Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MPlayer Windows alatt

Calyd
 Share

Recommended Posts

Calyd

Hi!

Még nem volt ilyen topic, és szerintem érdemel egy kis helyet a dolog. Már több ismerősöm dícsérte agyon ezt a kis lejátszót, úgyhogy gondoltam kipróbálom, hiszen nagyon kecsegtetően hangzik, hogy "nem kell semmi kodek, és mindent le tudsz játszani vele". Le is töltöttem a windowsos verziót, de nekem szaggatnak a filmek. Lehet ez azért, mert a régi kodekeket nem távolítottam el? Szerintem nem kéne ez baj legyen, mert az MPlayer - tudtommal - saját kodekeket használ. Nem is kellett telepíteni semmit. Tényleg nincs még windows alá más, csak a konzolos változat?

Calyd

Köszönöm! Nem is tudtam, hogy magyarul is van az oldal... :upsz:

• 4 months later...
Wolfgang

Heló !

Nem tudná valaki megmondani, hogy hogyan használható ez a progi? (Az Mplayer. ) Elindítom, de csak egy pillanatra látok egy parancs-konzolt, oszt jóccakát. Valami lefut a háttérben, de semmi más. Hogy lehet ezzel, pl. egy MOV kiterjesztésű fájlt lejátszani ?

Tudna valaki konkrét leírást adni, vagy egy olyan weboldalt, ahol magyarul is ismertetik a progit? (Nagyon nincs most időm az angollal bajlódni, épp vizsgaidőszakban vagyok.) Mindenkinek előre is köszi a segítésget !

Adios: Wolfgang

Adani

Mplayer és paraméterként add meg a lejátszandó fájlt.

Wolfgang

Köszi Adani !

Más megoldást találtam a MOV fájlom lejátszására. A Quick Time Alternative-ot. De azért köszi, Amigo. ;)

Wolfgang.

• 1 month later...
diablo

Jó hír minden MPlayer rajongónak mivel itt a 1.1.9-es verzió 3.4-es grafikus modullal.

Sokkal tömörebb és a legfrissebb codekeket kapta meg. Én is ezt használom.

És már régóta van grafikus modul hozzá és a legfrissebb, szinte úgy néz ki, mint a win media player és ugyan olyan jól kezelhető, és ráadásul megkapta a direct sound vezérlést is amivel gond nélkül osztható a sztereó hang 4 hangszóróra.

És képes mov-okat legyűrni, sőt ha ügyes az ember akár mpeg-be is el lehet vele mentetni.

• 11 months later...
kanocpapa

Sziasztok! Nem tudja valaki, mitõl van az, hogy ha mplayer-el vagy valamelyik gui-val nézem a filmet akkor nem tudom átteni a képet a tv képernyõjére. Vagy fekete vagy zöld szín van csak (esetleg némelyik gui alatt át sem tudom tenni a képet). Most az smplayerrel próbálkozom. Ennél csak fekete képernyõm van. Elõre is kösz!

• 1 month later...
mode
Nem tudná valaki megmondani, hogy hogyan használható ez a progi? (Az Mplayer. ) Elindítom, de csak egy pillanatra látok egy parancs-konzolt, oszt jóccakát. Valami lefut a háttérben, de semmi más. Hogy lehet ezzel, pl. egy MOV kiterjesztésű fájlt lejátszani ?

Csináltam hozzá magamnak (meg a baráti körömnek) egy kis frontend felületet Windows alá.

Íme:

MoDe Player honlapja

Igaz, hogy vannak nagyobb tudású frontendek is már, de ez nekem gyorsan és könnyen kezelhető, hátha megtetszik még valakinek... :)