Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem mûködik néhány billentyûm


granagi

Recommended Posts

granagi

Nem tudok nagy betût, dupla vé-t, ékezetet, de ezen felül még 3 billentyût. Kérlek találjatok megoldást! Köszönettel: gigi

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem megsérülhetett a billentyûzeted belvilága.

Cseréld ki.

Link to comment
Share on other sites

tb007

Próbáltad másik gépen már?

Ha csak a Tiéden van gond, akkor kiszûrve a billentyûzet hibája, más okozza.

Pl. valamilyen programnak azok forró billentyûi, amirõl nem is tudsz.

Saját példám és másé is volt, hogy egyes karaktert nem lehett írni. Olvass bele ebbe a fórumba:

http://www.pcworld.hu/forum/index.php?show...=billenty%FBzet

 

Sok szerencsét!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
kawatti1

Sziasztok!

 

Van egy Fujitsu Siemens Amilo laptop-om Xp home-al, és a Silverline mm-kb990 billentyüzetemen nem müködik az enter és a backspace gomb. Nem találtam hozzá neten illesztõprogramot, pedig biztos csak azzal van baja.

 

Mit lehet ilyenkor csinálni?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Castor_Troy

Nekem is hasonló problémám van. Az MSI Vx600 laptopom egyik usb portjára egy usb-ps/2 adapterrel rákötöttem az egeret és egy billentyûzetet.

 

Egér megy, de a billentyûzeten az í gomb nem megy. Megpróbáltam egy másik billentyûzettel, és azon sem megy az í gomb.

 

Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem vált át esetleg a magyar kiosztásról másra?

Link to comment
Share on other sites

Castor_Troy

Nem hiszem. Ez volt nekem is az elsõ ötletem. A tálcán a billentyûzet nyelve magyart mutat. A regionális beállításokat is ellenõriztem, nem állítódtak el. Az összes többi hosszú ékezetes betû (õ,û) mûködik.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A billentyûzet típusa jól van beállítva? 101 gombos magyar különbözõ alfajai.

Link to comment
Share on other sites

Castor_Troy

Köszi, hogy segítesz. Ez jó ötlet :) Már meg is örültem, hogy megoldja a gondom. Kis is próbáltam, de sajnos nem segített :( Telepítettem a 101 gombos kiosztást is, de azzal sem ment.

Viszont azt sajnos nem tudom hol kell átállítani a 101 gombos billentyűzet a verzióit. Ebben kérlek segíts.

 

Kifogytam az ötletekből. Talán az a baja, hogy az operációs rendszerem angol?

Vagy esetleg valami program foglalja le az í gombot mint "hotkey"? De ha ez van, akkor a laptopon miért megy az í betű? :huh:

 

Vagy esetleg a két billentyűzet összeveszik/ütközik? Bár ezt nem tudom hogy kéne kideríteni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A területi és nyelvi beállításoknál lehet variálni. Nekem Linuxon voltak ilyen problémáim.

Link to comment
Share on other sites

Bata László

Trekker2!

 

Véletlenül nem PS2-rõl USB-re való adapterrõl beszélsz? Ezeken az Í billentyû nem jut át. Ahol készültek, ott nem ismerik a 102. gombot. :(

 

Szerezz egy, a gépedhez való billentyûzetet. Olcsóbb, mint megvásárolni még több, valószínûleg ugyancsak nem mûködõ adaptert.

 

Link to comment
Share on other sites

Castor_Troy

Valóban, PS2->USB adapter lett volna a helyes. Én írtam rosszul, elnézést kérek. Akkor megvan a titok nyitja. Nem gondoltam, hogy pont ez okozza a galibát. Bár, miután mindent kipróbáltam, csak ez az adapter maradt.

Ezt akkor örökre megjegyzem.

Igazából azért próbálkoztam az adapterrel, hogy egy USB helyet megspóroljak :)

 

Jól gondolom, hogy csak elég csak arra figyelnem, hogy a külsõ billentyûzet kiosztása magyar legyen mint a laptopnál?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
Igazából azért próbálkoztam az adapterrel, hogy egy USB helyet megspóroljak :)
USB Hub... :hááát:

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Igazából azért próbálkoztam az adapterrel, hogy egy USB helyet megspóroljak :)

Ezt most nem értem. Ha PS/2-ről alakítod USB-re, azzal hogyan spórolsz meg egy USB helyet?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Temporary

Nekem is hasonló a gondom, a PS/2-es billentyűzetnek már nincs hely az USB hub-on.

