Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Erõszakos screensavers


Quados

Recommended Posts

Quados

Segítséget kérek!

Képeket nézegetve screenssavers-en - nem tudom hogy sikerült - bejött egy újabb keresõsor a számítógépemre. Ez teljesen olyan, mint az MSN-é, vagy a Google-é. Ezután elsõnek 2-3 perc használaton kívüliség után bejött egy kép, ahol bizonyos utasításokra adott parancsokat, hogy ez a kép eltünjön. Ha rámentem a cursorral a képre, akkor azonnal eltünt. Kitöröltem az aznapi fájlokat, cookie-kat, majd az elõzményeket. Sikerült a képet létrehozó parancsfájlt megtalálnom, így töröltem. A kép mostmár nem ugrik be.

Megmaradt viszont a keresõsor, amitõl szeretnék végképp megszabadulni.

Ami a törlések után maradt erre a bizonyos napra, arra azt írja a gép, hogy írásvédett parancsfájl, nem lehet törölni.

Sokat nem értek a számítógéphez - 66 éves vagyok - ha tud valaki segíteni,kérem segítsen.

A Quados.

Micsoda idõk, micsoda erkölcsök. (Cicero-tól, de már akkor is????)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Szia!

 

Nos, elsõ lépésként telepíts fel egy kémprogramírtót. A magyarul is tudó Ad-Aware 1.06-ot ajánlom, a Lavasoft oldaláról le lehet tölteni a programot, illetve a nyelvi fájlt is. (Csak keres, és töröl, valósidejü védelme nincs) Elsõ alkalommal frissítsd az interneten az adabázisát. (Telepítés után egyébként fel is ajánlja) Lavasoft Ad-Aware 1.06 Personal

 

Utána a gépet indítsd újra, és a bootoláskor az F8-cat nyomogatva indítsd el a gépet Csökkentett módban. (A három csökkentett mód közül a legfelsõ)

 

Indítsd el az Ad-Aware programot, és teljes rendszerellenörzéssel futtasd le. Töröltess vele mindent, amit talál. Ezután el kell hogy tünjön az eszköztár.

 

Ha megvagy, utána a gépet indítsd újra, de ezután már normál üzemmódban.

 

Javaslom, hogy egy valósidejü spyware írtót is használj, erre az ingyenes Microsoft Antispyware-t tudom jó szívvel ajánlani.

Link to comment
Share on other sites

Quados

Szia!

Elsõnek köszönöm a segítséget!

Az Ad-Aware 33 file-t jelölt ki. Akárhogy kerestem sem az egéren, sem az ábrán nem találtam törlõ gombot, így ezeket elraktam quarantine-ba. Ma megpróbáltam itt keresni õket, de legnagyobb meglepetésemre a quarantine üres.

Ujrafuttatva az Ad-Aware-t már semmit nem talált.

Ez a fránya keresõsor /eszköztár?/ viszont keményen tartja magát.

A Microsoft-os spyware írtó javaslatát köszönettel vettem, letöltöttem.

Tudsz még segíteni? Szia.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Annyit talán, hogy manuálisan rá kell keresni a beépülõ nevére. És törölni a registrybõl, és a fájlok közül is. Esetleg megnézni, hogy nincs e egy uninstallja a Vezérlõpult - Programok telepítése/törlése listában.

Link to comment
Share on other sites

Quados

Szia!

Sikerült!A screensavers sikere, hogy magával vitte a Google toolbart, de elment.

A névre való keresést már az elsõ nap megpróbáltam. Ekkor kerültem az írásvédett file-okhoz.Az Ad-Aware ezeket elvitte, ma már nem találtam õket.

Az aznapi maradék öt file-t ma letöröltem.

Az általad megjelölt programok hozzáadása/törlése helyen viszont találtam egy név utalást, ezt is kitöröltem. /Lehet, hogy itt kellett volna kezdeni?/ Ujraindítás óta nincs ez az eszköztár a gépen.

A Google-t úgy vitte el, hogy rámentem a saját toolbar beállításaira. Itt egy más helyen lévõ nyílra ráklikkeltem, mire a Google-nál elhelyezett egy pipát: ezt törölni kell. A nyilat nem lehetett már eltávolítani.

Ez egy nem kívánt kaland volt!/Finom voltam, tudnék ide nem illõ szöveget is./

Köszönöm a segítséget!

Szia.

Barátom lettél.

Démokritosz mondta:Nem érdemes élnie annak, akinek egyetlen barátja sincs.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...