Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Digitális SLR fényképezõk, objektívek, tartozékok


tike

Recommended Posts

ProFiler

Nekiálltam. Csak nem tudom, honnantól van érdemleges olvasnivaló. Mikor is jelent meg a 350D?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

2005. február 17-én jelentették be.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De gondolom, akkor még nálunk nem volt kapható.

 

Most látom, akkor pont egy egy éves modellem lesz. :D

 

Ha nem vagyok indiszkrét, megkérdezhetem, hogy Nektek milyen gépetek van? Azt már tudom, hogy Giraffe-nak 300D.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Most nyúzok egy nikon D50, d70-et, egy canon 350d-t, de sajna egyik sem az enyém :Sír: csak "tesztelgetem" õket viszont van egy Pana FZ30-am, és most készülök DSLR-re váltani.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Canont, vagy Nikont szándékozol venni?

 

Az Indexen az eddig elolvasott részbõl az jött le, hogy a Nikon nem olyan jó. :huh:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

99% hogy 350D lesz a vége. A Nikonokból a D70s egész jól sikerült, fõleg a kitobik nagyon jók a Nikonokhoz, de ha az összképet nézem akkor a Canon azért az jobb gép. Ezt szerintem mindenképp olvasd el mert rendesen kivesézik a Canont és nagyon profi szakemberek tesztelik. Itt amúgy bármely gép tesztelését érdemes elolvasni, mert tényleg nagyon értenek hozzá a srácok, és nincs mellébeszélés, azt írják le ami tényleg van.

 

Amik még nagyon jó tesztoldalak:

 

www.dcresource.com

 

www.steves-digicams.com

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Tényleg érdekeseket írnak. Húhh, lesz holnap mit olvasnom a vonaton. :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A fogyasztás sok mindentõl függ. Amikor ilyen hideg van, akkor én például ki szoktam venni a gépbõl az akkut, és csak akkor teszem vissza, ha tényleg kell, mert különben a hideg jobban leszívja, mint a LCD :upsz:

A gyári akkuval kb. 150-200 képet szoktam ellõni, de volt már olyan, hogy hamarabb telt be az 512+256-os kártya, mint ahogy a Delkin akku kifogyott volna.

 

Egész pontosan nem nekem, hanem a barátnémnek van 300D-je, de elég szabadon hozzáférek (már amikor éppen nem virágokat fotóz :hááát:)

 

Szerintem neked nagyon jó választás lesz a 350D, amirõl majd 1-2 év múlva úgy tudsz áttérni az akkor vadi új 7D-re, hogy teljes obiparkod lesz hozzá :lol:

 

Nos, én most eltûnök egy hétre az Alpokba. Addig is legyetek jó kisfiúk, és csináljatok sok szép képet a gépeitekkel!

 

Üdv:

Giraffe

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Köszi! Jó szórakozást és sok szép képet! ;)

 

Na meg is volt ma a bevásárlás. Az A410 és EOS-350D is megvan, meg természetesen az ajánlott UV-szûrõ és a Dékán-féle könyv.

 

Majd ha egy kicsit jobban kitapasztaltam, akkor írok róla egy amatõr-tesztet a megfelelõ témakörünkbe. A kézikönyvét már teljesen át is tanulmányoztam. Most már úgy érzem, hogy minden kezd derengeni. Meg az objektívekrõl is megtanultam a tudnivalókat. Nem is olyan ördöngõsség.

 

Nem hiszitek el, de a legelsõ benyomásom: túl kicsi! :D Tényleg nem tudom én sem rendesen megfogni. Na meg az alap objektív már feldönti. :lol: Egyébként állatira megtetszett. 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Na tehát kitapasztaltam a korlátokat. Akkor hogy kerek legyen a dolog, érdekelnének az objektívek is. A könyv segítségével már okosodtam, hogy melyik mire való, csak vélemény kellene róla, hogy jó-e, vagy megér-e egyátalán annyit.

 

Ehhez az objektívhez mit szóltok: "Canon EF 75-300mm 4.0-5.6 III USM" - 63000 Ft :?:

 

Vagy ez is megtenné fele annyiért: "Tamron Canon 70-300/F4-5.6 LD M AF" - 36500 FT :?:

 

Ez makróhoz mennyire lenne jó? Ugyanis láttam olyan Sigmát, ami hasonló adatokkal van, plusz oda van írva, hogy "Macro Super".

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Ezek közül az elsõ az jobb választás szerintem! Nem rossz a tamron de azért jobb a Canon. És meg is ér annyit. De azt ne felejtsd el, hogy ennél a gépnél, ennek az obinak a végsõ fókusztávja 480mm! Ehhez, ha nincs elegendõ fényed akor állvány használata kötelezõ!

 

És mik az elsõ tapasztalatok?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez az eredmény hogy jött ki? :pislog: Egyébként alapállásban akkor mennyi?

