Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2006. februári számról


payskin

Recommended Posts

Szini

Sziasztok! Sajna csak most vettem meg a februári PCW-t. A vírusirtó cikkhez szeretnék hozzászólni. Nézegetem a tesztprogramokat, én is próbálgattam már õket, ezek közül nekem is a Nod tetszett a legjobban, de szerintem van egy jobb és ingyenes vírusirtó. Nem nagyon ismert de szerintem nagyon jó. Érdekelne róla egy kis összehasonlítás az eddigiekkel, ha még lehetséges.

 

AntiVir® PersonalEdition Classic.

 

http://www.free-av.com/

 

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Etelka38

Korinak köszönöm az útbaigazításokat. Az "óra" topikba kiigazítást adok. A moderátoroktól elnézést a hibákért. Már kezd kivilágosulni a fórum, de keveset látok.

Elnézést a kezdõnek.

 

Eta

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Etelka38

"Ó R A"

 

Gondjaim a következõk: Indítás után beállítom az idõt és dátumot. A panelon a következõ kijelzés:

 

Az idõ szinkronizálása sikerült. Részletek time.windows.com - 2006.02.11 - 18:36

Következõ szinkronizálás: 2006.02.18. - 10:46, alul a kijelzön 10:46.

 

Másnap inditás után dátum 2006.02.11 idõ 10:46. Figyelmeztetést kapok. Dátum és idõ. Megjegyzem a BIOS elemet cseréltem, a gép három hónapos. A BIOS-ból:

 

Amibios setup Utility-Version 3.31a,

BIOS Version: P4145G BIOS P1.00,

Procesor Type: Celeron®CPU,

Processor Speed: 1700 MHz,

Cache Size: 128KB,

Microcode Update F13/04,

Total Memory: 255MB+1MB,

Share Memory: DDR1 256Mb/133MHz (DDR 266)

 

A segitségért kösz. Az eladóhoz ne küldj, mert inkább megyek a vasútállomás fõnökéhez.

 

Üdv,

Eta

Link to comment
Share on other sites

Etelka38

Igazad volt, egy kis bátorság, most már tudom mi az AVATAR. Hol lehet megváltoztatni?

 

De mi lesz az órával?

 

Eta

Link to comment
Share on other sites

Etelka38

Az biztos, hogy a jövõben minden ismerõsnek fogom ajánlani. Elõször huzakodtam az áráért, de belátom ez megéri, nagyon jó ötletek is vannak kezdõknek. Egy kicsit mogorvák vagytok a tudatlanokkal szemben, nem baj. Így ösztökéltek.

 

Üdv,

Eta

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

chipmix

Nem mogorvák, csak annyit írnak egy témához, amennyi feltétlenül odatartozik.

És a továbbiakban, mindig meg kell keresni azt a rovatot, ahová a problémád tartozik. Ez elõször nekem is gondot okozott, de bele lehet jönni. :D

Link to comment
Share on other sites

Etelka38

Bocsánat ha sértettem valakit, igyekezni fogok.

 

Üdv,

Eta

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Szanya

Az itteniek sérthetetlenek. :-)

Link to comment
Share on other sites

Babrax

Megvettem eletem elso nehany dvd-jet, mint pl. Mekk Elek, Mezga Geza, No megallj csak stb. Lejatszani egyelore nem tudom, hiaba raktam fel a Media Player Classicot, amirol azt irjak, hogy mindent kezel es nem kell hozza semmi.

Csak a reklamot jatssza le az elejen, a menunek csak hangjat zeneli, na meg ha egyesevel megnyitom a vob fajlokat, akkor azokat lejatssza, de elvezhetetlen kockas, foltok es recsegesek kozepette...

:-(

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

DVD-video lejátszásához továbra is codec kell, ami egy DVD lejátszó sofware telepítésével kerül a gépre, és utána majd az MPC is le fogja tudni átszani.

Link to comment
Share on other sites

Babrax

Koszonom a valaszodat. Ez az info a kezdo dvd nezegetokek egy alapveto informacio, ami sajnos kimaradt a cikkbol. Meg akkor is, ha ez a profiknak alapvetes.

