Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem tudom, mi a baja a nyomtatónak


Dani991

Recommended Posts

Timer

Két ötlet, még a topik elejéhez:

 

Ha nyomtatás közben megáll a hp, az rendre azért van, mert úgy érzi, hogy nyitva van a teteje. Nálam ez akkor szokott elõjönni, mikor nagyon poros a fedél alatti rész (jól van na, ritkán portalanítom), és ha valamilyen instabil helyen van a nyomtató (például szék, és picit billeg).

 

2 magellán: ha minden sorban kattog, ráadásul ferde a nyomat, én papírakadásra is gondolnék. A 3650-es HP-m játsza azt el néha, hogy ferdén húzza be a lapot, és mintha "beleverne" a nyomtatófej a papír szélébe.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Ezért nem szabad HP-t venni. Az EPSON nem csinál ilyent. Ott nyugodtan felníyithatod a nyomtató tetejét. :P

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Az utóbbit. Nyilván az is cserélhetõ, különben egy eldobhatós nyomtatóról beszélünk.

 

10-11 ezer forintba kerül egy ilyen (igaz, van benne fekete patron is). Szerintem akkor már inkább egy új nyomtatót veszek.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Másik géprõl ki tudod próbálni?

Közben kiderült, hoogy vagy 70 méter kábel feküdt az asztal alatt, 20 felé ágazva, és elveszett a jel. :S

Link to comment
Share on other sites

Gábor 2

Canon i350-es nyomtatóm van. Mostanában rájött valami mert elkezdett csikosan nyomtatni. Cseréltem benne patront, csináltam mindenféle beállítást de semmi. Fogalmam sincs mi lehet a baja! :segítség:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Fejtisztítást megejtettél már?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Gábor 2

Igen, azt is csináltam.

Link to comment
Share on other sites

Timer

A fej kalibrálása?

 

(egyébként újratöltött patronnal nekem is csinálta már, lehet, hogy levegõ kerül valahogy a rendszerbe. Mármint plusz levegõ :D )

Link to comment
Share on other sites

Gábor 2

Ha a szin csikjainak beállítására gondolsz, azt is csináltam.

Link to comment
Share on other sites

Atys

Na megint találkoztam egy nyomtatóhibával: van egy Xerox Phaser 3121-es lézernyomi. Volt egy áramszünet. Bekapcsolás után csak 16 színû üzemmód, egér meghalva, nyomtatás nem megy. Az elsõ két próbléma driverújratelepítéssel megoldva, de a nyomtató sehogy sem akar beindulni. WinME rendszer van a gépen, a nyomtató LPT-n van összekapcsolva a géppel. A gép indulásakor MMSYSTEM.DLL hibát jelez meg kiírja, hogy Rundll leáll. Ha nyomtatni akarok, akkor meg kiírja, hogy a Win nem tudott nyomtatni. A nyomi a tesztoldalt a rajta lévõ gomb segítségével jól kinyomja. Mi tehetek még?

 

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Próbálkozzál egy Win frissítõ telepítéssel.

Link to comment
Share on other sites

Atys

Hát nagyon úgy néz ki az lesz a vége. Mire kell az a dll?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ezt már olvastad?

http://support.microsoft.com/?kbid=138835

 

1. Nyissad meg a system.ini-t

2. A [boot] részhez adjad hozzá a következõ sort::

drivers=mmsystem.dll

3. Mentsél és zárd be a system.ini-t

4. Induljál újra

 

 

Link to comment
Share on other sites

Atys

Hálás köszönet, még ma kipróbálom! (és köszi a fordításért!) Ha jól látom, akkor ez a hibaüzenet egy rossz kikapcsolás eredménye lehet? Lehet ennek köze, ahhoz hogy nem akar menni a nyomtató?

 

Megnéztem, sajnos nem orvosolta a hibát, úgyanúgy kiirja indulás után, hogy gondja van mmsystem.dll-el. Már csak a javító telepítés maradt? :S

 

Edited by Atys
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Alter

Üdv.

 

Itt a munkahelyen, volt egy canon ip 3000-es nyomtatónk, de egy idõ után elkezdett kihagyni random szerûen színeket a nyomtatásból, 1-2 hét múlva már csak a kéket hagyta ki. Ma meg visszahoztam a régi nyomtatónkat canon i350-est (azért, hogy a másikat elvigyem szervízbe) Feltelepítettem, de ez meg a píros színt nem hajlandó kinyomtatni. Arra gondoltam, hogy esetleg az usb kábel hibás, ezért piszkálgattam, kihúztam, visszadugtam stb, de az eredmény ugyanaz. Valami ötlet esetleg? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Atys

Na újra gond van a HP3520-as nyomtatóval. Amit feketével kellene nyomtatni, ahelyett valamilyen más színt használ. Most zöldet. Feketét nem hajlandó, pedig új patron van benne. újra is lett telepítve, de az sem segített. Mi lehet még?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
sid

Hali!

 

Van nekem egy HP DeskJet 3650es nyomtatóm, nemrég kifogyott belõle a fekete, és egy nem eredeti patront vettünk bele. Elsõ nyomtatásnál minden ok volt, aztán mikor pár napra rá nyomtatni szerettem volna, csikosan nyomtatott, a függõleges vonalak szabályosan voltak szaggatottak, a szürke az zöld lett. Lefuttattam egy tisztizást, kalibrálást, mindent, aztán egyszer egész jól nyomtatott egyet, de most megint nem jó, nem értem... Valakinek van ötlete?

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Ez a nem eredeti mit takar, használt de utántöltött, vagy csak más gyártó által elõállított patronról van szó?

Link to comment
Share on other sites

sid

Nem utántöltött, hanem utángyártott, ehhez a típushoz. Csak nem HP, gondoltuk ez is jó lesz.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Nézd meg a nyomtató eszközkészletében az aktuális tintaszintet, mit mutat!?

Link to comment
Share on other sites

sid

Majdnem maxon van a fekete, nyomtattam már annyir próbát hogy fogyhatott belõle egy szint.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Nos lehet hogy ezt a patront viheted vissza, mert az is elképzelhetõ hogy beszáradt mert régi!

Mondjuk ezt azzal is tudod ellenõrizni, hogy kiveszed a patront és egy pl. papírzsebkendõn húzd végig, ha csíkot hagy maga után akkor sem nem nincs beszáradva és nem is üres!

Ekkor még lehet az is, hogy levegõ van a rendszerben ez ellen viszont nem nagyon tudsz mit tenni!

Viszont ajánlanám a Photo Hall-t ahol 3990-ftért komplett utántöltõ készletet kapsz szakszerû leírással és szerszámmal együtt!

Link to comment
Share on other sites

sid

Köszi szépen, megpróbálom!

 

Megnéztem és jónak tûnik, mert rendes csikot húzott, úgy látom hogy nem száradt be, és van is benne bõven.

Link to comment
Share on other sites

izoli76

Sziasztok.

 

Szükségem lenne egy magyar szoftverre egy EPSON STYLUS DX4850 nyomtatóhoz.

NAGYON SÛRGÕS, ELÕRE IS KÖSZÖNÖM.

 

üdv,

izoli76

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...