Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Microsoft Power Point

bmiki
 Share

Recommended Posts

bmiki

Dia vetítéssel van problémám. Idáig mindig meg tudtam nyitni egy PPS fájt, és szépen lement a diavetítés. Most viszont nem megy: dupla kattintás a fájlra, és az lekerül a tálcára, és onnan nem mozdul, sem nem nyílik meg, sem bezárni, semmit nem lehet vele kezdeni.

Csak a feladatkezelõvel lehet bezárni. PPT-ben meg tudom nézni. A mappa beállításainál, Microsoft Power Point diavetítés van hozzá társítva. Elõre is Köszi, ha valaki tud segítsen !

Miki

Edited by Spányik Balázs

@Berecz Dénes@

Próbáld meg a programból megnyitni a PPT fájlt! :ötlet:

arpsoft

Nem lehet, hogy a Win-ed úgy érzi, hogy van még egy monitor a gépen és azon vetít, de persze Te ezt nem látod?

• 4 months later...
Cui

Sziasztok!

PowerPoint értõktõl kérdeznék egy kis segítséget. 1-2 jól sikerült pps bemutatón látom, hogy minden dia egy alapháttér sémára készült, ahol a "fejléc" pl. az adott cég névjegye fejléce stb., aháttér meg egy adott átmeneti színbõl áll. A szerkesztésnél mikor ráklikkelek erre a fejlécre, nem jelenik meg körbe a kijelölés, mint egyes beszúrt képeknél. Hol lehet ezt beállítani, hogy minden dia egy ilyen alapháttérrel induljon?

Köszönöm!

arpsoft

Formátum menü, egyéni háttér pontja.

Cui

Megnéztem, de ebben a menüben már csak a hátteret tudom változtatni vagy egyikre vagy mindegyikre. Még a háttér grafikus elemeinek elrejtését lehet itt kipipálni, akkor elveszi azt az összesről. De pont ez kellene, hogy lehet ilyen grafikus elemeket rátenni, hogy mindegyik dián ez legyen az alapforma?

• 2 weeks later...
Cui

Sziasztok!

Powerpoint-ban hogy tudok a háttérnek grafikus elemet adni, ami majd az összes diának az alapja lesz?

Egerb

Nézet -> Minta -> Diaminta

Itt be lehet állítani egy alapdiát, az összes többi újonnan létrehozott dia így fog kinézni.

VINIKOR

@Cui:

Dia hátterén jobb klikk --> Egyéni háttér

IPB kép

Legördülőmenüben Kitöltési effektusok

IPB kép

Kép --> Kép választás -->...

IPB kép

...--> Legyen minden

IPB kép

...az össze addigi dia háttere egyforma lesz. Ha új diát nyitsz (Beszúrás --> Új Dia) annak is ilyen háttere lesz azonnal.

IPB kép

Ha készítesz valamilyen grafikát, akkor ugyan így be tudod szúrni háttérként.

Remélem erre gondoltál.

Cui

Köszi Vinikor!

Erre gondoltam, csak ahol ezt láttam ott egy egyedi /bal oldalt fehér csík, fent cég logó stb. volt/ volt a kép a háttérben, de akkor azt ahogy írtad biztos valamilyen képszerkesztõben készítették és úgy szúrták be.

Egyébként ezt a háttér témát lehet még valamivel variálni vagy csak ez az egy lehetõség, az egyéni háttérben lévõ kevés funkció áll rendelkezésre?

payskin

Vigyázzatok az internetrõl letöltött PPS és PPT állományokkal. Durva hibát találtak a PowerPointban, amit valószínûleg csak augusztusban javítanak ki.

VINIKOR
...háttér témát lehet még valamivel variálni vagy csak ez az egy lehetőség, az egyéni háttérben lévő kevés funkció áll rendelkezésre?

Megnyitod a Munkaablakot: Nézet --> Eszközök --> Munkaablak és itt a Diavetités - Tervezősablonok-at választod.

IPB kép

Használhatod az összes vagy csak a kijelölt diánál.

IPB kép

Legördítesz a lista legaljára és a további minták letöltésével bővítheted a sablonokat. Szerintem egész jó minták vannak.

Pl. ennek a mozgását figyeld: Link, tök jó. Valami ilyesmiket programon belül is lehet csinálni. Helyörzőkhöz legördülő animációt adsz és átlátszóságot állítasz. Többet egymás fölé. Legfelülre meg a szövegdoboz, animációval.

Arra én is kiváncsi lennék, hogy pl. a Dia fájlból és Dia vázlatból mire való?

• 3 months later...
Jaspi

Sziasztok!

Valamelyik régebbi PowerPoint sablonjai között volt egy bemutató arról, hogy mire érdemes figyelni ppt bemutató készítésekor (azt hiszem vagy a '97-es vagy a 2000-es verzióban) Megvan valakinek ez a bemutató?

Nem lehet ezt letölteni valahonnan? (Az office weboldalán nem találtam)

Digital Silence

A 2000-ben találtam valami ilyesmit. 3.49MB

• 1 month later...
Vie

Sziasztok!

Csináltam egy jó kis :upsz: pps-t zenével, videóval, extra betûtípussal, stb. Itthon ugye mûködik is rendesen, de hogy tudnám elküldeni emilben? Olyant találtam, hogy Úticsomag, de ez nem egészen az, amit szeretnék. :Sír: Segítene valaki? légy szíves!:)

• 1 year later...
Attila64

Sziasztok!

ppt fájlból hogyan tudok szöveget menteni Word 2007-be? Tudna segíteni valaki? Persze nem oldalanként gondolom :-)

TheSaurus

Kapcsold Vázlat nézetbe, akkor a bal oldalon megjelenik az összes dia összes szövege, kijelölöd, kimásolod, beilleszted, kész.

Attila64

Kösz a segítséget!

• 2 months later...
Thela

Sziasztok!

Kérném a segítségeteket. Fent volt a gépemen a MS Office 2003, de újra kellett rakni az Op. rendszert néhány napja és már sajnos nincs rajta az Office 2003 mert azt anno még akkor, amikor a gépet vettem ajándékba tették fel a gépemre. Ha kapok csatolt fájlt e-mailben akkor ez volt eddig az alapértelmezett. Mivel most nincs már így nem tudom megnyitni a kapott fájlokat. Próbáltam feltenni a Winampot de nem akarja lejátszani. Tudtok segíteni, hogy mit használjak ilyenkor? Lehetõleg valami ingyenes és nem idõkorlátos megoldás kellene. Nem vagyok nagyon gyakorlott az ilyesmiben és nem is ismerem, hogy milyen lehetõségek vannak.

Köszönöm elõre is a segítséget mindenkitõl.

Le Banner

Kér és kap. Tessék.

KGigi

Vagy OpenOffice.

tyramp

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hiperhivatkozásnál hogy tudom eltünteni az aláhúzást. A szöveg színét sikerült megváltoztatnom a színsémáknál, de az aláhúzás eltüntetésére nem tudok rájönni. :nem:

• 11 months later...
Peredi Zoltán

Nem valami pörgõs ez az oldal, de azért megpróbálom:

Power Point-ban idõzítéspróbával beállítottam a diavetítés egyes képeinek idõtartamát. Ha ezt meg akarom változtatni, akkor újabb idõzítéspróba kell, ami nagyon hosszadalmas.

Nem lehet valahogyan átírni az idõtartamot - csak egy-két diánál?