Jump to content
GSForum - Segélyvonal

RAID


Pjotr

Recommended Posts

arpsoft

...

Aztán meg olyat csináltam, hogy a gyerekek gépérõl (egy második hálókari van a gépben, tehát azon keresztül) másoltam az enyémre, és ez alatt 10-20 % között mozgott a prociterhelés, és ha elindítottam egy filmet például, akkor néha "szétesett" a hang!

...

A soft RAID gyönyörei.

Link to comment
Share on other sites

szaborobert

Akkor azt mondod, hogy nem egyedülálló jelenség, amibe belefutottam?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Igen, a szoftveres RAID ezzel jár, de szerintem ez akkor is túl nagy terhelés egy ilyen processzornál. Persze lehet, hogy gagyibb a kelleténél a vezérlő. Mindenképpen nézd meg fixált órajelekkel, vagy tuning nélkül.

 

Bővítettem az egyik fenti hozzászólásomat!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem feltétlenül. A RAID vezérlõd egyedül nem elég okos, ezért prociidõre van szüksége, többek között ez okozhatja, hogy bizonyos mûveleteknél nincs másra ideje.

Mivel ez a rendszer a pufferelésben sem túl erõs, ezért ha egyszerre írsz és olvasol, még tovább romolhat a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

szaborobert

Pjotr

köszi, elolvastam a bõvítményt is.

 

arpsoft

JMicron JMB363 a vezérlõ. Nem tudom, hogy mennyire gagyi, de van olyan PCI kártya, ami néhány ezres, és sokkal jobb, mint az alaplapim?

Mindenképpen kipróbálom az alaplap alapbeállításaival, illetve egy reinstall-t még megér holnap.

Ha a stripe méretet kisebbre állítom, akkor még jobban fogja tehelni a rendszert, ugye?!

Link to comment
Share on other sites

Alfonz64

Nekem a raid automatikusra van állítva, 3Db egyforma vinyó Hitachi T7K250gb+750gb WD+20GBWD Gigabyte GA-EP35-DS3P (rev. 2.1) sőt még az elöző Gigabyte GAK8NF-9 sem volt probléma igaz ott csak 2db hitachi volt milyen a tápod, milyen a videókártyád, ? nincs probléma az eszköz kezelőben a raid vezérlővel, xp sp3 ?

Proci bőven elég, a memória is és még gyors is. Még azis lehet hogy hibás a raid az alaplapon.

"Neked van valami "jelzőberendezésed", hogy mindig azonnal megjelensz, ha hozzászólás történik?" automatikus e-mail értesítés azonnal, automatikus levélellenőrzés percenkénti frissítéssel nekem is ez van :) másképp hogy tudnék fent leni másik 4 fórumon? a többi oldalt nem is számolva, így mindig képben vagyok.

Link to comment
Share on other sites

szaborobert

Szia!

 

8800GT, XP SP3, eszközkezelõben nincs semmi probléma. Érdekes módon az alap 128 kb-s stripe lassabb volt, és többször rángatózott, min most a 16-ossal. Próbáltam 64-el is, ua. mint a 128-as.

Amikor nem szaggat be éppenn 1-1 pillanatra, akkor igen jól megy a rendszer, meg lennék vele elégedve, de így bprzasztóan idegesít. Leginkább azért, mert olyan régen szerettem volna már raid 0-t. Most csalódott vagyok, és a legbosszantóbb, hogy nem tudom, mi a megoldás. (Persze egy komolyabb raid vezérlõ. :) )

Benchmarkok szerint jól olvasgat, de nem esek éppen hanyat tõle, viszont a Buffered read lóval lassabb, mint ugyanezen vincsi önmagában!

Lehet, hogy lecserélem az alaplapot valami ICH9R-es cshipsetesre, csak elég körülményes, mert vizes az egész, és eléggé egyba ven építve.

Vagy felbosszantom magam, os veszek valami 32GB-os SSD-t a rendszernek...

Link to comment
Share on other sites

Predator

Egy pár adatot leirhatnál read stb...

Link to comment
Share on other sites

Alfonz64

Bios frissités, Raid driver frissités?