Ezek a kodeket remelem ingyenesek, mert akkor sokat nem er az ingyenes lejatszo :-)

 

A mostani ujsagbol az is kiderul, Gspot-tal lehet megnezni, hogy mire van szukseg, ez dvd-k eseten is mukodik? Vagy ehhez Gspot sem kell, mert mindenki tudja rajtam kivul, hogy milyen kodek kell DVD-hez?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kedves új tagok!

 

Kérlek titeket, kicsit jobban figyeljetek oda, hogy hol teszitek fel problémáitokkal kapcsolatos kérdéseiteket! Ez a téma a PC WORLD februári számáról szól, nem a számítógép órájáról, sem a DVD-lejátszásról. Ha körülnéztek, találtok témát a hardverekrõl és a DVD-lejátszásról is. Oda fogom átpakolni a hozzászólásaitokat.

 

Köszönöm!

 

Még valami: fórumunkon a magyar nyelv használata kötelezõ! Úgy tûnik, ez mindkettõtök figyelmét elkerülte!

Link to comment
Share on other sites

Babrax

Kedves Balázs!

 

Azt azért majd írd meg, hogy hova rakod a kérdéseimet, hogy követni tudjam.

 

(Elolvastam a tudnivalókat, és ott nem láttam, hogy csak ékezetes betûket szabad használni, a leírásban ez nem szerepel.)

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Kedves Babrax! :)

Szerintem ez magától értetõdõ itt ebben a hazában! ;)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
(Babrax @ 2006. február 13., 10:35 - hétfõ)

Koszonom a valaszodat. Ez az info a kezdo dvd nezegetokek egy alapveto informacio, ami sajnos kimaradt a cikkbol. Meg akkor is, ha ez a profiknak alapvetes.

Ezek a kodeket remelem ingyenesek, mert akkor sokat nem er az ingyenes lejatszo :-)

 

A mostani ujsagbol az is kiderul, Gspot-tal lehet megnezni, hogy mire van szukseg, ez dvd-k eseten is mukodik? Vagy ehhez Gspot sem kell, mert mindenki tudja rajtam kivul, hogy milyen kodek kell DVD-hez?

 

A DVDhez való codec nem ingyenes, gyakorlatilag ezért nincs ingyenes DVD lejátszó, de VGA kártyákhoz, DVD lejátszókhoz/írókhoz szoktak adni.

 

Ui.: A fórumszabályzatban az is szerepel, hogy ne idézd be a közvetlenül elötted íródott hozzászólást. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nos, a noteszgépemre nincs telepítve semmilyen DVD-lejátszó program, sem videoszerkesztõ, sem kodek (az egy darab ffdshow-n kívül, de abban megállapodhatunk, hogy abban nincs MPEG-2 dekóder).

 

Viszont van a noteszgépemen MPC, és olyan szépen lejátssza a saját DVD-nkrõl a PC Studiót, hogy öröm nézni. File --> Open DVD. Úgy hogy az MPC mégis csak csodákra képes. :)

Link to comment
Share on other sites

manguszta
(Spányik Balázs @ 2006. február 03., 8:49 - péntek)

Még vadul dolgozunk rajta. Ahogy a fókuszban is írtam, ha minden jól megy, jövõ héten megkezdhetjük a nyilvános bétatesztet. :)

 

 

A hétfõ a két héttel ezelõtti hétfõre vonatkozott. Még mindig vadul dolgoztok? Ugye még februárban frissül?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Én is a múltkor csodálkoztam egy nagyot. Nincs DVD-lejátszóm telepítve. Ffdshow wan (azaz van :) ), de az nem az. Betettem egy DVD-filmet, és gyönyörûen lejátszotta a Windows Media Player. Jéé?! Persze a MPC telepítve van a Quick Time Alternative és a Real Alternative által. Most már vili. fogsor.gif

Link to comment
Share on other sites

payskin
(manguszta @ 2006. február 20., 15:40 - hétfõ)

A hétfõ a két héttel ezelõtti hétfõre vonatkozott. Még mindig vadul dolgoztok? Ugye még februárban frissül?

