Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internetes zenebolt


Aneurysm

Recommended Posts

Aneurysm

Át szeretnék állni arra, hogy interneten rendeljem meg a CD-ket. Találtam pár boltot és lenne két kérdésem:

 

1.) Biztos szeretnék lenni abban, hogy legális forrásból szerzik be az albumokat. Hogyan lehetne ezt ellenõrizni?

2.) Mi a különbség a sima és az import CD között? Sokszor mindkettõ van és az import 2-3 ezer forinttal drágább.

3.) Sok CD-n nincs artisjus matrica. Mit jelentsen ez? Úgy tudom kötelezõ.

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Machado

1.) Szerintem sehogy se. Leginkább a weboldal minõségérõl a hozzáállásukból deríthetõ ki.

 

2.) Az import CD-ken (legtöbbször Japánból vannak) általában bónusz számok találhatók és mivel Japánban kerülnek forgalomban, így drágább a beszerzésük.

 

3.) Ahonnan én rendeltem CD-t, két helyrõl, volt a termékeken matrica.

 

Ajánlom neked: CDPince vagy Numero7

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Igen a Numero7 volt az egyik jelöltem. Ott matricáznak? Akkor ez egész jó kis bolt lehet, és a leírás szerint gyorsak is.

 

Ezen a Numero7 oldalon USA importot írnak, és attól tartok azokon a lemezeken nincsenek rajta a japán piacra szánt bónusz dalok.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Elvileg amerikai elõadó, együttes USA-ból való CD-je nem számít importnak CD-k szempontjából (áru szempontjából természetesen igen).

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Ez a CDPince egy kicsit zavaros számomra.

 

Be szeretnék vásárolni Sonata Arctica albumokból de nem értem, hogy egy adott CD-bõl miért van 4-féle. A FAQ-ban megtaláltam hogy van remastered, limited stb, de legtöbb esetben semmi információt nem találok arról, hogy az adott album miben különbözik a többitõl. Például:

 

Sonata Arctica - Reckoning Night

 

1.) 3690 Forint - semmi infó

2.) 4190 Forint - semmi infó

3.) 5690 Forint - INCL BONUS TRACK (tehát valószínûleg ez is Japán)

4.) 6590 Forint - JAPAN IMPORT, INCL BONUS TRACK

 

Ezek alapján nem tudom eldönteni hogy mi a különbség az elsõ és a második, illetve a harmadik és a negyedik között. Ugyanez a helyzet a Silence ; Songs Of Silence és a Winterheart's Guild címû albumokkal.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Írd az árak mellé a kódjukat is, úgy esetleg tudok segíteni ;)

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Cikkszámra gondolsz?

 

1.) 515704

2.) NBA1315.2

2.) 669816

4.) 310864

Link to comment
Share on other sites

Machado

1) sima európai kiadás

2) hivatalos kiadás, a kiadó rövidítése is benne van a kódban, én ezeket szoktam venni, ezeket forgalmazzák USA-ban is

3) valami európai bónuszos kiadás lehet

4) ez meg Japánból import

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Tényleg, NBA = Nuclear Blast

 

De mi a különbség az elsõ és a második között? Más adja ki? Az meg hogy lehet?

 

Viszont egy csomó albumnél az azonosító mind számból ál. Mindegy engem csak az érdekel hogy legális legyen, és jó helyre menjen a pézem :)

Link to comment
Share on other sites

Machado

Ha rám hallgatsz, akkor a 2.-t veszed meg, általában ezek a legigényesebbek, az európai kiadások között, fõleg nálunk, sok a lengyel utánnyomott kiadás, ezek nem feltétlen illegálisak, de a booklet meg se közelíti a minõségét a rendes verziónak.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Igen azt a taktikát követem hogy a legdrágább nem bónuszos verziót veszem meg. Tegnap rendeltem kettõt, próbaképpen, ha beválik akkor rendelek még.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Machado

Megérkeztek a CD-k? :)

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Még nem :(

Pedig már 11 napja rendeltem.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Ha nincs valami raktáron meg nem olyan népszerû, akkor nekik is meg kell rendelni ;) Az én CD-met kb. 15-16 nap alatt megküldték, Ill Nino Revolution album, nem olyan népszerû ez se.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Remélem holnap már megkapom, akkor lesz 16 napja hogy megrendeltem. Egyébként nem tudom mi tart ilyen sokáig, talán hiánygazdaság van? Direkt azért rendeltem neten, mert az összes lemezboltban azt mondják hogy "NINCSEN" , bármit is kérek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Aneurysm

Végül 37 nap alatt kaptam meg.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Pech, mondjuk én szeretem a CDPincét, elég jó áraik vannak a többiekhez képest. :)

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Ja és tegyük hozzá hogy semmi artisjus, még csak be sem volt csomagolva.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Ehhez hozzátenném, hogy amit Angliából vettem az se volt becsomagolva se semmi. Engem mondjuk nem is zavar, látni a CD-ken, hogy eredetik.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Igen az látszik, de azt honnan tudod hogy új-e? Pl. amikor 3 hét után rákérdeztem hogy mi van a CD-immel akkor azt válaszolták, hogy az egyikre még várni kell, de ha gondolom akkor elvihetek egy jó állapotban lévõ használtat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Machado

Most rendeltem 3 CD-t tõlük, kíváncsi vagyok origináltat küldenek-e most is.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
JOINT72

Olyan internetes szolgáltatás létezik ahol nem teljes CD-t lehet venni, hanem egyes számokat címek alapján? Ha csak egy-két szám érdekel a CD-ről ne kelljen megvenni a teljes lemezt. Nem a mostani slágerekről volna szó, hanem a 80-90-es évek zenéiről. Talán ezeket már " kiárusitják.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
zsoltchelsea

Tud valaki olyan zeneboltot, ahol meg lehet hallgatni elõtte az egész számot? Szeretnék megvenni egy számot, de egy béna koppincsért nem fizetnék valutát. Forintot sem.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Én mielõtt megveszek valamit általában letöltöm MP3-ban DC-rõl.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Mi az a DC, és hogy kell használni?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...