Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Movie Maker


szhely

Recommended Posts

szhely

Sziasztok!

A Windows Movie Makerrel kapcsolatban már van egy topic, de én ezzel kapcsolatban mást szeretnék kérdezni: amikor rákattintok, behozza a Makert, de kb. 10 másodperc múlva kiírja, hogy a Movie Maker hibát észlelt, ezért leáll. Felszólít, hogy küldjek hibajelentést, amit meg is tettem, sokszor. Majd bezárja a boltot a program. Eddig még nem sikerült a drága Movie Makeremet elindítani.

 

Mit tegyek?

 

Egyébként klasszul, gyorsan dolgozik a gép. Előre is köszi a segítséget!!!

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Kevés hozzá a géped teljesítménye. <- Nálam régebben ez volt a probléma.

Pontosan milyen a géped?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Valószinûleg a szokásos kodek probléma lépett fel. Ilyenkor szoktuk feltenni a kérdést: vajon milyen kodek pakkot használsz? Bizonyos *.ax fájlokat nehezen visel el, ezért inkább hibaüzenettel leáll.

Link to comment
Share on other sites

szhely
Kevés hozzá a géped teljesítménye. <- Nálam régebben ez volt a probléma.

Pontosan milyen a géped?

Alaplap:Asus p4p 800

Intel pentinium 4 3000 MHz

Videokártya:ATI Radeon 9800 Pro

1024 DDR RAM

Milyen adat kell még?

Link to comment
Share on other sites

szhely
Valószinûleg a szokásos kodek probléma lépett fel. Ilyenkor szoktuk feltenni a kérdést: vajon milyen kodek pakkot használsz? Bizonyos *.ax fájlokat nehezen visel el, ezért inkább hibaüzenettel leáll.

És ilyenkor mit tehetek?

Bevallom õszintén, nem tudom mi az a kodek pakk.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Javaslom nézd meg a következõ fórum témáját, ott megtalálsz mindent a kodek pakkokról. De ha nem tudod, hogy mik azok, akkor valószinûleg nem is telepítettél ilyent. (Ezek beépülõ modulok, melyek bizonyos filmek lejátszásához, videodigitalizáláshoz -kép és hang- stb. szoktak használni, de mivel rengeteg "szemetet" is tartalmaznak, sokszor több kárt okoznak mint hasznot.)

Persze ezeken túl más is okozhat galibát. Melyik verziószámú directX-et használod?

Régebbi Nero verziók is össze tudtak veszni a MovieMakerrel, de az Intervideo WinDVD-nek is volt olyan verziója mely használhatatlanná tette a MovieMaker-t. (Mivel ezek a programok is használnak beépülõ modulokat).

Ilyenkor egy megoldás szokott bejönni: újra telepíteni az XP-t, és minden egyes program install után megnézni, hogyan viselkedik a MovieMaker. Így ki lehet szürni a bünõst.

Link to comment
Share on other sites

szhely

Lalo!

Köszönöm az eddigi segítségedet, DirectX 9c van fenn.

Intervideo WinDVD-t is telepítettem.

Bevallom őszíntén, kb. fél éve telepítettem fel újra az Xp-t és most nincs erőm újra nekiállni az egésznek.

Köszi a segítséget!!!!

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Ezek után csak egy ötletem van: használj már programot a Moviemaker helyett, mely az úgyis csak egy belépõ a videószerkesztõk piacán. Szerencsére sok jó program van és köztük több 30 napos, kevés korlátozással.

Link to comment
Share on other sites

szhely

Laló!

Szeretném megkérdezni, hogy melyik szerkesztő progit tudnád ajánlani, amelyik magyar nyelvű és a tv-ből felvett filmeket is össze tudom vele vágni?

Én eddig a Néróval próbálkoztam, de nem sok sikerrel.

Köszi!!!!

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Magyar nyelven talán csak a Pinnacle Studio 10 létezik. Aránylag olcsó, bár számtalan hasznos funkcióért külön kell fizetni. Ulead VideoStudio 9, nem olcsó, angol nyelvû, de nem kell hozzá "érteni angolul", hogy tud használni. Ráadásul létezik 30 napos kiprobálható verzió. Mivel elég sokat foglalkozom videófilmek készítésével, nálam az Ulead a nyerõ. Könnyen kezelhetõ, gyors, és minden alapfunkció benne van - természetesen otthoni, hobbi szinten - amivel remek kis klippeket lehet gyártani. Próbáld ki!

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Az importálással kapcsolatban kérdeznék:

- Hogyan lehetne meggyorsítani az importálást? 700MB WMV 25 perc alatt kerül be a Movie Maker-be. Jó lenne rövidíteni ezen az idõn.