 

Google a barátom, meg ezeket találtam:

 

Asus P5K-C Raid Tizenkét P35-ös alaplap tesztje:

http://prohardver.hu/teszt/tizenket_p35-os...sztje/asus.html

 

Egy kérdés P5K Deluxe és Premium tulajokhoz!

Nálatok volt SATAII vezérlési gond? ACHI, Raid vagy IDE modban?

Most olvasom csak, hogy igen nagy balhék vannak ebbõl az ASUS fórumain. ASUS tulajdonképpen sza*** a vásárlók fejére már kb. 4 hónapja... gyönyörû mondhatom...

http://vip.asus.com/forum/topic.aspx?board...SLanguage=en-us

 

most itt ez a P5K Premium... nem elég, hogy a külföldi tulajok 90%-nál HDD inkompatibilitások vannak ACHI ill. RAID modban, gyártó sza*** rájuk, pedig már 3-4 hónapja tudnak a problémáról és mégse tesznek semmit... még annyit se tudtak beírni a fórumukra, hogy ''sry, tudunk a problémáról javítás alatt áll, please be patient...'' ennyit sem! Sõt még azt sem, hogy ''le vagytok sza***, oldjátok meg''. Ilyen a jó alaplap gyártó? Sza*** a Support-ra??? Sza.... a vásárlóira??? Regelek a fórumukra rákérdezek még erre, hátha valaki tud mondani valami okosat... azt ha nem lesz belõle semmi, akkor tuti ez volt az utolsó ASUS alaplapom, az tutibiztos... ettõl meg megszabadulok és lecserélem egy Gigabyte-ra... azokkal akkor is kevesebb a panasz!
Link to comment
Share on other sites

szaborobert

Köszi, hogy utánanéztél a dolognak. Meglepõ az Asus hanyagsága...

Egyébként a legújabb 1203-as BIOS van a lapon, és RAID driverbõl meg összesen 1 van. :D Azt használom.

Olyan kár érte, mert egyébként érezhetõen gyorsabb lenne a dolog, csak pl. megy valami zene, és közben megterhelem a vincsit rendesen, akkor hangos recsegés hallható, gyakorlatilag szétesik a zene.

Valószínûleg lecserélem a lapot olyanra, amin nem JMicron vezérlõ van, hanem Intel (ICH9R, vagy ICH10R), s remélem a legjobbakat...

 

További tesztelgetés során arra lettem figyelmes, hogy a tuning annyira nem befolyásolja. Illetve egészen pontosan a FSB, és a proci órajele nem, viszont a memóriára nagyon érzékeny! Ha a memcsi gyorsabb, akkor az egész sokat javul, a benchmarkok is ezt mutatják. Érdekes, nem gondoltam volna...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
szaborobert

Sziasztok!

 

Megoldódótt a problémám: vettem egy másik alaplapot! :D P5Q PRO-nak hívják, és nagyon szereti azokat a dolgokat, amiket kérek tõle, ellentétben a P5KC-vel...

Szó nélkül ment minden, mint a karikacsapás (XP telepítõbe integráltab a drivert), pillanatok alatt felment az XP, és az egész rendszer érezhetõen gyorsabb. Nem tudom, mennyire lehet adni a szintetikus tesztekre, de azok is bõ gyorsulást mutatnak. Majd otthon megmutatom holnap.

Köszönöm az eddigi segítséget is!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
szelesjanos

Sziasztok!

 

Kérnék egy kis segítséget:

 

Van a gépemben 3db WD 320Gb-os HDD, szeretném õket RAID-ben használni, mert videózással foglalkozom és szeretnék egy kis gyorsulást elérni a kódolások alatt.

 

- Milyen RAID vezérlõt ajánlotok?

- Milyen típusú RAID legyen?

- Ha meg van a vezérlõ, mennyire bonyolult egy ilyet megcsinálni?

 

Ha olyan típusú RAID volna a megfelelõ ahol nem elég a 3db HDD, akkor hajlandó vagyok beruházni. Vezérlõket már olyan 20e körül láttam, gondolom ezek már nem gagyik.

 

Egyenlõre ennyi, ha valaki tud legyenszíves segítsen.

