Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem töltõdik be a Win98


Dani991

Recommended Posts

Dani991

Sziasztok!

 

Egyszer újraindítottam Win. 98-omat, és amikor még nem töltõdött be a Windows, megjelent valami indítómenü. A csökkentett módban nem tudtam csinálni semmit, úgyhogy újraindítottam. Akkor is megjelent ez az indítómenü, de akkor már csak 3 menüpont volt: 1.Indítás CD-ROM-mal támogatással

2. Indítás CD_ROM-mal támogatás nélkül

3.parancssor, és a képernyõ alján: F5: Csökkentett mód, Shift + F5 parancssor, F8: na, erre már nem emlékszem, de ott nekem kell megerõsíteni, hogy igen, vagy nem.

Aki tudja mi itt a hiba, és hogy hogy lehet kiküszöbölni, az kérem segítsen!

 

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Vedd ki a telepítõlemezt a gépbõl.

Link to comment
Share on other sites

Dani991

És ez után mit csináljak :?:

Mert ezt már próbáltam.

 

Azért köszi a segítséget. ...megpróbálom még egyszer

Link to comment
Share on other sites

Laali

Ha tényleg nincs CD benne, akkor csak parancssor.

scanreg parancs. A scanregben ilyenkor 5 indítási nap beállításaiból kiválasztani egyet a késõbbiek közül, és azt visszaállítani. Utána újraindítás.

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Microsoft Windows 98 Indítómenü

=====================

 

 

1. Számítógép indítása CD-ROM támogatással.

2. Számítógép indítása CD-ROM támogatás nélkül.

3. Súgófájl megtekintése.

 

Adjon meg egy számot:1.

 

 

 

 

F5=Csökkentett mód Shift+F5=Parancssor Shift+F8=Lépésrõl lépésre [N]

 

 

 

valahogy így néz ki ez az indítómenü.

Jah, és a csökkentett mód helyett a parancssor jön be.

És megpróbáltam még egyszer úgy bekapcsolni, hogy kivettem az indítólemezt.

 

Aki tud, segítsen.

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Kipróbáltam a scanreget, visszaállítottam a fájlokat, újraindítottam, utánna semmi, csak az ami eddig is volt.

Végigolvastam a súgófájlt is, és mindent megpróbáltam, amit ott leírtak, de nem történt más azon kívül, hogy a gép nem tölti be a windowst.

Link to comment
Share on other sites

Pötyi23

Úgy tûnik, hogy az MBR (Master Boot Record) felülíróditt valahogyan, mégpedig a Win98 indítólemez fájljaival. Nem csináltál valami olyat, aminek ez lenne a következménye? Próbáld meg CD-ROM támogatással elindítani ebbõl a menübõl, majd gépeld be ezt: "CD WINDOWS" majd ENTER, majd pedig: "WIN" és ENTER. Elvileg ekkor elindul a 98.

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Köszi, megpróbálom.

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Kipróbáltam, a WIN parancs után valami olyasmit írt ki, hogy rendszerleíró adatbázis hibás, vagy valami ilyesmi, és kiírt egy parancsot, hogy mivel lehet javítani: SCANDISK/FIX ezzel kijavítottam a hibát, utánna az egészet elõrõl elkezdtem, a WIN parancs után nem volt baja a rendszerleíró adatbázissal, viszont kék képernyõn fehér betûkkel jelent meg a következõ:

 

A VFAT eszköz inicializálás nem sikerült.

 

Valamelyik VFAT által igényelt eszköz vagy erõforrás nem található, vagy nem érhetõ el.

A VFAT nem tudja folytatni a töltést.

A rendszer leállt.

 

Hogyha újrindítom a gépet, akkor a WIN parancs után ilyesmit ír ki: HIMEM.SYS hiányzik, vagy sérült. Ha újraindítom a gépet megint, akkor ez az egész kezdi elõrõl (kivéve a rendszerleíró adatbázist, azzal már többet nincs baja).

 

u.i.: az indítólemezen ez a fájl megvan, nem kéne valahogy átmásolni?

Link to comment
Share on other sites

Laali

Elnéztem, nem vettem észre az elõzõ üzenetet

Az MSdos.sys fájl megvan a c: gyökérkönyvtárában ?

Elõször is erre gyanakodtam, mert szerintem már ennek egy kicserélt példánya jelentette meg azt az indítómenüt, vagy hirtelen nem jut eszembe annak a hasonló hatású fájlnak a neve, amely ha létezik akkor ez elõtt hajtódik végre.

Az autoexec.bat és a config.sys fájloknak is ott kell lenni.

A hymem.sys pedig a c:\window\command\ mappában van, de lehet, hogy az elõzõek hiánya miatt nem találja meg, mert nem tudja, hogy hol keresse.

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Megnézem, hogy megvannak-e ezek a fájlok, de mit csináljak, ha nincsenek meg?

 

Beírtam a DIR parancsot, hogy megnézzem, megvan-e ez a 3 fájl, de túl hosszú a lista, és nem látom a tetejét. Milyen paranccsal lehet feljebb menni?

 

Eszembe jutott még valami. Az elõfizetõi DVD-n lévõ Symantec GoBackhez (vagy Norton GoBack, nem tudom) azt írták, hogy Rendszer-helyreállító. Ez micsoda? Vissza lehet vele állítani valamit?

