Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Játékkonzol-vásárlás


Chabi1

Recommended Posts

DJGABI

Xbox360 mennyire alkalmas arra, hogy kiváltsa a PC-t?

 

Én egyelőre a PlayStation2-nél láttam ilyen próbálkozást, egy Linuxot próbáltak ráerőszakolni. Link! Azt nem tudom Xbox-ra van-e (volt-e) ilyen próbálkozás. Próbálj ki valamilyen live CD-s Linux-ot szerintem. Egy próbát megér!

 

@PS1-est érdemes venni mostanában? Az 1ghz-es gépem mellé szeretnék valami konzolt, aztán láttam 10-15 körül lenne már, csak azt nem tudom, hogy vannak-e valami újabb játékok PS1-eshez.

Link to comment
Share on other sites

Timer

10-15 ezret már nem ér meg szerintem, de aki keres, az talál: én hatezerért vettem egyet, igaz, a szürke kiadásból is az elsõ szériás sorozat (7002-es), viszont rendkívül szép állapotban van!!! ;)

 

Új játékok máér nem nagyon jelnnek meg tudtommal, ellenben van néhány olyan klaszikus, ami megunhatatlan. Metal Gear Solid, Gran Turismo 2, Tekken 3, WipeOut sorozat, stb...

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Köszi, én 9ezerért láttam, a játékoknak meg még utánanézek.

Olyan 2003-4esek esetleg lennének még? Vagy mikoriak lennének még?

 

Aki keres talál. Azon mondjuk csodálkozom, hogy a GTA sorozatból nem jelent meg a 2-nél újabb rá. A Nascar 2004 és a NFS 5, V-rally viszont jó játék lehet rajt.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A PS1 nagyon nem éri meg. Akkor már inkább a PS2 egy pár hónapon belül.

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Igaz is, jön a PS3 akkor majd talán lejjebb megy a PS2-es is... Azért kösz.

Link to comment
Share on other sites

DJGABI
Összességében nézve a PlayStation 2 központi processzora irdatlanul erõs, összessített teljesítményben körülbelül kétszer erõsebb, mint az Xbox központjában dohogó Pentium III 733MHz, és néhány alkalmazásban, mintegy 15x gyorsabb egy 400-as Celeron processzornál.
by Wiki

 

Ez tényleg igaz? A PS2 odaver a sima X-boxnak? Vagy ez csak teljesítményben igaz? Mintha azt olvastam volna valahol, hogy a box-nak szebb a képe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
dakku

Szerintetek megéri PS2-est venni, mivel eléggé alacsony az ára az XBOX 360 és a PS3-hoz képest és a játékok sem olyan drágák mint az utóbbiakra.

 

Mit gondoltok?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Inkább az xbox ha engem kérdezel, de attól függ te milyen játékokkal szeretnél játszani...

Link to comment
Share on other sites

dakku

Most XBOX-ra vagy XBOX 360-ra gondolsz? Egyébként call of duty típusú játékokkal játszok szívesen.

A sima XBOX nem gyengébb mint PS2?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
RedBoy

Sziasztok!

 

A Wii felõl lennének kérdéseim, mert nagyon felcsigázott az újfajta játékélmény, amit állítólag nyújtani tud.

Nézegettem videókat a GameTrailers.com-on, meg a Wii.com-on, és nagyokat röhögtem, ahogy az emberek a TV elõtt hadonásznak. Eközben a játékban szereplõ karakter pontosan azt csinálta amit õk. Elgondolkodtam, hogy vennék egy ilyen konzolt, csak nem szeretném, hogy kb 2 óra idegesítõ játék után a polcon porosodva végezze (magyarul kidobjam a pénzt az ablakon).