 

köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Annyit nem dobna a RAID, hogy észrevennéd kódolásnál.

Link to comment
Share on other sites

Tomcsa

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy Raid 0-ban 2db 400-as SATAII Samsung winyó azt a hibát produkálja, hogy játék közben, bizonyos idõközönként nagyon lelassul a játék, majd fut tovább, aztán megint lelassul, megint fut tovább. Eddig csak az újabb játékoknál volt jelen, azon belül is csak 1-2-nél (pl.: Assassin's Creed), de mostmár a Medal Of Honor Allied Assault is (ami nem egy mai csirke) ezt csinálja. Ezt a hibát valóban a Raid okozza, vagy más lehet a hiba forrása? Válaszotokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nézd meg, hogy mennyire terheli a processzort a RAID. Végezz több lemezmûveletet egy idõben!

Link to comment
Share on other sites

Tomcsa

Szinte semmi, 3-4%, egyszer-egyszer felszökik 8-10-ig, de ez a maximum.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem tudom, milyen erõs a gép, nem jelenthet problémát, ha 10%-al megnõ a terhelésed játék közben?

Link to comment
Share on other sites

Tomcsa

Nem hinném, de leírom a konfigurációmat: Alaplap: Asus M2N-VM DVI; Proc.: Amd Athlon 64X2 3.2 GHz 6000+ (2magos); VGA: Sapphire Radeon HD 2600XT; 2x 1GB DDR2 800 RAM (dual channel-es) és a fent említett winyó raides páros.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Akkor én ki is zárnám a RAID-problémát.

Mindenképpen újratelepítenék, hátha csak valami szoftveres gubanc.

 

Innentõl off-topic! :off_kacsint:

Link to comment
Share on other sites

Tomcsa

Akkor hol folytassam, ha az újratelepítés megtörtént, változás = 0 ?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Leírásodban is az szerepel, hogy 1-2 játéknál van így, szóval ez nagy eséllyel VGA-driverrel van összefüggésben.

Link to comment
Share on other sites

Raxi

Sziasztok.

 

Azért ide írok, mert szeretném megtanulni ezt a RAID-es dolgot, mivel gyorsítani szeretnék a gépemen.

Digitalizálni, videóvágást és szerkesztést szeretnék vele csinálni. A kérdésem az lenne, érdemes nekem ezzel a géppel, megpróbálni a RAID-elést, gyorsabb lesz a gépem tõle?

Vagy rakassak össze egy konfigurációt? Íme a jelenlegi gépem:

 

Operációs rendszer Microsoft Windows XP Professional

Opr. javítócsomag Szervizcsomag 3

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

 

CPU típusa Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200)

Alaplap neve Abit IS7/IS7-E/IS7-G (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN)

Alaplapi lapkakészlet Intel Springdale i865PE

Rendszermemória 1536 MB (PC3200 DDR SDRAM)

BIOS típusa Award (11/04/03)

Kommunikációs port Kommunikációs port (COM1)

Kommunikációs port Nyomtatóport (LPT1)

 

Videokártya GeForce 6600 GT (128 MB)

Videokártya NVIDIA GeForce 6600 GT (128 MB)

3D gyorsító nVIDIA GeForce 6600 GT AGP

Képernyõ Samsung SyncMaster 193P/MagicSyncMaster CX910P (Digital) [19" LCD] (HSCX600355)

 

Hangkártya BrookTree Bt878 Video Capture Device - Audio Section

Hangkártya Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller [A-2/A-3]

 

IDE vezérlõ Intel® 82801EB Ultra ATA Storage Controllers

IDE vezérlõ Intel® 82801EB Ultra ATA Storage Controllers

SCSI/RAID vezérlõ AAQ889MV IDE Controller

Lemezes meghajtó SAMSUNG SP1213N (120 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Lemezes meghajtó SAMSUNG SP1614N (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Optikai meghajtó ASUS DRW-1814BL

Optikai meghajtó DANUH HEZ0HY7 SCSI CdRom Device

Optikai meghajtó HL-DT-ST CD-ROM GCR-8521B (52x CD-ROM)

SMART merevlemezek állapota OK

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Inkább új vas.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...