Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem töltõdik be a Win98


Dani991

Recommended Posts

SkyBird

Ha a "C:\tökgyalut" megcsinálod, akkor legközelebb mentsd el előtte róla az XP indítófájljait, és nem lesz ennyi gondod. (ntldr, ntdetect.com, boot.ini) Ha van korábbi partíció image, abból is kinyerhető.

Persze hogy nem volt választómenüd, mert ezeket lepusztítottad, és a Win98 telepítés után ugyan mitől lett volna magától?

Ha a Win98 telepítés után ezeket a fájlokat egyszerűen visszamásolod a gyökérbe, majd ezután adod ki a fixboot parancsot, nem lett volna ennyi gondod.

Illetve szoktam ajánlani a bootcfg /rebuild parancsot a boot.ini helyreállítására, de nekem még sosem volt rá szükségem. ;)

Link to comment
Share on other sites

_Zsolesz_

Szia!

 

Hát igen a három fájl ugyan megvolt, de valóban elõbb történt a fixboot, csak amikor nem ment (ld. fentebb), akkor másoltam fel ezeket a C:\-re- Ezután viszont a fixboot meg már nem csinált semmi hasznosat, legalább is hiába volt meg a menü a Win98-as "linkre" egyszerûen folyamatosan hibát dobott. A fixmbr-rel meg nem mertem emgpróbálkozni, csak az ellenõrzésig, ahol is azt írta, hogy nem szabványos az MBR. Mivel viszont van a vinyón logikai partíció is amirõl meg nincs image ==> azzal nem mertem próbálkozni.

 

Ezek szerint jól sejtettem: a sorrend nem mindegy! Hiába na, az XP (és annak boot meg setup nyalánkságai) nem igazán ismert nekem;csak msot van fent, amíg ía Win98SE-t rendbe nem rakom.

 

Üdv': _Zsolesz_

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Pedig mehetett volna a fixmbr is. A sorrend tényleg nem mindegy, fixmbr majd fixboot.

A fixmbr általában akkor kell, ha egyéb külső boot manager, Linux grub került az MBR-be.

Link to comment
Share on other sites

_Zsolesz_

Szervusztok, Szia Skybird!

 

Szép lassan épülget, lépésrõl-lépésre a Win98Se-m. Tegnap este felmet a két hálókártya driver; gép-gép kapcsolat kipróbálva mûködik. Felment a pendrive drivere is (256 MB; USB2.0-s). Minden szépnek és jónak látszott, amíg el nem kezdtem pakolni a pendrive-ra. 150MB-nyi drivereket tartalamzó zip-ek mentek volna fel. Kb. 15-20MB-ig "pörgõsen" - már amennyire egy 1.0-s USB pörög; mivel az alaplapom ennyit tud - aztán belassult; majd rövid idõn belül kék-ablak: a removeable disk nem elérhetõ (és tényleg még a kis led is kialudt a pendrive-on. Lehúz, visszadug (többször is felismeri a rendszer), de az újrakezdett másolás most már igazán el sem indult, hanem szépen kifagyott az egész rendszer.

Szóval érdemes egyeltalán ezzel szórakoznom, vagy a Win98SE még nem egy USB kezelõ bajnok? Illetve az alaplapom is 1.0 USB-t támogat, de azt is csak 1.0-ás revíziójú alaplapi hardverrel. Ez a két dolog így együtt felejtõs? Alapvetõen nem is a pendrive miatt lenne gáz, hanem a digit fényképezõ miatt.

 

Elõre is kösz': _Zsolesz_

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...