Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2006. februári számról


payskin

Recommended Posts

manguszta

Süti, már nagyon várom! Máskor is ki lehetne rakni pár nappal a megjelnés elõtti!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ebből szokást csinálunk! :igen:

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Köszönöm! Ha még emlékszel, pár éve még így volt.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Nagyon jó ez a tartalomjegyzék és az újság is. Már alig várom! :oké:

Link to comment
Share on other sites

Tar

Érdekesnek igérkezik ez a szám is. Különössen a vírusirtó tesztet várom már!

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Nagyon izgulok, mert a karácsonyra kapott csúcs optikai meghajtómmal eddig még csak CD- t tudtam írni. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Tök jól néz ki a borító! Alig várom már! (még 3 napig nem tudok elaludni :):D:) )

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Mikor frissül az új verzióra a PCW Online? Mert az újságban már benne van...

 

Szerk: Azóta, látom, kiraktátok fókuszba, hogy mindjárt itt van.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Még vadul dolgozunk rajta. Ahogy a fókuszban is írtam, ha minden jól megy, jövő héten megkezdhetjük a nyilvános bétatesztet. :) Egyébként a kép, ami az újságba és a fókuszba is bekerült, két héttel korábbi állapotokat tükröz, ehhez képest kicsit már variáltunk. ;) Remélem tetszeni fog.

Link to comment
Share on other sites

kori

Még csak a vírusirtókról szóló cikket néztem át. Érdekes megközelítése ez a vírusirtók tesztelésének. Mindenesetre furcsa. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

manguszta
:ny "Rendhagyó vírusteszt"
Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem tetszett? :hááát: Az ötlet akkor fogant meg a fejemben, amikor tavaly a Trend Micro Internet Security 12-t teszteltem (apropó, mi lett a 13-mal?!?!?), és a program tűzfala egy 60+ megabájtos proxyt működtetett folyamatosan a memóriában. Akkor kezdetem el gondolkodni, hogy ezeknek az embereknek elment az esze, és biztos hajlandó vagyok arra, hogy a biztonság kedvéért feláldozzam a gépem erőforrásait? (Itt jegyzem meg, hogy egyébként a Trend Micro antivírusa még tetszik is, ezt a hülyeséget a tűzfaluk csinálta.)

 

Érted, ha csak az antivírus és a firewall ülne a gépben, akkor legyintenék, de állandóan fut 2-3 ablakban egy böngésző, egy grafikus program, egy levelezőprogram, egy szövegszerkesztő, valamilyen programozási felület, egy vagy két üzenetküldő, x+1 driver, a Windows saját sza.. szolgáltatásai, és ezek kellenek a munkámhoz. És akkor a biztonsági programcsomag, ami csak azért van a gépemen, mert barom állatok ellen kell védekezzek, behúzza a kéziféket, felzabálja a memóriát, ráül a processzorra. Na ne!

 

A következő lépés, annak felismerése volt, hogy tulajdonképpen tök mindegy, melyiket használod, a szolgáltatásválaszték kis túlzással nagyjából azonos, és nem érdekel, hogy az egyik 4917 a másik pedig 5102 vírust tud elkapni, mert azokat, amik éppen akut módon terjednek és fertőznek, mindkettő megfogja.

 

Vegyük például a Nyxem mai tarolását: már két hete megkaptam az első sajtónyilatkozatot, hogy "Hűha, 2 hét múlva tarol a Nyxem, így meg úgy de nagy baj lesz, de az X Anti-Virus már kiszűri, bizony!" Aztán egy másik egy héttel később: "február harmadikán itt a világvége, mert jön a Nyxem, és... de az Y AntiVirus persze elkapja időben!". Tegnapelőtt jött kettő ugyanezzel, tegnap 3 vagy 4 PR cégtől kellett megtudnom, hogy az általuk képviselt biztonságtechnikai szoftverfejlesztő vírusirótja már iziben irtja a Nyxemet, ami ma tarol. Ma még nem néztem a leveleket, de tuti biztos vagyok benne, hogy jönnek majd a kárjelentésnek álcázott sajtóközlemények: "úristen 17 milliárt EXE fájl esett áldozatul a Nyxemnek, pedig ha használták volna a Z AntiVirust, az már két hete kiszűrte volna." A PR-cégekkel enyhén tele van a hócipellőm! :mérges:

 

Egyébként is azt hazudnak magukról, amit nem akarnak. Amikor éppen nem tarol a Nyxem, akkor ezek a remek programok díjakat halmoznak. Bizony X első lett ennél, Y 100%-ot kapott annál, Z lett a legjobb amannál a független laboratóriumnál, újságnál, akárhol.

 

Szóval, ha minden vírusirtó ennyire egyformán csúcsszuper, akkor nézzük meg, melyik eszi meg a legkevesebb erőforrást, mert én azt akarom használni! Így született a cikk.

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Én teljesen egyetértek a Balázs hozzászólásával, és hálaisten megjött az újságom is.

De még részleteket nem tudok írni, mert azt láttam, hogy sok engem érdelõ cikk van, de elolvasni, még nem sikerült.

A lényeg, hogy hosszúidõ után ismét idõben megérkezett. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Itt még se híre se hamva.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Szerintem ha az ujsájterjesztés a vírusírókra lenne bízva, és nem a postára, biztosan egyidőben mindenki megkapná 1-2 nap alatt! :D

Link to comment
Share on other sites

manguszta

@Trf

 

Már hogyne tetszett volna! Jó, hogy egy ilyen oldalról is megközelítettétek a vírusírtókat.

Csak korinak írtam a furcsa szóra magyarázatként a cikk alcímét.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én is korinak írtam. :)

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Én még nagyon az újság elején vagyok, tehát a vélemény korai, viszont a lapok közé volt mellékelve egy ajánlat mely szerint csak egy regisztráció kell PC W. CLUB oldal eléréséhez.

Mivel szeretnék élni a lehetőséggel a kérdésem a regisztrációs oldal kitöltésével kapcsolatos, sajnos erre vonatkozólag az oldalon semmiféle információt nem találtam.

Tehát, minden adatot, így a munkahely neve, címe, beosztásom, valamint a születési idő stb. kötelezően kitöltendő?

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, ami vastag és csillagos, az kötelezõ (nem tudom miért, nem én találtam ki).

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Hát az kár!

Mivel minden csillagos és vastagon szedett, így még meggondolom. :hááát::(

De azért köszi a választ! :)

Link to comment
Share on other sites

manguszta
(Spányik Balázs @ 2006. február 03., 13:59 - péntek)

Én is korinak írtam. :)

 

 

Akkor jó :D

Link to comment
Share on other sites

kori

Akkor lehet, hogy egyedül maradok akinek nem jött be igazán ez a cikk. Nem nagy probléma, csak megjegyeztem. Manapság akinek 512MB-nál több RAM van a gépén nemigazán érzi meg a vírusrtó jelenlétét (mennyi memóriát foglal le magának). 8) Nekem rendhagyó marad. :)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Hát, én nagyon is megérzem, hiába van 1 giga a gépben... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

mernye9

Szerintem nagyon jó és idõszerû volt a témaválasztás. Tényleg nem mindegy, hogy mennyi erõforrást köt le egy víruskeresõ szoftver. Szerencsére a PC WORLD mellékletén találni is olyat, amelyik nem húzza be a kéziféket.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...