 

Bocs, még tényleg dolgozunk rajta. Tegnap fejeztem be nagyjából a cikk aloldalakat, ma kéne megcsinálni a letöltést, de ez sem lesz egyszerû. Ma reggel például találtunk egy oldalt, ami kétszer maga alá rántja a fejlécet és a menüt. Egyébként hétfõ óta "bármelyik percben indulhat" állapotban van. Persze egy csomó dolog nem fog mûködni, de szép lassan minden a helyére kerül.

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Várom!

Link to comment
Share on other sites

aThoMee

Ahoj!

 

Visszakanyarodva a februári újsághoz, azon belül is a vírusírtós részhez, elmondanám a tapasztalataimat:

A Pandát gondolom azért nem engedte tesztelni a Panda Mo.-i pártvezetése, mert a Panda minden tekintetben a lex*rabb. Csak az használja, aki még nem próbált mást. Nekem is az volt elõször, és elégedett voltam vele, aztán egy újratelepítéskor feltettem egy másik viruskeresõt (már nem tudom melyiket, mindegy is) és lõn világosság a sötétségbõl.

A tesztben szereplõ ÖSSZES vírusírtó volt már a gépemen, amikor lejár az egy hónapos ingyenes rész, én mindig egy újat rakok fel egy másik gyártótól. Ennek fényében mondhatom, hogy Panda nagyon erõforrásigényes, mind az indulást, mind a leállást lassítja, és amit nem reklámoznak: eddig 3 olyan gépet bütyköltem, amin Panda volt, és nem volt többet hajlandó netezni. Fellép, de nincs net. Ugyanis a netes forgalmat a Panda magán engedi át (mint a többi), viszont mikor leszeded a Pandát az adatforgalom megakad valahol. Gondolom valami Registry-s bigyóban, mert mikor visszaraktam a 3 gépre a Pandát - láss csodát - újra megy a net, mennek a HTTP-k és társai.

Tehát a tapasztalat: MINDEGY, hogy melyik vírusirtót használod, azok tényleg 99,9%-ban megfognak mindent, szerintem az itt jelenlevõk közül nincs olyan akinek van vírusirtója, és vesztek volna el adatai, vagy bármilyen hatalmas vírustevékenység folyt volna a gépén. Tehát kijelenthetjük, hogy minden vírusirtó jó. Az EGYETLEN különbség az amit a cikk is feszeget: mennyit hasít le a gépem teljesítményébõl. És ez a LEGFONTOSABB.

A teszt második helyezettje az F-Secure (hátulról). Nekem mielõtt olvastam a cikket pont ez volt fenn, mert találtam a neten egy fél évig (!) ingyen használható verziót, és nagyon megörültem neki, de a cikk után leszedtem, és varázsütésre újra én használom a gépem, nem a vírusirtó... :)

Ne használjatok Pandát, nem éri meg, próbáljatok meg egy másikat, és meglátjátok a különbséget. (személyes vélemény természetesen)

Link to comment
Share on other sites

kori

Nem szerettek volna nagyon beégni a cikk miatt, ezért inkább nem támogatták a tesztet. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

aThoMee

Hát durván igen. Természetesen én sem támogatnék egy olyan tesztet a Panda helyében, amiben a termékem "nem az élen" végez... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Csatlakzom teljesen az elõttem szólóhoz, én is kipróbáltam mindent ami a tesztben volt sõt még a Pandát is... A víruskerõsõk vagy megtalálják a vírusokat vagy nem, eltérõ adatbázisból dolgoznak, és épp ezért nem lehet egyértelmûen mondani, hogy jó, vagy rossz. De a Panda, az egyértelmûen nem jó, nem a hatékonyságát, hanem a teljesítényét nézve. :D

Link to comment
Share on other sites

Adani

Egyetértek.

 

A NOD32 viszont minden tesztben jól szerepelt, és bár sokan leszólták, hogy nem talál meg semmit, nekem eddig semmi bajom nem volt vele.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...