Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Pendrive használat letiltása és engedélyezése


Soma01

Recommended Posts

Soma01

Mintha olvastam volna már itt a fórumon de sehogy sem találom, hogy hogyan lehet egy XP-s gépen letiltani ill. engedélyezni a Pendrive használatát! Mintha egy link is lett volna az MS oldalára, de most sehogy sem találom!

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Köszönöm szépen! Hasznos a link, sok más infó is van még ott! :)

 

Ha esetleg valakinek ilyen problámája adódna akkor érdemes még ezeket IS megnézni:

 

Az USB-tárolók használatának letiltása

Ez gyakorlatilag a sulinetes link angolul...

De ez nagyon teccik:

USB szközök írásának tiltása (adatlopás ellen elég jó, pendrive mehet de nem vehetsz fel semmi :ötlet: ):

Microsoft has introduced some changes into Windows XP Service Pack 2 that allow an administrator slightly more granular control over how USB removable drives are handled. A new storage device policy named WriteProtect makes it possible to prevent all removable USB drives from being written to. They will still act as readable devices, but they cannot be written to.

 

The new policy is set in the Registry in

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\System Current\ControlSet\Control\StorageDevice\Policies, as a DWORD named WriteProtect.

 

When set to 1, all USB removable drives are write-protected. When set to 0 (or when the DWORD entry is removed entirely), USB drives can once again be written to. This is a machine-level setting and not a user-level setting.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
Bnorbert

Ami kérdésem lenne az talán kapcsolódik ehhez a témakörhöz!

 

Sony Xperia SP tipusu telefonom van, a számítógépemen XP Professional SP3 van teljesen sima rendszer extra nélkül.

nem csatlakozik a telefon a rendszerhez mert MTP Device valamit akar telepíteni de nem tudja, majd kiírja hogy a hardwer telepítése során hiba jelentkezett, valószínüleg nem fog megfelelően működnbi. Ez előtt 1 hónapja még a régi oprendszer volt a gépemen WinXp professional, csak win7 kinézettel ugyan úgy sp3. Akkor működött még rendesen, mióta ez a rendszer van fenn nem működik és a saját gépben sem jelenik meg a telefon belső memoria tartalma. Ha váltok adattárolási módra akkor a benne levő memóriakártyát teljesen jól látja.

 

Mi lehet a baj!!

 

Segítsetek légyszives

 

Telepítettem egy trial programot: ez látja a telefont teljesen, de ez fizetős 15 nap múlva lejár az ingyenessége.

Szeretném az eredeti programokkal használni a telefont mint az előtt

Trial program neve: Wondershare MobileGo for Android az érdekesség, hogy a sajátgépben ugyanúgy nem jelenik meg a telefon tárhelye, de a program látja, a sajátgép nem.

Köszönettel, Norbert

Edited by Bnorbert
Link to comment
Share on other sites

Bnorbert

A média playerem 11-es, nem tudom hogy kell frissíteni.

Gyakori kérdések oldalon ami linket kaptam ott van szó erről a wondershare mobilego programról, de Trial verzió 15 nap. Telepítettem működik, de ugyanúgy felugrik ez az MTP Device telepítő. Mit adjak neki, vagy mi a jó megoldás, hogy a telefonhoz kapott programokat tudjam használni, és a sajátgép is felismerje.?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A windows frissítwe van?

Ez is kellhet hozzá:http://www.microsoft...s.aspx?id=19153

 

Próbáld meg azt, hogy miközben csatlakoztatva van a géphez a telefon, az Eszközkezelőben az USB részből eltávolítasz mindent, ami az MTP-vel vagy a telefonnal kapcsolatos, vagy ismeretlen eszköz. Ez után várj néhány percet és a számítógép újratelepíti a drivereket.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...