Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Felvételik, vizsgák


Ruzsa Dániel

Recommended Posts

manguszta

Ezek a tévedések :muhaha: !

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Ezt én is tudom, de csak ennyit írtam le össz-vissz:

IPB kép

És a javítókulcs alapján erre fele pontszám jár, hiszen nincs ott, hogy oldal=5 (amit senki nem kérdezett), illetve azt sem írtam oda, hogy Pitagorasz tétel (ami egyértelmûen következik a képletembõl) :Sír:

Itt jön a tanár felelõssége, aki tisztában van azzal, hogy milyen formában kérik a megoldásokat, és ezt el kellene mondania.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Ott is van már ismerõsõm...Várj, nem is tudom, hogy hívják, és véletlenül nem szokott fórumozni? A kazinczy is jó hely, lazább, mint a révai, de itt több a jó arc. :upsz:;)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Azért nem kell a pontszámítás miatt elkeseredni. Ezek adható pontok. Amennyiben a feladat kérdésére jól válaszoltál, meg kell kapnod a maximális pontszámot, ha az eredményre vezetõ út helyes. (magyarul nem csak odaírtad az eredményt)

A pontszámok felbontása akkor kerül sorra, ha valaki nem jutott el a helyes eredményre, de bizonyos dolgokat meg tudott adni.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Igazán ezt a topikot olvasva jöttem rá, hogy mekkora szerencse, hogy 4.általános után (egy rendkívül egyszerû) felvételivel bejutottam egy nagyon jó gimnáziumba.

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Csatlakozom az elõttem szólóhoz...Én is láttam hogy a környezetem mit össze tojta magát a felvételi miadt, amíg én a hátsómat vakartam 8.ban...

 

@Berecz Dénes@ Te vagy az én emberem.. :lol: Anno én is így felvételiztem... 65% volt a szóbelire hívás határa.. én meg matek:92% magyar: 44% 8)8) de ez még 99 ben volt... :hááát: szóval végül behívtak és szóbelin már megvolt a 100% 80%... :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Valahogy nekem is így volt. De még nem ebben a hátsõkinyalós közpinti felvételi idején! Megírtam a matekot 100%-ra, a magyar meg lett 35%. :démonikacaj: De bentvoltam az elsõk között a matekkal. Mostmár ez a központi izét csináltuk meg szakkörön 15 perc alatt, hibátlanra. (amir írtál, hogy rombusz oldal, meg minden, olyanra nem figyeltünk, csak minnél gyorsabban csináljuk meg jól). Én nagyon nem értek egyet ezzel a központi felvételivel... Nem ua kell minden iskolába. Míg valahova kevesenn matek kell, azért a Bcs-ai Rózsa Realra válogathatnának a jobba közül, és igenis írjanak saját nehezebb felvételit mint én 2 éve. Ezek már idegesítõen egyszerû feladatok. A magyarról nem nyilatkozom, mert ahhoz hülye vagyok, de szerencsére jó fejem van a matekhoz, talán azért, mert mindig tagozatos voltam...

 

Azért nem kell a pontszámítás miatt elkeseredni. Ezek adható pontok. Amennyiben a feladat kérdésére jól válaszoltál, meg kell kapnod a maximális pontszámot, ha az eredményre vezetõ út helyes. (magyarul nem csak odaírtad az eredményt)

A pontszámok felbontása akkor kerül sorra, ha valaki nem jutott el a helyes eredményre, de bizonyos dolgokat meg tudott adni.

Jelezném neked, hogy nem egyszer tapasztaltam, hogy ez nem így van. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Én meg pont fordítva vagyok, a magyar az soha nem jelent gondot, a matek viszont... :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

eremit

@Berecz Dénes@

Megoldási módod olyan tömör, frappáns, hogy én inkább plusz pontot adnék rá, mint kevesebbet. A metematika olyan röviden fogalmaz, amennyire csak lehet. Ahogy arpsoft is írta, ha az 'a' oldalt külön nem kérték, akkor nem is kell kiszámítani. Ha valaki viszont kiszámította, de a kerületet nem, azért pontot kap. Legalább 100%-os pontszámot kapsz.

Link to comment
Share on other sites

manguszta
Amíg én a hátsómat vakartam 8.ban...

Én is így voltam vele, de azóta bevezették azt, hogy vizsgázni kell hetedik végén, és aki nagyon rosszul telejsít, annak pápá!