 

A Tesztek témakörben elkezdek róla írni pár dolgot, de kizárólag amatõr szemmel. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Mivel az objektíveken feltüntetett értékek a kisfilmes méretre vonatkoznak, ezért ha DSLR-en használjuk õket, akkor egy kicsit számolnunk kell, ami nem több egy szorzatnál. Mivel a Canon 350 D képérzékelõjének a mérete 22,2X14,8 mm, ez pontosan 1,6X kisebb mint a (Leica) kisfilm mérete. Ezt hívják fókusztényezõnek. Ez a tényezõ a Canonoknál 1,6 (kivéve az 5D-t, mert ott az érzékelõ mérete megegyezik a kisfilm méretével) Nikonoknál pedig 1,5 mert ott egy picivel nagyobb az érzékelõ a Canonokhoz képest. Mivel az objektívnek egy 1,6X kisebb felületre kell vetítenie a képet ezért a fókusztávolság ennyivel növekszik.

 

 

Az általad említett obiknak a legnagyobb látószöge 75mm, de ez szigorúan kisfilmes rendszerben értendõ. Ha azt szeretnénk megtudni, hogy ez az obi, hogy viselkedik a mi gépünkön akkor meg kell szoroznunk az 1,6-es fókusztényezõvel tehát 75X1,6= 120mm. Ez az obi 120mm-480mm fókusztávolsággal rendelkezik.:nyíl: 480 osztva 120al ez pontosan 4X-es optikai zoom-nak felel meg. Ezt hívják a fókusztávolság ekvivalenciájának. Tehát a Canon EF 75-300mm 4.0-5.6 III USM objektív egyenlõ Canon 350D eqviv 120-480mm 4.0-5.6 III USM obival.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Köszönöm, de most egy kicsit eltévedtem. Nekem az a lényeg, hogy messze esõ tárgyakat rendesen ki tudjam nagyítani és makrózni is szeretnék. Akkor ez erre megfelelõ?

 

Itt elkészült a tesztem. Tettem be néhány próbaképet.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Igen ez már távoli tárgyak megörökítésére is alkalmas! Egyetlen kompakt/ bridge gépnek sincs ekkora telezoomja mint ennek! ha van elegendõ fény akkor nagyon jól használható. Ha esetleg tudod elõre, hogy olyan helyen fogsz fotózni sokat, ahol fényszegény a környezet, akkor inkább érdemes elgondolkodni egy nagyobb fényerejû objektíven, ami azt jelenti, hogy többet részesít a beérkezõ fénybõl, tehát kisebb záridõ is elegendõ ugyanahoz a képhez, amibõl következik, hogy csökken a bemozdulás veszélye.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Van olyan is, ami hasonló adatokkal magasabb fényerejû?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Van persze, sõt még olyan is amiben képstabilizátor van, de általában ha meglátom ezeknek az árukat akkor szoktam dobni egy hátast.

Ez egy hasonló obi de van benne képstabilizátor is.

 

 

Ez meg egy tuti telezoom tuti fényerõvel.

 

Ez pedig az egyik legjobb, kiváló fényerõvel és stabilizátoral.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Oké, ezt értem, de ez nem az én árkategóriám. :D Max. 70000-ért tudsz valamit?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Még mindig az egyik kedvencem: Canon EF 70-200mm f/4L USM

Ezt máshol 160 000 körül meg lehet kapni. Azt hiszem. :hááát:

 

@ProFiler

Végül is ezt is meg lehet venni: Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III USM

Hátránya az, hogy valószínûleg a kép széle felé már nem lesz kiváló a képminõség. Ha lerekeszeled, akkor lehet vele jó képeket csinálni. De ezzel leginkább csak jó fényviszonyok mellett lehet jól fotózni. Szürkületkor szerintem ez már "elvérzik".

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Húha. De akkor mivel lehet minden körülmények közt normálisan fényképezni zoommal? :( (Normális áron.)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Minden körülmény között, ami viszonylag olcsó is, szerintem semmivel. Ehhez vannak az L-es (profi) objektívek, amiket meg kell fizetni. Persze én arra gondolok, hogy amit belinkeltem objektívnél, ha a legjobban kinyitott rekesznél fotózol, akkor a kép szélei felé nem lesz tökéletes a minõség. Az más kérdés, hogy ezt 10*15 cm-en mennyire veszed észre.

 

Ez kell ide: PhotoZone -- Itt nézegethetsz teszteket. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Köszi az oldalt! Átolvasom.

 

Megnéztem a mellékelt DVD-n a Canon bemutatóját. Nagyon megtetszett a 75-300-as.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mindenkinek figyelmébe ajánlom a Sigma objektívösszehasonlító odlalát/programját:

 

Link

 

Érdemes megnézni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel
Oké, ezt értem, de ez nem az én árkategóriám. :D Max. 70000-ért tudsz valamit?

Az a helyzet, hogy ebben az árketógóriában olyan képességû obit amit szeretnél, ami minden tekintetben jó, sajna nem fogsz kapni. Kompromisszumot kell kötni. Szerintem használd sokat a géped és majd a sok használat során kialakul szépen, hogy mire is van szükséged.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Már kialakult! :nyíl: Nem tudok zoomolni! Az 55mm kevés, nagyon kevés. Ezért gondoltam egy 75/90(?)-300-asra. Szerintem az bõven jó lesz. Úgysem közeli felvételekre akarom használni, továbbá rájöttem, hogy amikor ilyen képeket készítenék, akkor úgyis jók a fényviszonyok. Esetleg még a 200-as végû szóba jöhet, mert ahogy néztem a Sigma bemutatóján - nem is sokkal rosszabb a távolsága a 300-asnál.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...