Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2006. februári számról


payskin

Recommended Posts

Ruzsa Dániel

Hát ezt a víruskeresős cikket nem hagyhatom ki! Avast is lett tesztelve ugye? :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

zo-zo

Elkezdtem a vírusítós cikk olvasását mert én is kiváncsi voltam arra, hogy melyik fogja kevésbé a gépet. Fõleg az érdekelt volna, hogy az általam használthoz képest vannak e kevésbé erõforráslekötõk. Nos csalódnom kellett! Nem a vírosírtómban, hanem a cikkben. Pont az évekóta használt PCW-ös Maci nem szerepelt az összeállításban. Miért?

[Egyéni tapasztalatom szerint egy kicsit fogja a gépet (még Így 1Giga rammal is), és a bootolás is lassabb (mint nélküle), de voltaképpen nem tudom, hogy mihez képest.)]

Link to comment
Share on other sites

kori

No igen a Panda az biztos az élen végzett volna a memória foglalásban. :démonikacaj:

Belátom mégegyszeri átolvasásra, hogy kellett ez a cikk. :upsz: Mivel nem mindenkinek van bikaerős gépe, így ezen leírt szempontok alapján is választhat. :);)

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Felmerül bennem a kérdés, hogy a hazai forgalmazó oldaláról letöltött NOD32 és a újságmellékleti között lehet "rendszervisszafogásbéli" különbség? Engem érdekelne egy olyan teszt is ahol a víruskeresők netes játékokra gyakorólt hatásukat hasonlítanátok össze. Mostanában nagyon lagos a játékom és a NOD32-re gyanakszom. Az AntivirusXP-s időszakomban nem volt ilyen. De ennek elllenére nem akarom visszarakni az ingyenes védelmet, mert jobban megbízom a NOD-ban.

Színes, érdekes lett a szám. A Noiseware képzajszűrő telitalálta. MAGIX webrádió is jó lesz ha be tudom üzemelni. Valamiért nem játsza le a más letöltőknél bevált netrádió url-eket (sláger, Danubius, Petőfi stb).

Nagyon szupi a Media Player cikk. A "Több nyelven beszél" fejezet szerintem megérdemelne egy külön kétoldalas cikket ;) . Bár ez is jól használható!!!

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Nagyon jó ez a szám.

Az ténynyleg furcsa és egyből ez tűnt fel nekem is a cikkben, hogy a NOD32 tesztelődött de a Panda nem. (Egyik Panda sem.) :(

A képzajszűrő szintén engem érintő progi. Kár, hogy nem ingyenes. Persze lehet, hogy megveszem, ha netán lesz melóm tavasztól.

De az ingyenes DVD író szoftver teltelését is nagyon el szeretném már kezdeni, csak nincs még LightScribe korongom. Persze lehet, hogy ez a progi nem is tudná kezelni. Mindjárt telepítem és akkor kiderül. :)(megj.: Még nem olvastam a róla szóló cikket.)

Az Apple történetét (még szintén) nem olvastam el, de jó, hogy mindig van valami hasonló regényesebb stílusú cikk. Nem csak száraz adatok, tesztek stb.

A DYNDNS érdekel még nagyon, bár kissé úgy tűnik, hogy meghaladhatja a képességeimet a beállítása. De itt biztos segítenek majd nekem, ha így lenne. ;)

A cimkék működését viszont nem sikerült felfognom. Valamit kapizsgálok, mert tudom, hogy ez nem mai keletű és nem csak a számítógépeknél használták, de valahogy nem tiszta a működése még a cikk olvasása után sem. :(

Végül újból hangsúlyoznám, hogy a fényképjavításról szóló sorozat jó ötlet volt. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Nekem nagyon tetszik a vírusirtók tesztelése más szemszögből nézve. :oké:

Itt a fórumon számtalanszor olvastam már egy-egy vírusirtóval kapcsolatban, illetve saját bőrömön is tapasztaltam, hogy bizony-bizony alaposan behúzza némelyik a kéziféket.

Én a Nortont használom (nagy megelégedettségemre) így engem nem ért váratlanul az elért eredménye, sőt!

Általában amikor a gépet játékra is használom, az összes futó és nem használt alkalmazást leállítom, így akár a memóriából 80-100MB-ot is fel tudok szabadítani!

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

A Symantecnek van egy vállalati verziója, az iskolai gépen ezt használjuk. (oktatótól meg is kaptam :szemöldök: ). Állítólag ez nem fogja vissza annyira a gépet mint a Norton Antivirus. Ha késöbb lesz még téma a víruskeresõk tesztje, talán ezt is be lehetne venni. Ezt is használhatja egy home user.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Azért a Corporate Edition nagyon nem nekik lett kitalálva. 8)

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Oké, de használhatják az otthoni felhasználók ráadásul talán jobban, mint a Nortont. Mi egy 2,8GHz Celeron/256MB RAM/WindowsXP HOME gépen használjuk, tehát nem igényel nagy PC-t. Semmi extra nincs benne. Puritán felület, pofon egyszerû használat. Lehet, hogy otthoni használatra is nagyon jól beválik. Mondjuk az árát nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Azért ilyen, mert nem arra találták ki, hogy azon a gépen piszkálják, amin fut, hanem központilag, így nincs teletömve csili-vili, felhaszálóáltalszeretett felülettel. ;)

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Akit érdekel küldjön PÜ-t.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Nagyon jóra sikerült ez a szám (is). A víruskeresõs cikknek örültem a legjobban, ám úgy érzem, ha a Nod benn volt a tesztben, mint PCW-s teljesverzió, úgy a Pandát is be kellett volna rakni, bár így az utolsó helyezett kiléte egyértelmû lett volna! :D

Link to comment
Share on other sites

manguszta
(Ruzsa Dániel @ 2006. február 05., 17:46 - vasárnap)

Bár így az utolsó helyezett kiléte egyértelmû lett volna! :D

 

 

Nyilván ezért nem került bele :dühös:

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Mostanra már a PC Studión is túlvagyok, így némiképp több adattal rendelkezem az elõzõ felvetéseimmel kapcsolatban.