- Hogyan kell beimportálni úgy, hogy nem darabolja fel klippekre? ~700MB WMV-t ~500 db-ra szeleteli. Miért van erre szükség? Nem emiatt ilyen hosszú az importálás? Neróval ue. a méretû fájlt két pillanat behelyezni a filmkészítõ idõsorban.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Az importálás ablakban, miután kiválasztottad a bevinni kívánt fájlt és mielõtt az importálás gombra kattintanál, az ablak alján vedd el a pipát az anyag klippekre vágása funkció elöl.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Szuper, kösz. Észre sem vettem. Így már tényleg egy pillanat alatt bent van a fájl.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mizsi

Üdv!

A következő gondom támadt a Windows Movie Makerrel (2.1.4026.0):

egy több részből álló videót szeretnék egyestíteni vele. Az importálás rendben meg is történik, de amint lehúzom a fájlt az idősorra, a program leáll egy hibaüzenettel: "A 0*1111111 címen található utastás a 0*00000000 memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő utaítás: written"

A written helyett néha read szerepel. Mi okozhatja ezt? Kevés lenne neki a 256 MB memória? Próbálkoztam más videófájlokkal is, ugyanezzel az eredménnyel. A Movie Makert meg nem tudom újratelepíteni, mert a Windows összetevőkben nincs benne. :mérges:

A segítségeket előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Kodekpakk? :hááát:

Esetleg a DivX antifreezer? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Kodepakk csak ffdshow van. Utóbbi nincs.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Anélkül már próbáltad? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Most már igen. És mûködik! Köszönöm! Amúgy nem csak a Movie Makert, a Nero Vision Express-t is hazavágta az ffdshow. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Szerintem szhelynek is kodek probléma lesz egyébként... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Mivel az ffdshow eltávolítása után nem sok videót tudtam megnézni -a Media Player akadozva vitte, a BSPlayerben meg hol kép nem volt, hol hang- visszatettem az ffdshow-ot. És nem tudom miért, de így is tobábbra is jól működik a Movie Maker is, meg a Vision Express is. Érti ezt valaki? :hááát:

u.i: Utólag megnéztem az Eseménynaplót a Movie Makerre vonatkozóan, és valóban az ffdshow.ax-re volt kiakadva. De akkor most miért barátkozott meg vele?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
momomanó

Sziasztok:D

 

Nem tudtam már mit csináljak, ezért gondoltam itt kérek segítséget. A Movie Maker-rel lenne egy sor problémám...

Kezdetben minden okés volt. Aztán miután elkészült a video, és elkezdtük menteni elszámolt elég sokáig és vissza soha:S Ez egy darabig így ment aztán, volt olyan hogy nem kezdett el számolni és valami hibaüzenetet irt ki angolul(mivel sajnos angolul nem nagyon tudok, és korábban magyar volt de akkor is voltak gondok ezért angolul töltöttük le).. Ezután hagytuk az egészet, de mostanság újra videot akartunk csinálni, de már fáljt se tudtunk importálni és egy rég elkezdett videot se indított el. Most már nagyon tanácstalanok vagyunk. Csinálni akarunk videot de nem tudunk. Próbáltunk már más ingyenes videoszerkesztõt használni de egyik se mûködik, és fizetõset nem szeretnénk használni..

 

Kérlek segítsetek

Elõre is köszönöm:)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Milyen kodekek vannak telepítve? Esetleg ACE? ;)

Link to comment
Share on other sites

momomanó

Annyit tudok hogy *.ax kiterjesztésűek, meg is néztem van jó pár kodek feltelepítve :S Összesen 52... De olyan nincs. Nem tudom mi a baja, lehet hogy kevés a hely, de hát 12 Gb az nem kevés. Kicsit idegesitő is, mert volt amikor lefagyott, de a legrosszab, hogy nem tudjuk movie fájlá menteni, most már meg semmit se tudunk csinálni. Próbáltam mp3-t importálni, de nem engedette.. :(

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Az ACE egy kodekpakk. Ha 52 kodeket számoltál össze, akkor filmnézéssel próbálkozhatsz, de szerkesztéssel már nem. A MovieMaker nagyon kényes minden "idegen kodekra", így ha amit találtál az nem "hivatalos" kodek, akkor hagyj fel minden reménnyel. A MovieMaker nem kezeli az MP3-at, ezért nem tudtad importálni. Nézd meg, hogy a Vezérlõpult-Programok telepítése/eltávolítása résznél szerepel-e ACE Mega KodekPack. Ha igen, próbáld meg eltávolítani, bár erre kevés az esély. De ha BS Playert használsz médialejátszónak, akkor sajnos az is gáz. A leírtak alapján biztos, hogy kodek gondjaid vannak. Ebbõl a betegségbõl egyrészt tanulságot lehet leszûrni, másrészt meg fel lehet készülni egy új Windows telepítésre.

Link to comment
Share on other sites

momomanó

Nem használok BS Playert és nincs ACE Mega KodekPack. Csak windows/system-ben belül, valami windows/driver cache-ben belül és a PowerDVD-en belül vannak kodek. Ezeket találtam, más nincs. Ez az összes 59:(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...