Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Canon EOS 350D


ProFiler

Recommended Posts

ProFiler

A fényképen azt látni, amilyen a valóságban is. Nem tükrözõdik, a kamera nagyon szépen visszaadja a valós képet. Az õ szeme ilyen, ott nincs színe. De kiválóan lát vele, nincsen semmi baja.

 

Megnéztem a mellékelt DVD-videó bemutatót a Canon objektívekrõl - a szám tátva maradt. Nem semmi, amire ezek a készülékek képesek egy-egy bizonyos objektívvel!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Zazu
A gyári 18-55 mm-es obi egész jó, de gyenge fényeknél ultra lassan fókuszál, 18 ropiért még így is korrekt teljesen.

Engem az érdekelne, hogy ez a lassúság mit jelent? Egy kompakthoz képest is lassú, vagy csak önmagához képest? Nekem most egy kompakt gépem van, és szobában esti világítás mellett elég nehezen talál fókuszt, olykor nem is sikerül.

 

A feltett képek zajosságára meg csak annyit mondanék, hogy nézzétek meg, mind ISO400-al készült. Melyik fényképezõ tud (Nikon 50D kivételével, mert ott fix zajszûrés van) ebben az érzékenységben ilyen képeket készíteni? Ja, ebben az árkategóriában!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A kompakthoz képest egyátalán nem lassú. Nagyon gyorsan dolgozik az alapobjektív is. Másokhoz képest gondolta. Na meg az USM-objektívekhez viszonyítva tényleg nagy a különbség.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ProFiler

Sikerült beszereznem két eredeti kiegészítõt a fényképezõmhöz.

 

Az egyik a Canon Battery Grip E3.

 

IPB kép IPB kép

 

Sokkal jobban foghatóvá válik tõle az amúgy kis méretû fényképezõ. Adnak hozzá két sínt: az egyikbe ceruzaelemeket lehet tenni, a másikba pedig két darab akkumulátort. Ezáltal növekszik az üzemidõ. Nagyon jó a fogása, csúszásgátló bumi bevonattal. Külön gombok találhatók rajt: az exponálógomb, a fõtárcsa és még 3 gomb. Álló képek készítésénél egy kapcsolóval átkapcsolhatunk ezekre a gombokra. (ON/OFF)

 

A felszerelése nagyon egyszerû, csak egyszerûen el kell távolítani az EOS akkumulátor-fedelét, majd ezt becsúsztatni az akkumulátor helyére és rácsavarozni az állvány menetjére. Ami egyébként ennek az alján is megtalálható. Tehát nincs szükség a szétszerelésre normál állásban való fotózásnál sem.

 

Az akkumulátor-üzemidõrõl még nem tudok írni, mert nem régóta próbálgatom, még nem fogy így le egyhamar.

 

 

A másik, amit vettem hozzá, az pedig egy Canon EF 90-300 mm F/4.5-5.6 USM objektív

 

Ezt egyelõre még tapasztalom. Mindenesetre egyértelmûen nagy elõrelépés zoomolás szempontjából az alapobjektívhez képest. :D

 

IPB kép IPB kép

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Akkor 17-40. Biztos van olcsóbb is, az a lényeg, hogy a kitobinál az összes jobb, amit lehet venni külön. Persze nagy lehet a szórás.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Közzétennék néhány ma készült képet. Annyit hozzáteszek, hogy tömörítettem és kicsinyítettem õket. A képek nagy többsége RAW-ban készült.

 

IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép

 

IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép

 

IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép

 

IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép

 

IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép IPB kép

 

Annyit még hozzáfûznék, hogy az alapobjektívvel és a 90-300-assal is készültek képek. Csak egy Hama UV-szûrõ volt az objektívekre szerelve, semmi más. Kivétel a hóvirág, ahol egy +1.0 dioptriás Soligor makrolencsét használtam önmagában. A két beltéri képet ablakon keresztül vakító Napsütésben készítettem egy teljesen sötét szobában különbözõ rekeszidõkkel.

 

Kritikákat szívesen fogadok!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Papet

Köszi ezt a sok képet.

 

A benti képek nem a legjobbak. :(

Nem tudom milyen iso-val készültek, mert bemozdult picit és ettõl homályos lett.

 

A kintiek jobbak.

De sajna nem mondanám meg, hogy ilyen szuper géppel készültek. ;)

Szintén nem tudom milyen ISO volt, de picit mintha nem lenne éles, vagy homályos, vagy nem tudom. Szóval ne haragudj, tényleg :upsz: , nem akarom leszólni, én se tudnék jobbat :( , de ha ezek ilyen preview-ok lennének esetleg tesztoldalon, hogy ezek Canon EOS 350D kit-tel készültek, hát elállnék a vásártól tuti.

És sajna kicsit elmorfondírozok ezen a KIT-en még pár napig.

 

Tényleg bocs, mégegyszer kösz. :bocsánat::hukk::nem:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A benti képk kézbõl készültek, a világosabb rövid rekeszidõvel, ami magával vonzza azt, hogy el fog mozdulni a kezemben.

 

Egyébként nem haragszom, örülök, hogy leírtad a véleményed! Mondjuk egy szó mint száz - most megnéztem az eredetit és ezt a képet: ég és Föld. 12MB-os képekbõl csináltam 300kB-osakat. :hááát:

 

Az ISO-t meg jó, hogy említed! Hozzá sem nyúltam, azt hiszem mindig 400-on volt, kivétel automatánál. :upsz: Van még mit gyakorolni vele.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Papet

ISO 400 azért sok ilyen fények mellett (napsütés).

Valószínû azért írtam azt, amit (zaj, homály, stb).

 

Lehetne iso 100-al?

Te is meglátod majd a különbséget!!

 

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mindenképpen. Még tanulom, hogy hogy megy.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...