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Nálunk is vannak év végig vizsgák idén lesz az utolsó (töri+nyelvtan) nem félek, mert ezek egyszerû tárgyak. :)

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Igaz... helyesbítem magamat... mert én is vizsgáztam.. nem is keveset.. bár nálunk nem a kibukás volt a tét, hanem csak szokjuk a stresszhelyzetet:

6.ban :nyíl: magyar, töri, matek, természet ismeret

8.ban :nyíl: magyar, töri

9.ben :nyíl: földrajz( egész gimnáziumi tananyag)

10. félév :nyíl: kémia(Teljes anyag)

10. évvége :nyíl: biosz(Teljes anyag) +nyelvvizsga

11. évvége :nyíl: Fizika(Teljes anyag) +elõrehozott érettségi

12. évvége :nyíl: ezt szerintem mindenki tudja... 8)

Szóval azért annyira nincs hátsóvakarás.. de legalább a felvételi-parát megúsztam... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Nálunk is csak a stresszhelyzet miatt vannak a vizsgák:

6.osztály :nyíl: Töri,matek,nyelvtan

7.osztály :nyíl: Földrajz, idegennyelv

8.osztály :nyíl: Kémia,Fizika,Biológia(Összesen 30 tétel, amelyiket húzod abból felelsz),matek

9.osztály :nyíl: Töri,Nyelvtan

 

Idáig, az összes dícséretesen megfelelt, kivéve a tavalyi biosz, mert az csak jól megfelelt. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nálunk meg sose voltak vizsgák, egészen az érettségiig.

 

@Sanzi

 

Ma is úgy van, hogy amelyik suli nem akarja elfogadni a központi eredményeit, az írathat mellette sajátot is, vagy szóbeli elbeszélgetést is tarthat, nem kötelezõ elfogadni, minden suli maga dönt. Békéscsabán minden suli elfogadja, ha jól tudom. de anno én is sokkal nehezebb feladatsort írtam a KözG-n is és GÉSZI-ben is ( a Gészi feladatai voltak a legnehezebbek). De már akkor áttértek a Gésziben a központira, mikor én még odajártam, és mi is megoldottuk elég hamar.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nemtudom. Mikor én felvételiztem akkor mindenhol központi volt, kivéve a Rózsában. Pont a Gésziben írtam a központit. :D Mostmeg a Rózsában is központi van. Annak, hogy választja-e vagy sem, annak utánnakérdezek, de szerintem neked lesz igazad. De most felvételizik hugom is, és elég LOL feladatok voltak.

-Írj köszöntöt anyák napjára

-Írj SMS-t mittomén kinek... meg ilyenek. :D A matek meg a rombusz területénél kifujt...

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Elég érdekes feladatok Sanzi! :D Mintha ez tanítanák általánosban...

Nálunk matek volt és nyelvtan. Emlékszem, egész télen nyelvtanra tanultam, mindneféle mondatelemzést, meg ilyeneket, aztán egy egyszerû fogalmazás volt. A matek elég nehéz volt, és elég pocsék lett mindenkinek, végül nem volt olyan, akit ne vettek volna fel. 8)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

De az érettségivel is ez van. Nemtudom, hogy hogy gondolkoznak "odafent". PL: Középszint töri: Van egy féloldalas forrás, és az alapján kell bemutatni, mondjuk Szent István uralkodását. Ha falvány lila ibolyád sincs az egészrõl, akkor is össze tudsz szedni egy 3-4, a forrásból. A Matek viszont nagyon nehéz lett. (Csak az emeltrõl beszélek, mert a középszint röhej :D )

Link to comment
Share on other sites

Adani

Persze, ez így van. Az érettségin kár volt változtatni. Én még 2004-ben érettségiztem az utolsó hagyományos érettségivel. Nem tudom miért változtattak rajta, hiszen jó volt és mûködött. Nem volt tétellopás, mert aznap mondta be a TV a feladatokat, nem pedig hetekkel elõbb vitték a suliba. De már ott sem volt nehéz feladat. Matekból már 16 pontra adtak kettest és 12 pontért tettek egy általános iskolások által is megoldható feladatot.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Matekból örülök, ha a középszintet megtudom majd csinálni, töri, ahhoz értek és csináltam egy-két középszinteset, nagyon vicces, hogy abban mik vannak, meg az, hogy milyen egyszerû. :D

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Na nekem megvan az eredményem: Magyar:34 Matek:27 :Sír: Azért jobbra számítottam :pislog: Na mindegy így sikerült, de még bejuthatok...

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ez nem jó, de összeségében nekem is ennyi pontom lesz. A matek esetleg kevesebb, a magyar viszont 40 fölött lesz! :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Idén leérettségizek számtechbõl, jövõre németbõl és a negyedik évre már csak négy marad. :P

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Én is elõrehozott éretségit fogok tenni infoból, de csak 1.-ben volt indo óránk, és csak annak a tantárgynak a pontját vihetem, amit 2 évig tanultunk. Tehát nekem jövõre fel kell venni fakt-nak, és akkor meglesz a 2 év. Jövõre megy még a német, és angol nyelvvizsga. Negyedikre meg emelt matek, és közép töri, magyar.

Link to comment
Share on other sites

aty

Nem kell kétévig tanulnod a tárgyat, amibõl érettségizel ebben a rendszerben már. Én is csak 9.-ben tanultam infót, és érettségizhettem belõle tavaly.

Info fakt idõpazarlás, ha középszinten érettségizel belõle, mivel arra 3-4 nap alatt maximálisan fel lehet készülni. Faktra akkor menjél ha MS titkárnõi feladatokon kívül mást is tanítanak.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Nekem 12.-ben is volt info és én is tavaly érettségiztem. Akkor mit írtál be a vitt jegyekhez, mert oda kettõt kell? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...