Volt régen egy Super Nintendóm, amit még Ausztriából hoztak a szüleim, és az hatalmas buli volt. Életem egyik meghatározó élménye volt. Az unokahúgom PS-e viszont abszolult nem volt élmény. Játszottam rajta a Grand Turismo-t, és borzasztó gyatra grafikája és kezelhetõsége volt. Nem éreztem jól magam a játékkal. Csalódottan raktam le a kontrollert. Ezt a csalódást lekerülendõ lennének kérdéseim azokhoz, akik rendelkeznek ilyen géppel, vagy tudnak valamit a géprõl:

- Valóban ekkora buli ez az új kontroller? Játékokban mennyire zavaró/szokatlan/esetleg idegesítõ? Vagy teljesen magától értetõdik a használata? Mennyi a fáziskésés a mozdulat és a karakter reakciója közt (kvázi, hogy a képernyõn is megjelenjen)?

- Azt láttam, hogy nem rendelkezik vérprofi fotórealisztikus grafikával, de azért elfogadható minõséget nyújt? Gondolok itt a PS-ben és PS2-ben található elmosott pixelekre.

- A videókban láttam, hogy van netezési, idõjárás elõrejelzési, hírolvasói funkciója is. Ezek magyarországon használhatóak, vagy csak Amerikában, Kínában és egyéb nagy országokban?

- A Virtual Consol-ra letöltött játékok örökre megmaradhatnak, vagy csak elõfizetek rájuk?

- Személyes véleményed szerint megérte a konzol az árát?

- Tudtok olyan boltról/helyrõl Budapesten ahol ki lehet élõben próbálni?

 

Köszönöm a válaszokat elõre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
D.M101

Sziasztok.

Volna egy olyan kérdésem, hogy ha az USA-ból beszerzek egy PSP-t, akkor az egész hálózati töltőt cserélhetem, vagy csak a kábel részét.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
RedBoy

Szia!

A komplett töltõt cserélned kell, vagy keresel hozzá átalakító adaptert. Utóbbi olcsóbb bár nem esztétikus, elõbbi drágább.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Jay

Sziasztok!

 

Nekem az a kérdésem lenne, hogy Xbox 360-nal lehet internetezni? Például böngészni, e-mailt küldeni, zenét letölteni, vagy csak játszani lehet vele az interneten?

 

Szerintetek melyikbe érdemesebb befektetni, Xbox 360-ba, vagy PS3-ba?

Link to comment
Share on other sites

Sun

Csak játszani lehet vele az interneten.

Attól függ, hogy milyen játékokat szeretsz.

 

Szerintem a PS3 jobb.

Link to comment
Share on other sites

RedBoy

X360-ra több játék van, meg olcsóbb is... Viszont netezni tényleg nem lehet rajta, és nem is Blu Ray lejátszó... Ha játszani akarsz szerintem X360... de ez szubjektív vélemény.

 

PS3 is tetszik, de az ára nincs arányban az értékével szerintem...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
tomi05

Meg tudnátok nekem mondani, hogy mi a különbség az Xbox 360 Arcade, Premium és Elite között ?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Angol Wikipédia

 

Jobbat nem találtam. A leglényegesebb különbségek egyébként a portok, a kapott kábelek és a merevlemez mérete. Az Arcadeban egyáltalán nincs merevlemez.

Link to comment
Share on other sites

Fenk

Sziasztok! Gondolkodok egy Xbox 360 vásárlásán, és azt szeretném kérdezni, hogy ha nincs LCD-tv-m akkor monitoron is tudnám e használni? Egy LG 19-es, 1440*900 as felbontású monitorom van, DVI és VGA csatlakozó van rajta. Ezen élvezhetõ lenne a kép, nem méretezné át annyira, hogy csúnya legyen? A játék grafikák szebbek lennének mint PC-n? Bocs nem akartam hülyeségeket kérdezni, de nem ismerem még nagyon a boxokat.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Elméleti akadálya nincs. Gyakorlati annál inkább, mert nincs se VGA, se DVI kimenete. De ha szerzel átalakítót, minden gond nélkül tudod használni.