Link to comment
Share on other sites

kezdő

Sziasztok

Nekem lenne 1-2 kifogásom a virísirtostesztel kapcsolatban

1:nem egy P4 felsökategoriás gépel kéne tesztelni hanem modjuk Pentinium3 vagy pentinium 2 ezek valodi eredményt mutatak volna .

2:az általatok ajánlot virusirto a Nod feltelepitése után nem engedett netezni se az oldalatokat se a kezdö oldalnak beálitot oldalt nem jött be ugyhogy nodot leszedtem és ujra mindent elérek de viszont nem tudom mit tegyek fel ?

 

ugyhogy ha lehet akor egy ilyen tesztet tényleg egy régebi gépen kéne csinálni mert ha ezeken megy akor egy ujaban sokal jobban megy

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Avastot tegyél fel! ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin
(kezdö @ 2006. február 06., 8:56 - hétfõ)

Nekem lenne 1-2 kifogásom a virísirtostesztel kapcsolatban

1:nem egy P4 felsökategoriás gépel kéne tesztelni hanem modjuk Pentinium3 vagy pentinium 2 ezek valodi eredményt mutatak volna.

 

Idézek a cikkbõl (Tanulság rész alatt): "Az elsõ tanulság talán rögtön az, hogy az ilyen jellegû méréseket gyengébb gépen és/vagy jobban leterhelt Windowson kell futtatni, hátha akkor az eredmények kicsit többet fednek fel a programok közötti eltérésekbõl."

 

Utólag már könnyû okosnak lenni. Én is akkor lettem az.

 

(kezdö @ 2006. február 06., 8:56 - hétfõ)

 

2:az általatok ajánlot virusirto a Nod feltelepitése után nem engedett netezni se az oldalatokat se a kezdö oldalnak beálitot oldalt nem jött be

 

Erre szokták mondani, hogy a probléma az ön készülékében van.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Jól tetted, hogy kihagytad a Pandát, saját érdekedben! :oké: Én csak azért nem használok Nod-ot mert többen írták, hogy kihagy vírusokat! :weep:

Link to comment
Share on other sites

zo-zo

Szerintem és a többi hasonló "állatgondozó" szerint mégiscsak ott lett volna a helye a többi tesztelt között.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Én csak egy dolgot szeretnék még kérdezni, ha itt a fórumon az olvasók többsége és a szavaidból következtetve Ti is a szerkesztõségben, hogy finoman fogalmazzak nem vagytok jó véleménnyel a Pandáról, akkor miért kell erõltetni? A vírusirtó helyére nyugodtan mehetne más biztonságtechnikai vagy teljesen más "témájú" program. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Adani
Én csak azért nem használok Nod-ot mert többen írták, hogy kihagy vírusokat!

 

 

Én már évek óta használom, és nálam eddig semmi probléma nem volt vele. Nálam a Norton hagyott ki vírusokat. A Nod32 eddig mindentõl megvédett.

Link to comment
Share on other sites

payskin
(Ruzsa Dániel @ 2006. február 06., 17:00 - hétfõ)

ha itt a fórumon az olvasók többsége és a szavaidból következtetve Ti is a szerkesztõségben, hogy finoman fogalmazzak nem vagytok jó véleménnyel a Pandáról

 

Egyrészt a PC World olvasóinak elenyészõ része van jelen véleményével a fórumon, a fórumból tehát a legritkább esetben lehet kiindulni. Másrészt itt is vannak nem is kevesen, akik kitartanak a Panda mellett, nem is beszélve az elõfizetõkrõl, akik közül sokan használják az egy éves licencû Panda Platinum 2006-ot.

 

A szavaimból nem vehetsz ki semmit magára a Pandára vonatkozóan (én ugyanis sosem használtam). A cikkben is hangsúlyoztam, hogy ez a teszt nem tesz különbséget a vírusirtók hatékonysága vagy "jósága" között! Tehát ne értsük félre egymást, nem mondom azt, hogy a Panda rossz program volna. A szerkesztõség sincs róla rossz véleménnyel, legjobb tudomásom szerint.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Jut eszembe egy éves licenc...Mindjárt megkereslek PÜ-ben. Hát azért kevesen vannak akik használják a fórumról. Na jó, hanygolom a témát, csak ennyi lett volna a véleményem! ;)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Lehet már írta valaki, de a CD-DVD tartalomnál a játékdemókhoz azt írtátok Tíz kicsi indián, pedig nem is, mert Tíz kicsi néger. Már régebben észrevettem, de elfelejtettem szólni. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Joebácsi

Nagyon sok a szöveg a vírusírtókról. Egyiknek ez vált be, a másiknak az. Van akinek a kockás nadrág tetszik, van akinek a pöttyös. Úgy kell választani, hogy a gépednek is tetszen , a feltelepített progiknak is, valamint az internetezési szokásaidnak is. (Olyan oldalakat ne nyiss meg, ahol sorban állnak a falovak meg a bacik.) Egyébként nekem a PIV-esemet is redesen megfota a Maci.

Balázs! Jó ötlet volt a vírusteszt. Én tudom, hogy a Pandát miért nem tesztelted. Megértem!

 

Ui: és még én mondom azt, hogy sok a szöveg. Bocs.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...