 

Találkozott már valaki olyan USB>2xPS/2 adapterrel ami átviszi az " í " betűt?

 

Szeretnék minél biztosabbra menni, hogy ne kelljen szaladgálni cserélni. Bár gyanítom, hogy e miatt van pár száz és kétezer forint közti szórása ezeknek.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
mate1996

nekem is billentyűzetproblémám lenne, az (a s d f) és a (j k l é) billentyűket képtelen vagyok használni. Nekem legalábbis furcsamód gyanús, hogy milyen egy kupacban vannak ezek a hibás betűk. Most képernyő-billentyűzettel szerencsétlenkedem. Megköszönném ha valaki esetleg kitudna segíteni :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A leírásod alapján valószínű a hardveres hiba. Ha másik billentyűzettel nem produkálja ezt, még lehet próbálkozni a szétszedéssel és egy alapos takarítással.

(Lehet, hogy csak egy kis narancslé ment bele :) )

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem is volt ilyen, szétszedtem, megmozgattam az érintkezőket, azóta is tökéletesen működik. Nem kell egyből kidobni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Davadka

Üdv!

 

DELL Inspiron Mini 1012-m van és az r,d gombok nem működnek csak többszöri lenyomás után. Ez milyen hiba lehet? Mit tudnék vele csinálni?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mivel a laptop billentyűk úgy vannak egybeöntve, így azt nem tudod szétszedni, kipucolni, pedig azt kellene. Így marad a csere, de olcsóbb egy külső billentyű.

Link to comment
Share on other sites

stad10

Sziasztok!

 

A problémám/im az lenne, hogy az e betűt nem jeleníti meg, illetve, ha num lock be van kapcsolva, akkor € jelet rakja be az e betű lenyomásakor. Kép.bill.-en jól működik.

 

Továbbá, balra,jobbra,le,fel nyilak lenyomásakor, a kurzor nem megy sehova. Se itt, kérdés írás közben, se wordben, se sehol máshol.

Böngészőben pedig, ha bal nyilat megnyomom akkor vissza ugrik az előző oldalra, jobbnál a köv. oldalra. Fel nyílnál frissíti az oldalt, le-nél pedig leállítja az oldal frissítést.

 

Utoljára pedig, a numerikus billentyűzet, ami még rossz.

Számok helyett, elindít kül. programokat, mint pl. számológép, VLC media player, plussz jellel az Outlookot, illetve 8,9,4,6,2,3, enter gombokra nem reagál semmit, egyedül a * / jók rajta.

És ha nincs bekapcsolva a num lock, akkor is ugyanezt csinálja.

 

Kép. bill.-en minden jól működik. A többi gomb jól működik a billentyűzeten, csak ezek a dolgok rosszak.

Egyik pillanatról a másikra ilyen lett, játszás közben jó volt, aztán menet közbe meg már nem reagált rá. Legalábbis az e betűre, utána vettem észre a többi hibát is.

 

Szóval remélem valaki tud valamit segíteni a problémámra.

Válaszaitokat előre is köszönöm! Ja Egyébként usb-s vezetéknélküli billentyűzetem van pc-re.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A játék közben pont azt a billentyű kombinációt nyomhattad meg ami a nyelvi beállítások közt vát.

Kattints a Start > Vezérlőpult > (Dátum-, idő-, nyelvi és területi beállítások) >Területi és nyelvi beállítások > Nyelvek > Részletekre > Beállítások > Billentyűzeteállítások-ra.

Itt található ez a bizonyos kombináció. Ezzel tudsz visszaváltani.

Valószínűleg ez a Bal+Alt+Shift

Link to comment
Share on other sites

payskin

???????????????????? :?::o

 

Bocs, de... melyik nyelvben szerepel az e betű helyén euro, és vannak letiltva a kurzormozgató gombok? :hmm:

 

Link to comment
Share on other sites

stad10

Sajnos a problémám nem szűnt meg. Csak annyit csinált,hogy át váltott az amerikai-angol billentyűzetre. D€ ott is ez a hiba fennáll.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A billentyűn nincs esetleg Fn gomb, ami másodlagos funkciókra kapcsol át? Ha van, nyomd meg egyszer, hátha visszaáll. De ez akár egy program, vagy vírus műve is lehet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...