Link to comment
Share on other sites

Fenk

Értem köszi! Még annyit kérdeznék, hogy hallottam olyat, hogy bizonyos széria nagyon melegszik és meg is hibásodott emiatt, illetve piros villogással hibát jelzett. Olyasmit hallottam hogy lesz vagy esetleg már van is? egy ún. jasper széria ami már megbízhatóbb. Az xbox oldalon van egy olyan 64.000 ért. Ez már az új széria vagy az még késõbb lesz? Ezt érdemes megvenni? Illetve mennyire megbízhatóak ezek a boxok? Sok hajlamos meghibásodásra vagy azért jó darabig kibírják?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az Xboxnak volt egy olyan hibája, hogy melegedés miatt levált a GPU az alaplapról és így elszállt. Elvileg az új széria már mentes a hibától, de azt meg nem mondom Neked, hogy az melyik. Minden esetre van rá garancia, legfeljebb elfüstöl és kapsz újat ;)

Link to comment
Share on other sites

Fenk

Még annyit kérdeznék, hogy az Xbox Arcade ez a legolcsóbb, ez csak abba különbözik a másiktól ami 60ezer körül van, hogy nincs benne vinyó? Ezt tudom úgy használni, hogy összekötöm a géppel, és a gép merevlemezét használja és ugynaúgy megy rajta akármelyik Xbox os játék? Vagy van valami processzor esetleg GPU különbség is?

Link to comment
Share on other sites

tomi05

Szerintem azért ez a legolcsóbb, mert kevesebb tartozék van hozzá ill. nincs vinyó. Ha minden igaz memóriakártyával azért tudod használni, az jár hozzá. A gép vinyóját nem tudod vele használni, vagy csak buherálással de akkor oda a garancia. A proci azt hiszem ugyanaz mindben. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Tomiks24

Sziasztok!

 

Ha még valaki látogatja ezt a topicot, akkor kérdezném, hogy jelen állás szerint XBox 360 Elit vagy PS3?? Vélemények, tippek, tapasztalatok? Szerintetek melyiket érdemesebb megvásárolni??

Link to comment
Share on other sites

Jay

Én a PS3-ra szavazok. Vagy PS3 Slim, (szeptember elején kerül a boltokba, ha minden igaz).

 

Most jelent meg egy cikk a konzolok megbízhatóságával kapcsolatban:

 

(Gamespot) A GameInformer magazin felmérést készített ötezer konzoltulaj bevonásával. Arra voltak kíváncsiak, hogy küldetés közben kinél hány alkalommal haltak el az egyes játékkonzolok. A Microsoft már régen elismerte az Xbox360 hardveres gondjait, három évre bõvítették a garanciális idõszakot, s a probléma orvoslására 1 milliárd dollárt különítettek el. Arról azonban sosem beszéltek, hogy az eladott konzolok milyen mértékben hibásodnak meg.

 

Nos, a felmérés adatai megdöbbentõek. A Microsoftnak leginkább egy jól képzett mérnöki gárdára lenne szüksége, biztosítandó a zajtalan és megfelelõ méretû Xbox utódot. A tulajok több, mint 54,2 százalékánál ugyanis egyszer már cserélni kellett a konzolt. A válaszadók 41,2 százalékánál kétszer is feltette a kezét a hangos-súlyos X360. A PS3 esetében 10,6 százalékra, a Wii esetében 6,8-ra tehetõ az elhalálozott konzolok száma.

 

Az eladási adatok alapján 15,72 millió hibás Xbox 360 került piacra, melybõl 12,3 millió a javítást követõen újra elhalálozott. A garanciális idõszakból kiszorult felhasználók esetében az Xbox360 tulajok 36,4 százalékának kellett második konzolt vennie. A PS3-nál 13,4, a Wii esetében 8,4 százalékos az újravásárlási arány. A játékosok azonban megbocsátóak, mivel csak négy százalékuk dönt a meghibásodott konzol mellõzése mellett.

 

Meghibásodási arány

PlayStation 3 - 10.6 %

Xbox 360 - 54.2 %

Wii - 6.8 %

 

Újbóli meghibásodási arány

PlayStation 3 - 14.7 %

Xbox 360 - 41.2 %

Wii - 11 %

 

Forrás: Gamespot

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...