Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kábelek a házban


leslie_hu

Recommended Posts

kmisi99

Hello! Tudjátok, vannak ezek a kis kábelek a gépházban, pl. a bekapcsoló gomb, a reset gomb, vagy a lednek a kábele, na ezeket mindegy, milyen irányban kötöm be?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Kapcsolónak mindegy, LED-nek nem, USB-nek, fireware-nek és hangnak végképp nem.

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

És akkor azokat milyen irányba kell bekötni hogy az írás ami rajtuk van kifelé mutasson? Vagy a gép eleje felé vagy a gép hátuljafelé vagy merre?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Kinyitod az alaplap könyvecskéjét, aztán az olvasás mûvészete útján eljutsz a megoldásig.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Csaba_#

Sziasztok.

 

Egyik ismerősöm szeretné bekötni a front panel audiót. Az a gáz, hogy a kábelek egészen egyszerűen nem érnek el a front panelig. Én azt javasoltam neki, hogy vágja ketté őket majd toldja meg. De ő nem szeretné szétgányolni a ház kábeleit.

 

Léteznek egyáltalán ehhez hosszabbítókábelek ? Google barátommal nem találtam sehol.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A ház gyártója elmehet a francba. Nekik úgy kellene megcsinálni a kábeleket, hogy inkább legyenek egy kicsit hosszabbak (a felesleget könnyû eltüntetni), mint rövidebbek, bármely pontján is van az alaplapnak a megfelelõ csatlakozó. Ilyennel még nem, de olyannal már találkoztam, hogy elég rendesen feszült valamelyik kábel, mert épphogy be lehetett dugni.

A szétvágás szerintem sem annyira jó ötlet, ez azért nem egy sima DC vezeték, hogy csak úgy meg lehessen toldani.

 

A probléma elég ritka ahhoz, hogy magyarul megoldást találjunk, de angol nyelven van találat dögivel (Link; Link). Valami ilyesmi kell neked, bár hazai boltokban még én sem láttam.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Szia, köszi a választ. Közben találtam idehaza is.

Igaz ez HD Audió (neki AC 97 kéne), de a házban is erenként van elválasztva. Így majd úgy köti, hogy jó legyen. :)

Link to comment
Share on other sites

apa

Sziasztok!

Szeretném összekötni az alaplapi firewire csatlakozót a házon lévõ kivezetéssel.

De nekem úgy tûnik, hogy a ház kábelén (zsír új ház, igaz nem minõségi) rossz a színjelzés,

Ha ezt nézem. LINK

Nálam a házban lévõ kábelek színjelzései:

TPA - kék, TPA+ sárga,TPB - zöld, TPB+ piros, VCC fehér, GND fekete, GND fekete.

El lenne hegesztve a kábel? Nem csodálkoznék. Vagy nem jól értelmezem?

Elõre is kösz a segítséget.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
b_sasa

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem hogy egy COOLERMASTER Silent Pro 600W táp egységet szeretnék rákötni

egy MSI 870A-G54 alaplapra és nem tudom, hogy a 20+4 pin és a cpu 4+4 pin hogyan és melyiket kell csatlakoztattni :nem:

 

IPB kép

 

Lehet láma kérdés, de fogalmam sincs hogy mindet rá kell a csatlakoztatni vagy sem.

Ja a cpu egy Phenom II 945.

 

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A 24 tûs csak a hosszúra való. Az alaplapodra ez vagy rámegy, vagy nem. Ha csak 20 tûs rajta a csatlakozó, akkor a maradék négy marad lógva. A CPU-nál a 8 tûs is jó, de szerintem kell lennie négy tûsnek is. Ne aggódj, minden csak egyféleképpen csatlakoztatható.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Fölöslegesen aggódsz, mindent úgy kell csatlakoztatni ahogy lerajzoltad. :) A 4+4-es CPU-t szétválaszthatod, egy Phenom II 945 esetében még elégnek kell lenni az egyik ágának is. Persze azt sem baj ha mindent rákötöd.

Link to comment
Share on other sites

b_sasa

Köszönöm a tanácsot! :)

 

Akkor ha mind a kettõ 4+4 pin- t bekötöm attól nem lesz baja a procinak?

 

Túlfesz, vagy valami!

 

:ötlet::upsz:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem, az a stabilabb áramellátás miatt kell. Ha van 8 tûnek hely, akkor használd mind a nyolcat.

Link to comment
Share on other sites

b_sasa

Köszönöm a segítséget akkor mindent rácsatlakoztatok az alaplapra! :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...