 

Kérlek legközelebb használd a Szerkeszt gombot! Köszönjük! - SB

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Dani991

És nem lehet valahogyan mindent letörölni a vinyóról, és a windowst újra feltenni? Most nincsenek rajta fontos dokumentumok, amik elvesznének, mert idõnként kiírom õket CD-re.

Link to comment
Share on other sites

Laali

dir /w >> ez széles listát készít

dir /p >> ez képernyõnként listáz

 

Lehet, hogy le sem kell törölni. CD-rõl bootolva elindítani a telepítést. Ez akár kijavíthatja a régi Windows-t.

Link to comment
Share on other sites

Dani991
CD-rõl bootolva elindítani a telepítést.

Hogyan kell "bootolni"?

köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Ha van Boot menüd (általában F12 - ezt nyomogasd közvetlenül indítás után), akkor ott kiválasztod az optikai-lemezmeghajtót, ha nem akkor a BIOS-ban (leggyakoribb a Del, de még F1, F2, Ins is lehet) a Boot sorrendet megváltoztatod a CD/DVD olvasó javára.

Link to comment
Share on other sites

Dani991
Az MSdos.sys fájl megvan a c: gyökérkönyvtárában ? Az autoexec.bat és a config.sys fájloknak is ott kell lenni.

MSdos.sys nincs a c:-ben, Autoexec.bat sincsen, viszont van Autoexec.dos.

A Config.sys megvan rendesen, a HIMEM.SYS viszont nics a command mappában, de a c:-n rajta van.

 

 

A boot menüt (ha ez a boot menü egyáltalán), a del-lel értem el, a tetejére ez volt írva:

AMIBIOS HIFLEX SETUP UTILITY -VERSION 1.20

egy angol nyelvû menü jött be, de nem tudom, mit kell csinálni.

a STANDARD CMOS SETUP menüben volt szó CD-ROM-ról, de sajnos nem tudom, mit kell csinálni.

Elõre is köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem, az a BIOS.

Szerintem kérjél meg egy közeli hozzáértõt inkább.

Link to comment
Share on other sites

Dani991

jó, de szerintem egyszerûbb lenne, ha mindent letörölnék a vinyóról, és újratelepíteném a windowst (vagy ez a bonyolultabb megoldás?).

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Addig nem bonyolultabb, hogy CD-rõl kellene indulni a gépnek. Ha az istennek se akar CD-rõl, indítsd el parancssorban, hátha látja a CD-meghajtót, ha igen, keresd meg rajta a setup.exe-t. Sõt, futtasd is.

Vagy segít, vagy nem.

Link to comment
Share on other sites

Dani991
keresd meg rajta a setup.exe-t. Sõt, futtasd is

Ezt már próbáltam, de nem jó. Szerintem semmi sem mûködik, ezért a parancssorba beírtam: Format.com: C:, megerõsítettem, hogy töröljön le mindent. Utána újraindítottam a gépet, el is indult a Windows 98 telepítõ, de amikor elkezdtem telepíteni, megjelent egy hibaüzenet:

BootSector write!!

VIRUS: Contiunue (y/n) ?

 

Ilyenkor az egeret tudom mozgatni, de a billentyûzetre nem reagál, csak ha lenyomom a következõt, hogy újraindítsam: ctrl+alt+del.

Meg tudja mondani nekem valaki, hogy mi az a BootSector :upsz: ?

Link to comment
Share on other sites

Pötyi23

A Boot Sector (magyarul: indítási szektor) a merevlemez azon területe, amit a géped induláskor kiolvas, és az alapján tudja elindítani a windows-odat. Az, hogy ez a figyelmeztetést kiírja, annak az az oka, hogy a BIOS (az az angol nyelvû menü) ADVANCED CHIPSET SETUP (vagy ADVANCED CHIPSET FEATURES)menüjében a vírusvédelem be van kapcsolva. Ezt kell kiiktatni, és utána már fel fog tudni települni a Win98.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

A Bootsector a merevlemez elején levõ egészen apró rész, ami megadja, hogy hol van az indítandó operációs rendszer. Nagyjából ennyi, lehet, hogy nem pontos. A telepítõlemez ennek megfelelõen fel akar íratkozni a Bootsectorba, de - gondolom - a géped BIOS-ában be van kapcsolva a "vírusfigyelés", ami azonnal rinyál, amint valami hozzápiszkál a bootsectorhoz. Ezt a BIOS-ban keresd meg és kapcsold ki. Hogy pontosan hol van, azt nem tudom, millióféle BIOS létezik, és screenshotot is elég nehéz róla készíteni...

Link to comment
Share on other sites

Dani991

KÖSZI!!!!!!!!!!!!! 8);)8);):):oké::éljen::dudál:

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Sikerült feltenni a Windowst, de akadt egy-két probléma.

Az egyik az, hogy a monitort nem lehet negyobb teljesítményre állítani, a legnagyobb a 16 szín, és 640x480 felbontás.

A másik az, hogy a hangkártya egyáltalán nem mûködik. Az eszközök között sárga ! van az eszköz neve mellett, és vagy 6 ilyen eszköz van a hangkártyák között.

Aki tudja, hogyan kell beállítani a monitort és a hangkártyát úgy, hogy egyikhez sincsen telepítõlemezem, az segítsen.

 

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

payskin

A megfelelõ meghajtóprogramok feltelepítése esetleg nem segít ezen?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...