Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Játékkonzol-vásárlás


Chabi1

Recommended Posts

San00

Sziasztok! Gondolkodtam egy régi xbox vásárlására (xbox classic).

Na de ezzel az a baj hogy soha nem láttam még ilyet és nem igazán tudok róla semmit. Ugyebár eredeti dolgokat olvas. Mi van ha berakok egy dvd filmet? Le tudja játszani? Hogyan tudnék a géprõl átjuttatni rá dolgokat? Tegyük fel letöltök egy játékot a gépemre azt át tudnám rá rakni úgy hogy menjen is? Mit kell tudnom egy xboxról? Lehet ezt is bõvíteni? Olvastam egy hozzászólást hogy leválik a gpu a lapról. Erre mennyi az esély és mivel tudom ezt elérni? Akad rajta a játék? Mi a teljesítménye egy xbox classicnak?

Köszönöm a válaszotokat.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
majomringato

Sziasztok!

 

Felmerült az ötlet bennem,hogy konzolt veszek.

Elõször is azt kéne eldöntenem, hogy PS3 vagy XBOX. Mik a jellemzõ pro és kontra érvek, különbségek, tapasztalatok?

A másik kérdés, hogy csúcsszuper tévé nincs itthon, így a laptopomat használnám megjelenítõként (HDMI van rajta), ez megoldható?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Garono
a laptopomat használnám megjelenítõként (HDMI van rajta), ez megoldható?

Ez nem csak konzolokkal nem mûködne, de a világon semmivel. A HDMI adatforgalom egyirányú.

Link to comment
Share on other sites

majomringato

Akkor mivel lehetne összekötni, mely kimenet alkalmas rá, ami mondjuk van mindkét eszközön. Laptomon egy Dell 5110 Inspiron.

 

Link to comment
Share on other sites

Garono

Szerintem ezt nem fogod tudni megoldani.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mind a két készülékhez jár analóg kábel, így régi TV-re is rá tudod kötni, csak legyen rajta Composite (RCA) vagy SCART bemenet. De monitorra is ráköthetőek, külön vásárolt kábellel (laptopba szerelt monitor nem alkalmas rá).

Link to comment
Share on other sites

Greene

A konzoloknál a legnagyobb pro és kontra érv, hogy mivel szeretnél játszani. Ha valakinek a GT5-re fáj a foga, az úgyis PS3-at vesz, akármennyire is dícsérem az XBOX-ot.

Link to comment
Share on other sites

RedBoy
Mik a jellemzõ pro és kontra érvek, különbségek, tapasztalatok?

A lényegesebb pontok:

 

 

PS3 mellett:

- Ingyenes online játék

- Bluray lejátszó, internet böngészõ, otthoni multimédia center

- LittleBigPlanet (bár ez csak személyes vélemény), és sok kiváló PS3 exkluzív cím (God of War, GT5, Uncharted sorozat, stb.)

PS3 ellen:

- multiplatform játékok esetén X360-hoz képest rosszabb grafika (egymás melletti összehasonlítás esetén látszik, egyébként abszolút nem feltûnõ)

- kevésbé ergonomikus kontroller

- elég rosszul szûrt közösség

 

X360 mellett:

- ergonomikus kontroller

- olcsóbb konzol

- jól szûrhetõ közösség, jó online kapcsolatrendszer

- exkluzív címek (Gears of War sorozat, Forza Motorsport, PGR4, HALO, stb.)

- szebb grafika

- hivatalos magyar online szolgáltatás

X360 ellen:

- fizetõs online játék

- nincs internetböngészõ (még)

- reklámok hada

Link to comment
Share on other sites

Jay
- elég rosszul szûrt közösség

Ez mit jelent?

Link to comment
Share on other sites

RedBoy

Egyfelől sok az anyázó 10-15 év közötti vérpistike - talán több is mint X360-on - , másfelől a játékok elég rosszul csoportosítanak be a tapasztalati szinted alapján játékokba. Például Call of Duty-ban én kezdő szinten bekerültem profik közé az alap fegyveremmel, és nem igazán volt egy élmény...

 

Persze ez egy hetes használat utáni tapasztalat (kölcsönbe volt nálam a gép), de max 2 meccs volt amikor skillnek megfelelő ellenfelet kaptam.

Amúgy tetszett a PS3, mert ingyenes az online játék, és az Uncharted bitang jól néz ki.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
jagdtigger

...

X360 ellen:

- fizetõs online játék

- nincs internetböngészõ (még)

- reklámok hada

Ez hogy értendő? A képernyő szélei körbepakolva a menüben vagy máshol is előkandikálnak? :bizonytalan: Azért kérdezem mert most akarok konzolt venni... :D (játékra is befogható noti kissé sokba fájna)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...