom beállítani a hangot, vezérlõpult azt írja, hogy nincs hangeszköz. Próbáltam a sárga kérdõjeleket frissíteni, de nem sikerült.

Kérem, ha valaki tud segítsen!

 

Elõre is köszi!

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mi a notebook pontos típusa (milyen hangkártya van benne)? Drivert kell hozzá letölteni, telepíteni.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Amit kaptál hozzá drivers and utility cdt, azt használd is ám. :)

Azon rajta lesz a hang drivere. Sõt minden más is.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Pedig annyiszor leírtuk már. :hááát:

A mellékelt Drivers & Utilities DVD-n Windows-frissítésként van rajta a hangkártya illesztõje. Azt kell felvarázsolni a gépedre. ;)

Link to comment
Share on other sites

Gkatalin

A mellékelt dvd nem windows, a Linux biztos nagyon jó, de nem tudom használni . . . :nem:

 

windows alatt miért nem mûködik?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Szóval ez a baj. Linuxot adtak, tehát biztos nem kaptál Windows-os drivereket sem.

Akkor írd le a laptop pontos nevét, meg a rajta lévő op. rendszer nevét is, és megnézzük, hogy van-e hozzá driver.

Link to comment
Share on other sites

Gkatalin

Fujitsu siemens amilo 1705

op. rendsz: xp

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

SP2-es az XP? Li 1705? Nem csalódtam a Fujitsu Siemensben. :D A hivatalos oldalon csak Vista driverek vannak. :D

Na de kikerestem én neked az XP-seket. Íme: Katt

Link to comment
Share on other sites

Gkatalin

Nagyon nagyon köszönöm, megszólalt, és még a vezeték nélküli hálózat is okés!

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

kiwipapi

Sziasztok!

Nekem is a problémám az, hogy nincs hangom, Asus a9t 5016 gépemen. Elszállt a gép 2003 xp visszatelepítés után nincs hang, sárga kérdõjel az eszközöknél, és a másik hogy a billentyûk is összekavarodtak. Csak az fn gomb lenyomásával lehet írni különben csak számokat ad, segítségeteket elõre is köszi.

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

Alex99

Az 1. problémára hang driver kell. A mellékelt cd-n megtalálod. Vagy itt: Katt

A másodikra kapcsold ki a num lockot. Nyomd meg, ha pont úgy nem, akkor Fn+ num lock.

Link to comment
Share on other sites

kiwipapi

Köszönöm Alex99

A billentyűk helyre álltak, az igazság az nem vagyok egy nagy mágus és nem igazán tudom mit csináljak azon az oldalon. Ciki!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Megnyitod, aztán középen Select product - notebook, - select series - A9, select model - A9T. Ez a tied. Az utána bejövő oldalon a bal oldali sávban A9T Download alatt lesznek a driverek, és neked az audio kell.

Link to comment
Share on other sites

kiwipapi

Köszönöm

Most már sikerült elindítottam a töltést, kicsit hosszadalmas de bízom benne hogy jó lesz.

Még egyszer köszönöm szépen a segítséget.

 

Alex 99 Ász vagy.

Nagyon szépen köszönöm megszólalt a gépem.

Köszi,köszi!

Link to comment
Share on other sites

kiwipapi

Örök hálám Alex 99 minden helyre állt, és tökéletesen mûszik.

Nagy segítség volt mert külföldön tartozkodom és ezzel tartom a kapcsolatot az otthoniakkal,

még 1x köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

nagy04

Lenne egy kérdésem:

Miért van az, hogy amikor játszok (de csak amikor játszok) a hangkártya gondol egyet, és nem lesz hang, majd 5-10 perc múlva visszajön.

A hangkártyám típusa: C-media wawe

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Frissítsd a drivereket. Például a hang lehet, hogy sérült. Driver Magician-el.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...